Zápach z klimatizace

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

blackwhit
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 18.04.2015 16:50

Smrad z klimatizace

Příspěvek od blackwhit »

Ahoj,

zhruba od doby, kdy automatika zacla poustet teplo z duvodu venkovni teploty, se mi stava, že pokud uzavru vnitrni cirkulaci (napr. kdyz jedu za nakladakem), spusti se z vydechu takovy "chemicky" zapach, zacne stipat v nose, musim vypnout vnitrni okruh. V lete, kdyz klima bezela prakticky porad, jsem to nepozoroval...

Nemate nekdo zkusenost?

Diky

Uživatelský avatar
jirkaa64
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 22.12.2012 10:58

Re: smrad z klimatizace

Příspěvek od jirkaa64 »

Budu mít auto tři roky a zatím klima bez zápachu. V lednu jsem byl po dvou letech na výměně oleje, tak ji třeba vyčistili, za ty peníze :D
G7 bílá Pure 1,2 63kw ergoActiv SunSet

blackwhit
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 18.04.2015 16:50

Re: smrad z klimatizace

Příspěvek od blackwhit »

jenze ja mam pulrocni auto, tam by to byt nemelo. navic klasicky klima smrad znam z mych byvalych aut, tohle je takovy specificky...

Uživatelský avatar
tomxass
Závodník
Závodník
Příspěvky: 633
Registrován: 01.07.2012 16:55

smrad z klimatizace

Příspěvek od tomxass »

A klíma je zapnutá po cely rok? Treba ju používať aj v zime aby sa vyparnik mohol prečistiť :)


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Passat B8 2.0 TDI DFGA 2018 7°DSG Highline

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: smrad z klimatizace

Příspěvek od juro111 »

V súvislosti s týmto by som sa chcel spýtať, jazdíte stále aj so zapnutou klímou (AC svieti)? Ja ju mávam vypnutú, keď nepotrebujem chladiť (nech to toľko nežerie :D).

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: smrad z klimatizace

Příspěvek od Wlashack_cz »

Je to snad napsané i v manuálu. Klima zároveň slouží jako sušička vzduchu. Pak se nestává, že se mlží okna.
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: smrad z klimatizace

Příspěvek od mechy »

Svítící kontrolka AC nemusí znamenat, že klimatizace běží.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

reburke
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 18.01.2013 18:45
Bydliště: Hradec Kralove

Re: smrad z klimatizace

Příspěvek od reburke »

Svítící kontrolka znamená, že klimakompresor běží stále, pouze se mění množství chladícího média, které je ochlazováno. Na spotřebu to bude mít zanedbatelný vliv, pár desetin litru/100km. Prodejce mi doporučil jednoznačně vůbec na to nesahat, nastavit si teplotu a nechat automatiku, ať odvádí svoji práci a já to tak ke své spokojenosti dělám. Kdybych chtěl furt motat s čudlíkama od sporáku, tak si nepořizuju Golfa ;).
VW Golf Variant VII, Maraton Edition, 1.4 TSI 92 kW

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: smrad z klimatizace

Příspěvek od juro111 »

V návode sa aj píše, že pri poklese teploty pod 4°C sa klíma nepustí, aby nenamrzla voda na výparníku. A niekde som aj čítal, že v lete keď klíma chladí, tak je dobré pred odstavením auta klímu vypnúť, aby sa výparník vysušil a nemnožili sa tam plesne a rôzne iné neduhy. Takto v zime sa mi určite výparník nevysuší studeným vzduchom behom pár minút (predpokladám že výparník je pred radiátorom), z čoho môžu vznikať plesne na výparníku a z toho následne aj smrad.
Sám s tým skúsenosti nemám, lebo auto mám len krátko.

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Zápach z klimatizace

Příspěvek od Bofors »

Možná to bude pro někoho triviální dotaz ale mám teď po 3 letech provozu potíž s tím, že ikdyž nechám klimu v servisu vydesinfikovat tak se takový ten charakteristický smrad začne brzo vracet. Zajímalo by mě, jestli máte nějakou dobrou zkušenost s přípravky na desinfekci, provonění klimy- nejlépe svépomocí. Co kam stříkat a aby to bylo k něčemu. Děkuji za náměty a postřehy :good:
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Zápach z klimatizace

Příspěvek od Shorty »

Lze použít tento "automatický" sprej http://autokosmetika.heureka.cz/sonax-c ... ce-150-ml/" onclick="window.open(this.href);return false; nebo v Lidlu mají jejich vlastní za polovic. Jednoduchý použití a na chvíli to pomůže a nemusíš nic rozmontovávat a cpát náký šlahouny s pěnou do výdechů (něco jako toto http://www.ekotez.cz/sprejpena-na-ciste ... b2a88547c7" onclick="window.open(this.href);return false;) což asi nebude úplně nejlepší pro servomotorky klapek.

Obecně jsem slyšel, že je dobrý klimu vypínat, než auto odstavíš, takže na pár minut vypnout AC (nebo jak je to značený u sedmiček) a nechat větrákem vyfoukat vlhkost, aby se pak na výparníku netvořily houbičky. Toť můj laický názor a imho to i funguje.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Zápach z klimatizace

Příspěvek od Ipanema »

Ten Sonax jsem měl. Nekoupil bych to už ani kdyby to bylo zadarmo. Efekt OK, ale asi na týden. Víc určitě ne a to mi klima smrděla po spuštění tak, že to bylo ryze nepřijemné. Obecně ty spreje jsou na chvilku. Pardón všem, co mají jiný názor. Nic do výdechů nestříkej nebo si odstavíš ty čidla co tam jsou a mechaniku taky. O tom se dá přečíst zde na fóru, i jinde.

Za sebe doporučím, co funguje u mě a pomohlo na 1. pokus: Ozon (info např. zde a místního si někoho najdi kdo ti tu mašinu zavře na 30 min. do auta) + sprej na interiér, stropnici a vlastně celý interiér i klimu. Např. toto. Je to trochu umělé na začátku, něco jak ty voňky s vůni zasněžených horských špiček nebo vůně louky a Petrklíčů, či jiných podobných PR slintů. Jenže toto vydrží a za takové 3 dny (až opadne ta největší změna) to je s efektem nového auta na min. měsíc až dva.

U mě po provedení těchto dvou kroků je klima naprosto "jako nová".
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Zápach z klimatizace

Příspěvek od ladaf »

Vypínat či nevypínat? To je otázka.
Znám lidi co vypínají klimu a nechají vyfoukat vlhkost z výdechů před vypnutím motoru a taky měli zápach z klimatizace. Já nechávám klimu běžet pořád ať je léto nebo zima a nevypínám. Jsem zvědav jak dopadnu za rok, dva... Akorát nevím kdy si zajet do servisu udělat kontrolu klimy resp. doplnění média.

Podělte se o své zkušenosti s klimou v G7...
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

Liapor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 13.08.2014 18:07

Re: Zápach z klimatizace

Příspěvek od Liapor »

Tak já používám 2x ročně spray od Würthu který nastříkám přímo na výparník a zatím to funguje. K tomu ještě klimu vypínám,když jsme tak 10 min od domova :-) Doplňovat klimu nechávám každých 60 tis km ( t.j. tak za rok a půl)

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Zápach z klimatizace

Příspěvek od Shorty »

Btw. jak se dostanu k tomu výparníku kdybych ho chtěl přímo vyčistit pěnou?
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“