Pískání kol

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Dardemon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 11.05.2010 09:53

Pískání kol

Příspěvek od Dardemon »

Ahoj,
asi jsem to lehce zanedbal, pac to nejspise dela od novoty (pul roku) ...

Kazdopadne pokud je auto kompletne studene, tak mi pri rozjezdu piskaji kola pri prvnim brzdeni (nyni i pri jizde)
Ze startu to delalo opravdu jenom jak jsem dobrzdil napoprve, tak piskaly ...
Ted jak je velka zima, tak to dela i kdyz normalne jedu (asi tak prvnich 15 vterin / nez zabrzdim ... pote to zmizi a je ticho).

Netusite co to muze byt? Puvodne jsem si rikal, ze to jsou brzdy a ty se osoupou ... jenze ted jak je zima a dela to i pri jizde a to se mi ne uplne pozdava.

Diky za rady
VW Golf VII 1.4TSI DSG Highline

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskani kol

Příspěvek od sirdo »

netvrdim, ze je to prave tvoj pripad, ale mne sa na Golf V take piskanie (presnejsie zvuk ako ked tahate po ceste za sebou kus plechu) ozyvalo ked sa mi do kotucovych brzd dostali drobne kamienky z cesty. nepomohlo vacsinou ani brzdenie, musel som zastavit, trochu cuvnut, aby kamienky vypadli a bol pokoj...

Uživatelský avatar
psi66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 14.05.2009 17:27

Re: Piskani kol

Příspěvek od psi66 »

Asi mam stejnou zkušenost s pískáním brzd..se zavřeným oknem bych si toho nevšiml ale parkuji na parkovišti a pak jedu k závoře kde musím stáhnout okno a otevřít si kartou závoru....a píská. Pak jedu na semafor do kopce kde zafunguje autohold..a taky ještě krutě "zadrhne". Potom je klid..něco se tam asi na brzdě ohřeje a odskočí. Nevím. Asi se to stupňuje nižší venkovní teplotou?!Ještě přidám , že mi tak nějak drhne spojka. Cítím to na noze..ne vždy ale většinou. Nic konkrétního ( já vím) ale možná to někdo zná. No a třetí pocitově nepříjemná věc je , že když to "vytočím"...1-2-3 tak se "propadávají" pedály. Mám 1.2 TSI 77kw..jinak krásně jede:) měl jsem 1.2 TSI G6..tohle je lepší jízda.
VW GOLF VII , ME FL, 1,4 TSI 92kW

Dardemon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 11.05.2010 09:53

Re: Piskani kol

Příspěvek od Dardemon »

Ptal jsem se na to v servise, bylo mi vysvetleno, ze to je featura ... proste teplotni rozdily pusobi to, ze tam vznikne lehka koroze, ktera se proste musi obrousit.
Jedna z dalsich uzasnych vlastnosti golfa 7.

Uprimne ja uz s timdle novym autem mam tolik zkusenosti, ze moje dalsi auto je BMW ... nikdy vice ... a to jsem doted mel vzdy VW. Kvalita mi prijde ze skocila do propasti spolecne s technologii DSG.
VW Golf VII 1.4TSI DSG Highline

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Piskani kol

Příspěvek od Bofors »

Smím vědět co za hrůzy si zažil?
VW Golf VII 1,4 TSI

nuru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 26.03.2013 13:03

Re: Piskani kol

Příspěvek od nuru »

Lidi, máte v těch brzdách bordel. Za chvíli budete mít vydřený rýhy v kotoučích. Sundat a vyčistit!

Dardemon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 11.05.2010 09:53

Re: Piskani kol

Příspěvek od Dardemon »

Me piskala kola pri vytoceni = manzeta na kloubu ... dobry ... vychodila se ... dle servisu featura
Piskaji kola pri prvnim rannim rozjezdu ... prej se musi obrousit rez, ktera vznikne zmenou teplot ... dle servisu featura
Doleval jsem 1 litr oleje po prvnich 6 tisicich ... dle servisu zcela normalni ... featura
Ted mi auto vykradli po 5 mesicich ... viz jiny vlakno ... jsem cekal ze se ta radia nebudou uz krast ...

Motor 1.4 TSI 103 + 7DSG ma oproti memu 10 let staremu dieselu 1.9TDI + 6DSG horsi jizdni vlastnosti a vetsi spotrebu

Takze jako uplne nadseny majitel noveho VW Golf uplne nejsem no .. spise smutnej ... za to ale muze ta kradez, jinak to je docela povedeny auto, az na nejaky porodni bolesti a picoviny za ktere muze EU
VW Golf VII 1.4TSI DSG Highline

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Piskani kol

Příspěvek od Bofors »

chápu, že seš naštvanej vloupačkou do vozidla ale za to to auto nemůže. že má diesel nižší spotřebu než benzín je celkem přirozené a je to třeba zvážit při koupi. mě by z 1,9 TDI praskla hlava tak si ten litr navíc na spotřebě klidně připlatím. jinak tam žádné důvody pro nespokojenost nevidím, projdi třeba fórum hyundaje a porovnej co řešíme my a co oni.
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
jirkaa64
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 22.12.2012 10:58

Re: Piskani kol

Příspěvek od jirkaa64 »

Těch závad nějak přibývá, už mám pomalu strach sem chodit. Mám najeto málo (7000), ale kromě svítící kontrolky airbagu, zatím všechno funguje absolutně bez problémů. Když prší, tak se místo na cestu, dívám na sklo a hledám šmouhy, dneska jsem snad po první vypnul rádio a poslouchal jestli něco nepíská. Ještě tady napíšete pár závad a skončím u chocholouška. Jinak olej, se za ty kiláky nehnul z rysky.
G7 bílá Pure 1,2 63kw ergoActiv SunSet

Uživatelský avatar
psi66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 14.05.2009 17:27

Re: Piskani kol

Příspěvek od psi66 »

Těch problémů není moc..zatím. Mam auto měsíc a celkem mě baví. Než jsem ho koupil koukal jsem všude po netu a téměř žádné stížnosti.Na ty brzdy určitě působí teplota okolí. Teď jsem stál v garážích ( -3np ) a bylo to mnohem lepší. Po třetím sešlápnutí brzdy to přestalo. Neříkám že je to v pořádku ale spíš je mi to takový trapný..jako se starou škodovkou :) ..zatím jsem to nezažil.Mám GOLFa rád a jezdím v něm už od G4..pak G5..G6 a teď tohle. Měním to tak po 80ti tisících kilometrech a nikdy jsem nevyměnil ani žárovku.,,u G6 teda rozvoďák.Když začal znova rachotit tak musel jít z domu. Nejvíc mě teda "rozčilou" ty vibrace na spojce. Možná jsem přecitlivělý nebo potřebuju nový boty...a možná je to závada. Nikdo to nezná?
VW GOLF VII , ME FL, 1,4 TSI 92kW

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Piskani kol

Příspěvek od Bofors »

Pokud máš sešlápnutou spojku a prošláneš plyn a trochu "ucítíš motor ve spojce" tak to mám taky a určitě to není závada. beru to tak, že mám aspoň trochu kontakt s autem a není to takový odizolovaný a odtažitý.
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
psi66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 14.05.2009 17:27

Re: Piskani kol

Příspěvek od psi66 »

To že "cítím motor ve spojce" je celkem dobrý ( přijatelný) vysvětlení...to tak asi je. ty auta před G7 ale to nedělala. Dík :)
VW GOLF VII , ME FL, 1,4 TSI 92kW

Uživatelský avatar
MS-CZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 30.07.2013 11:25
Bydliště: Praha / Ostrava

Re: Piskani kol

Příspěvek od MS-CZ »

Mám Golfa VII od června, najeto 17tkm a brzdy mi dělají přesně to samé. Parkuju v -1 a pokaždé po rozjetí slyším prvních pár vteřin pískání, ale pouze se staženým okýnkem.
Golf VII 1.4 TSI 103kW, Highline, Blue Night Metalic (ergoActive, Lane / Light assist, PreCrash, Parkpilot)

Uživatelský avatar
psi66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 14.05.2009 17:27

Re: Piskani kol

Příspěvek od psi66 »

Asi nějaký drobný problém na těch brzdách je. Je pravdou , že to auto je dobře odhlučněný tak si toho většina lidí nevšimne...celkem vítám , že neřešíme nic zásadního :) ..jako u G6 rozvodový řetěz. Příležitostně se zeptám v servisu. Ze zkušenosti ale vím , že oni loajální zaměstnanci používají doporučené odpovědi z nějakého manuálu importéra VW. Problém asi musí dosáhnout nějakého procenta aby to problém byl.
VW GOLF VII , ME FL, 1,4 TSI 92kW

Evas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 11.11.2013 20:43

Re: Piskani kol

Příspěvek od Evas »

Tak já mám to samé. Už jsem to kdysi někam psala. Při prvním ranním rozjezdu a následně prvním brždění mi hrozně pískají - vrzají kola (je to takový zvuk jako když v dálce někdo zavírá vrzající bránu). Slyším to i přes zavřené okénko, je to hodně nahlas. Dnes poprvé mi to dělalo i ještě cca pár stovek metrů, když jsem popojížděla ráno v koloně. Pak už je vždy celý den klid. Přijde mi, že víc to dělá když je mokro nebo když je mráz (parkuji venku). Mám najeto 600 km, tak mě to docela štve. Jezdit s tím do servisu tedy nemá smysl??? Žádné auto mi to nikdy nedělalo :-(
Jo a šmouha od stěrače před řidičem se mi taky dělá...

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“