Vrzání nového motoru - asi řemen

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
Buřton
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 16.09.2009 10:07
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání nového motoru - asi řemen

Příspěvek od Buřton »

Už si přesně nepamatuju (bohužel to nemám nahrané), jak to znělo mě tehdá, ale řekl bych, že to bylo dost podobně.

Jak říkám, bylo to jen při volnoběhu, někdy za studena, někdy za tepla, a jindy se to zase dva dny neozvalo.

Naštěstí si s tím poradili :good:

Uživatelský avatar
bouda05
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 14.06.2014 11:59

Re: Vrzání nového motoru - asi řemen

Příspěvek od bouda05 »

Dneska jsem po cca 100 Km cestě schválně otevřel kapotu a poslouchal motor a nic z toho, co je v nahrávce za povrzávání slyšet, nepozoruji. Občas slyším vrznutí za studena (zvláště v mrazech), ale to spíš bude klínový řemen. U teplého motoru nic neslyším
Golf Variant VII 2.0 TDI ComfortLine - Pacific Blue, Bi-xenon, Ergoactiv

Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Re: Vrzání nového motoru - asi řemen

Příspěvek od Jiruna09 »

Díky za info. Blíží se mi garančka, tak jim to znova nahlásím jako závadu. Budu trvat, ať mi na prodejně nových aut natočí stejný motor a jsem zvědav, jestli bude něco slyšet. Pokud s tím zase nic neudělají, nechám si to od nich napsat do protokolu ke garančce, abych měl doloženo, že si na toto opakovaně stěžuji.

Jinak nový poznatek: před vánoci jsem ujel cca 75km v mlze a mrholení při teplotě +3°C. Když jsem zastavil, tak to bylo slyšet o dost méně. Dnes je to zase stejné.

Ještě jednou díky, informace, že jiný 2.0TDI tento projev nemá je pro mě důležitá.

Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Re: Vrzání nového motoru - asi řemen

Příspěvek od Jiruna09 »

Jak jsem slíbil, tak jsem učinil. Dnes na Jarově objednána garanční prohlídka a 2. reklamace tohoto zvuku. Už jsem naposlouchal několik totožných motorů a rozhodně se nejedná o přirozený projev motoru.

Dokonce, když mě přepojili na technika, řekl jsem jen jaký motor mám + popis závady a on se mě zeptal "To máte určitě Passata?". Od jednoho člověka na Jarově totiž vím, že na tento motor v Passatech kladky už měnili. Tentokrát se nenechám jen tak odbýt. :baseball:

Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Re: Vrzání nového motoru - asi řemen

Příspěvek od Jiruna09 »

Dnes auto předáno na garanční prohlídku a zároveň opětovnou reklamaci výše uvedeného. :baseball: Byl jsem připraven nenechat se jen tak odbýt a k mému překvapení šlo vše hladce.

Přijímal mě stejný technik jako posledně a prozradil mi, že před týdnem řešil příjem také Golfa s podobným, ale více slyšitelným hlukem. Když poslali reklamaci k posouzení do VW, dostali pokyn, ať u nějakého čísla z rozvodů (od-do) provedou výměnu kladky a řemenu. Problém byl tímto vyřešen.

Doufám, že můj případ dopadne stejně a konečně se tohoto povrzávání zbavím. Když jsme už sepisovali reklamaci, tak jsem uvedl ještě zamrzání rádia a občasnou nedostupnost telefonu, kde pomůže jen restart. Pak ještě pár drobnůstek, které bych samostatně neřešil.

Má to i své pozitiva. Nechal jsem si jako náhradní vůz dát Octavii s DSG, tak mohu testovat. :smoke:

MiB
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 04.03.2015 17:45

Re: Vrzání nového motoru - asi řemen

Příspěvek od MiB »

Řešeno na Jarově? Díky
GVII 2.0TDI highline,variant,limestone grey,DCC,bixenon,webasto,keyless,rear assist,17Geneva.

Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Re: Vrzání nového motoru - asi řemen

Příspěvek od Jiruna09 »

Ano, Auto Jarov. Jsem zvědavý, až zavolají s informací, jak bylo rozhodnuto a jak dlouho jim to zabere.

Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Re: Vrzání nového motoru - asi řemen

Příspěvek od Jiruna09 »

Konečně vyreklamováno. VW už vydal pokyn k této závadě a již by neměl být problém s reklamací. Kladka vyměněná a je ticho. Bohužel radost z úspěchu mi kazí dohadování o proplacení náhradního vozu. V říjnu mi po chvíli dohadů poskytli v rámci reklamace náhradní vůz zdarma, teď se cukají, ale to ať si zkouší na někoho jiného.
Přílohy
Reklamace.pdf
(170.17 KiB) Staženo 128 x

Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Re: Vrzání nového motoru - asi řemen

Příspěvek od Jiruna09 »

Zapomněl jsem doplnit, že náhradní vozidlo po rozumné dohodě s vedoucím servisu vyúčtováno VW. Štve mě ale přístup, že kdyby se člověk neozval, klidně by ho zkasírovali.

Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Re: Vrzání nového motoru - asi řemen

Příspěvek od Jiruna09 »

Hluk od rozvodů se opět objevil. Více v mém vláknu ZDE.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“