Autorizovaný nebo už ne?

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
charmer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Autorizovaný nebo už ne?

Příspěvek od charmer »

Ahoj, mám VW Golf 7, 1.0 81kW, do provozu 5/2018 a najeto 27t. V květnu mi tedy končí 5ti létá záruka a za pár dnů mám servis. Bylo mi sděleno, že by se měli měnit jen svíčky a brzdová kapalina s odhadem ceny 7.000,- Kč. Zvažuji, zda nevyměním mimo autorizovaný servis, kde budu s cenou úplně jinde. Chci se zeptat na takový pravidelný servis, zda udělat ještě u autorizovaného servisu nebo ne a co říkáte na odhad ceny? Předem děkuji za Vaše názory či rady.
P.S. Případně jaké by jste mi doporučili svíčky…

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Autorizovaný nebo už ne?

Příspěvek od Shorty »

Svičky origo a ten úkon není úplně tak jednoduchý, takže to chce know how. Cena 7k je ok.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

charmer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Re: Autorizovaný nebo už ne?

Příspěvek od charmer »

Děkuji

Uživatelský avatar
lukin2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Autorizovaný nebo už ne?

Příspěvek od lukin2 »

Jsem na tom podobně. Taky mám VW Golf VII, 1.0 81 kw, do provozu 8/2018 a najeto necelých 26t. Mám Maraton Edition a končí mi pětiletá záruka a taky přemýšlím, zda ještě jít do origo servisu jen kvůli lepší historii vozidla a nebo už začít vše servisovat sám a ušetřit. Jinak ty svíčky se u tohoto motoru mění po čtyřech letech nebo 60tis. km. Takže si nemyslím, že by ta výměna svíček byla vzhledem k nájezdu tak akutní.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Autorizovaný nebo už ne?

Příspěvek od srotty »

Měl jsem to samé a na tu prohlídku po pěti letech (skončení záruky) už jsem se vykašlal. Olej, filtry, brzdovku si dělám sám, svíčky jsem měnil po 6-ti letech a 50 tis. Km.

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Autorizovaný nebo už ne?

Příspěvek od Master »

Nekdy se to vyplati, pripadna draha oprava na kulanci muze dost usetrit, ale take se samozrejme nemusi nic pokazit...

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“