Rezavé brzdové kotouče

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Lindrosson
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 28.11.2013 18:01

Re: Rezavé brzdové kotouče

Příspěvek od Lindrosson »

Tady jsou fotky mojich zadních kotoučů. Je to normální u auta 2 roky starého a 16.000 km najeto?
Přílohy
DSC_0052.JPG
DSC_0053.JPG
DSC_0062.JPG
VW Golf Variant VII, Comfortline, 1,4 TSI, modrá pacific, 90 kW, Park assist + park pilot

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2867
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Rezavé brzdové kotouče

Příspěvek od Peťas »

U takových aut, které víc stojí než jezdí, je to celkem běžný stav.
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: Rezavé brzdové kotouče

Příspěvek od bouky2 »

JJ, podobné foto jsem dávál někdy před asi rokem... u mě to dospělo do stadia, že jsem zadky vyměnil, protože byly hlučné a křivé :)

Lindrosson
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 28.11.2013 18:01

Re: Rezavé brzdové kotouče

Příspěvek od Lindrosson »

Peťas píše:U takových aut, které víc stojí než jezdí, je to celkem běžný stav.
Jak je možný že je to běžný stav. I kdybych jezdil málo, tak při brždění přece brzdová destička musí dosedat celou svou plochou na kotouč a ne jenom v cca 2/3. Ano rozumím tomu, že při malém brzdění, nebo stání auta kotouče zreznou, ale pak se zase po nějaké době ten rez brzděním vyčistí. Možná je to nekvalitní fotka, ale 2/3 brzdového kotouče jsou normálně lesklé, ale v horní části u hrany kotouče je cca 1,5 cm rezavá hrana, kde tím pádem vůbec nedoléhá destička ke kotouči. Nemůže být vadná destička, popřípadě celý třmen by mohl být šikmý nemyslíte?
VW Golf Variant VII, Comfortline, 1,4 TSI, modrá pacific, 90 kW, Park assist + park pilot

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: Rezavé brzdové kotouče

Příspěvek od bouky2 »

Hele, ja cca 25tis rocne s golfem, a mel jsem to same, vymenil jsem za Brembo, tak uvidime :) a jak pise kolega vyse, hlucne, a lehce krive....

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Rezavé brzdové kotouče

Příspěvek od Oskar1 »

Já měl zadní brzdy zatuhlé a težce se otáčely kola po roce a pul provozu a najeto 30000 km. Nechal jsem si brzdy rozebrat vyčistit. Destičky byly zatuhlé teď už jsou volné a vše ok.

Uživatelský avatar
Monty
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západ Čech

Re: Zadní brzdové kotouče

Příspěvek od Monty »

Po dvou letech kotouče. cca 30 000 km
Bylo mi doporučeno u prodejce VW více brzdit......... Vtipálci. Jedině že bych jezdil s cementem v kufru.
Přílohy
WP_20170613_16_03_10_Pro.jpg

DIK-DIK1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 29.01.2012 17:00

Re: Rezavé brzdové kotouče

Příspěvek od DIK-DIK1 »

Já po každém umytí auta párkrát za jízdy aktivuji ruční brzdu. Tím kompletně vysuším brzdy a nemám žádný problém se rzí zadních kotoučů. Kotouče jsou krásně lesklé, jako přední.
Jen pozor, brzdí to fakt hodně.

Uživatelský avatar
Olaf87
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2387
Registrován: 21.06.2014 14:38
Bydliště: Plzeň

Re: Rezavé brzdové kotouče

Příspěvek od Olaf87 »

Lindrosson píše:
Peťas píše:U takových aut, které víc stojí než jezdí, je to celkem běžný stav.
Jak je možný že je to běžný stav. I kdybych jezdil málo, tak při brždění přece brzdová destička musí dosedat celou svou plochou na kotouč a ne jenom v cca 2/3. Ano rozumím tomu, že při malém brzdění, nebo stání auta kotouče zreznou, ale pak se zase po nějaké době ten rez brzděním vyčistí. Možná je to nekvalitní fotka, ale 2/3 brzdového kotouče jsou normálně lesklé, ale v horní části u hrany kotouče je cca 1,5 cm rezavá hrana, kde tím pádem vůbec nedoléhá destička ke kotouči. Nemůže být vadná destička, popřípadě celý třmen by mohl být šikmý nemyslíte?
Pokud vím, takhle je nemoc snad všech Golfů. Prostě neumějí udělat zadní brzdy. Měl jsem takový problém na obou G4 a na G7 je to bohužel stejné :roll:
VW is my lifestyle✌️ Porsche was my dream 🫶
Porsche 911 Carrera 2 (996.1) - Camper 🏎️ ⛺️
Volkswagen Polo 6KV Variant - Daily Bitch ☀️❄️

Uživatelský avatar
Olaf87
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2387
Registrován: 21.06.2014 14:38
Bydliště: Plzeň

Re: Rezavé brzdové kotouče

Příspěvek od Olaf87 »

:idea: Slučil jsem dvě prakticky duplicitní témata. Teď se "Rezavé zadní kotouče" řeší výhradně zde.
VW is my lifestyle✌️ Porsche was my dream 🫶
Porsche 911 Carrera 2 (996.1) - Camper 🏎️ ⛺️
Volkswagen Polo 6KV Variant - Daily Bitch ☀️❄️

Uživatelský avatar
daniel83
Závodník
Závodník
Příspěvky: 568
Registrován: 01.06.2016 21:48

Re: Rezavé brzdové kotouče

Příspěvek od daniel83 »

Už jsem se na ty polozkorodované zadní kotouče nemohl koukat, tak jsem si je nechal v cca 29 000 km na vlastní náklady vyměnit včetně destiček.
Teď po najetí cca 150 km od výměny levý zadní kotouč vypadá takto - viz foto - a to jsem přitom naschvál už párkrát dával plné brzdy dopředu i dozadu.
Je tam opět u vnějšího okraje pruh, kde to nebrzdí a obávám se, že za chvíli ten pruh bude zkorodovaný.

Pravý kotouč je přitom v pořádku - celý lesklý.

Co myslíte, mám to reklamovat? Nemůžou mi to případnou snahou o opravu pokazit ještě víc?
Přílohy
P1100865.JPG
P1100866.JPG
P1100867.JPG

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Rezavé brzdové kotouče

Příspěvek od JirkaVys »

Ty jo ve 30tis kotouče... Já mám skoro 160tis a kotouče původní přijde mi že vydrží věčnost.
Jo na povrchu okolo jsou rezaté, o tom žádná, ale svoji funkci plní. Tak jako tak i nové budou brzo dost podobné hlavně po zimě.
A teď k tvému problému, po pravdě vpředu mám kotouče pěkně lesklé na brzdné ploše a vzadu kotouče docela podobné jako máš na fotce ty, na obou stranách podobné.
Sice brzdna plocha také lesklá, ale místy nějaká ta "čárka" je. I když většinou bývají také dost lesklé, většinou po delší trase a silnějším brzdění. Pak když jedu krátkou a brzdím málo, tak se to tam udělá.
Nepřijde mi že je to něco abnormálního.
Teď to směřuji k Passatu, ale na druhém Passatu mi to dělá podobně.

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Rezavé brzdové kotouče

Příspěvek od Bofors »

5 let provozu a 60 000km najeto. S brzdami se nic nedělalo.
Přílohy
20180803_074259.jpg
20180803_074238.jpg
VW Golf VII 1,4 TSI

Langi.46
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 19.09.2018 20:43

Re: Rezavé brzdové kotouče

Příspěvek od Langi.46 »

Můj mechanik vždy říká, pokud párkrát za čas nezabrzdíš natvrdo, tak zadní kotouče začnou reznout, protože při lechtání brzd brzdí nevíce jen předek. Mám to vyzkoušeno na manželčině autě. Sednu do něj a při zabrždění šustí zadní brzdy. Jak s tím vícekrát prudce zabrzdím, tak po čase tento jev zmizí. A není to o výrobci brzdových kotoučů. Kupuji ATE a stejně reznou také. Stejně jako Bremba.

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Rezavé brzdové kotouče

Příspěvek od JirkaVys »

Kdo by to byl čekal od ocelových kotoučů, že budou mít na sobě povrchovou rez barvu po zasažení vodou.
Ono stačí si umýt kola vodou a do hodiny mají také pěknou rezatou barvu. To samé déšť, jakakoliv další voda atd...
Brzdit můžeš jak chceš, pokud kola opět omyjes bude to to samé dokud to zase neprejedes destičkami.
Pokud auto nestojí přes týden na dešti atd, tak tuhle povrchovou rez stáhneš brzdama max na 5 metrech při lehkém brzdění z kopce.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“