Skleněné střepy v klimatizaci

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Voidq
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27.01.2022 18:28

Skleněné střepy v klimatizaci

Příspěvek od Voidq »

Ahojte, nemáte náhodou někdo zkušenosti s podobnou pakárnou? :evil:

Před nedávnem mi z protijedoucího kamionu vletěla ledová kra do čelního skla takovým způsobem, že se část skla vysypala do průduchů na vyhřívání skla.
Měl jsem potom puštěné vyhřívání na maximum a zároveň asi 10 minut vysával vylétávající střepy, ale samozřejmě to nebylo dostatečné a každou chvíli vylétávají ven další... ale hlavně teď na několika místech při vyšších otáčkách a vibracích od motoru slyším střepy v palubovce, což mě vytáčí mnohem víc :baseball:

Nerad bych rozebíral celou palubovku, protože předpokládám, že potom by to vrzalo celé ještě víc.

Jedná se o 2017 Golf7 po faceliftu (1.4 tsi, 110kw).

Budu rád za jakýkoliv tip, vychytávku, nebo doporučení na schopného mechanika/garáž v okolí Plzně, případně Českých Budějovic, klidně za kvalitou dojedu i dál.

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2875
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Skleněné střepy v klimatizaci

Příspěvek od kubisz »

drzim pesti, v kanalech sme takhle hledali kus nejaky hracky, co tam litala a pomohla az kamera do ventilace, ale to tady asi nepomuze... postupne do propada do nejnizsiho mista, co je asi rozdelovac studeny / teply vzduch; mozna zjistit, kam to napada a pak to rozdelat a vysat, nebo nejakou redukci na vysavac a projit az "na konec"

co pojistovna? tohle by mel zaplatit kamionak, ne?
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Voidq
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27.01.2022 18:28

Re: Skleněné střepy v klimatizaci

Příspěvek od Voidq »

kubisz píše:
29.01.2022 21:55
drzim pesti, v kanalech sme takhle hledali kus nejaky hracky, co tam litala a pomohla az kamera do ventilace, ale to tady asi nepomuze... postupne do propada do nejnizsiho mista, co je asi rozdelovac studeny / teply vzduch; mozna zjistit, kam to napada a pak to rozdelat a vysat, nebo nejakou redukci na vysavac a projit az "na konec"

co pojistovna? tohle by mel zaplatit kamionak, ne?
Bohužel kamioňáka už nikdo nedohledá, pojišťovna zaplatila výměnu skla, ale tím to končí.
Dal jsem PČR záznam z kamery, ale bohužel se to stalo za nejhorších možných podmínek - tma, trochu mlha, oba jsme jeli ~80km/h.
Ani 1600p kamera s HDR si s tímhle neporadí :evil:


Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2875
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Skleněné střepy v klimatizaci

Příspěvek od kubisz »

predpokladam, ze uz je to asi opraveny, ze? bez celniho skla by k tomu byl lepci pristup; pokud by pomohlo, tady je schema climatronicu: https://www.ilcats.ru/vw/?function=getP ... anguage=en, pripadne palubky: https://www.ilcats.ru/vw/?function=getP ... anguage=en
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Voidq
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27.01.2022 18:28

Re: Skleněné střepy v klimatizaci

Příspěvek od Voidq »

Jo, bohužel jsem to potřeboval urgentně opravit a s autem druhý den jet dál... takže jsem narychlo sehnal firmu, která byla schopná přijet i o víkendu ke mě domů a v garáži mi to na místě vyměnili. Vysál jsem co šlo, když bylo sklo venku, ale chvátalo se...

Včera jsem si dal ještě jedno kolo s vysavačem u Makra a s klimatizací naplno a vypadá to, že už je toho 99% venku, už nic dalšího ven nelítá :)

Za schémata díky! Až v okolí Plzně narazím na nějaký solidní servis, zkusím to s nima probrat. Případně možná někde, kde se specializují na detailing, by mohli mít nějakej spešl nástavec na vysavač, kterým se tam dostanou.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“