Vibrace celého auta při vysoké rychlosti

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Hroch75
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 09.10.2016 00:21

Vibrace celého auta při vysoké rychlosti

Příspěvek od Hroch75 »

Mám 1.4 TSI DSG7, při rychlosti nad 130km, se celé auto chvěje, vibruje v náhodných cyklech, kola mám převážena, auto to začalo dělat tak po půl roce . Je to jako když se vám chvěje celý zadek na sedačce, není to jako do volantu.

Ted najeto 20000km a mám za sebou dvě reklamace bez zdárného výsledků.
1. Vyměnili zadní tlumiče, že se tam ozyval hluk, Auto vratili, že jsou odskakane pneu a že to trošku hází.
Závada ale pretrvavala
Zajel jsem do pneuservisů ať se kouknout zda je to pravda plus na převážení, sdělili mi, že pneu je ok, že nemohou dělat takové vibrace
2. Reklamace, jelikož se přidalo i vrzání připomale rozjezdu, natočil jsem to a zašla do VW, vyměnili dvouhmotny setrvačník, že ma vůle, že to dělá zvuk a vibrace, měli na tento druh závady už příručku.

Ale auto stále vibruje jako celé ne do volantu a pouze tak okolo 150km/h, plus mínus 20km čili půjde do třetího kola reklamaci, ale už mi to dělá starosti, že nevědí co to je. Vůbec nechápu, že to vždy vrátí, ze je to opraveno a není, něco jsem četl na fórech v zahraničí, ale nikde řešení. Teda každý rádi vyvážit pneu, což mám a max závaží je 40g což je úplně prd. Se zimním obutim to dělá také.

Nemáte někdo nějakou zkušenost, diky

Uživatelský avatar
tondaz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 15.05.2015 20:40

Re: Vibrace celého auta při vysoké rychlosti

Příspěvek od tondaz »

Měl jsem něco podobnýcho na předchozím autě - Seat altea Xl- vibrace celého auta (volant jen jemné brnění, zadek auta skákal-byly znatelné i vibrace, když jsem se kouknul do zpětného zrcítka) od 140 km/h a výš v cca 170 km/h to vždy přestalo. Byly to nevyvážený kola. Ono není vyvážení jako vyvážení. Pomohlo až vyvážení ve zn. servisu, který měl zrovna zkalibrovanou vyvažovačku. :good:
Sportsvan 1.4 tsi Comfort edition + něco navíc

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2875
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace celého auta při vysoké rychlosti

Příspěvek od kubisz »

mam taky neco podobnyho (mezi 60-70km/h) a stale sem uplne nevyresil, nicmene pomohla vymena stabilizatoru na zadni naprave...je to ale na touranovi (vzadu nejakej multilink, ci co)

Kubisz
(tptlk)
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Hroch75
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 09.10.2016 00:21

Re: Vibrace celého auta při vysoké rychlosti

Příspěvek od Hroch75 »

Vyhazoval jsem ve značkové servisu včetně umytí kol před vyvazenim

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: Vibrace celého auta při vysoké rychlosti

Příspěvek od matasimek »

Jestli nemáš originální disky, mrkni na toto, mohly by to být středící kroužky alu disků.
Píšeš, že se zimníma to dělá taky, byly to originální plechové disky?
images.jpg
images.jpg (10.38 KiB) Zobrazeno 13720 x
Nebo si pujčit originál sadu plecháčů zda to bude dělat i s nimi
tady se to řešilo, sice na passatu ale vypadá to podobně...
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=131&t=321062" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
tondaz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 15.05.2015 20:40

Re: Vibrace celého auta při vysoké rychlosti

Příspěvek od tondaz »

Hroch75 píše:Vyhazoval jsem ve značkové servisu včetně umytí kol před vyvazenim
Popisovaný vibrace ještě můžou dělat přehuštěný pneu. Správné vyvážení je ale vždy základ. Jak už jsem napsal není vyvážení jako vyvážení. Doporučuji přečíst tohle http://www.pneumracek.cz/clanek/technika-vyvazovani-kol Vyvážení hlavně nesmí dělat lempl.
Sportsvan 1.4 tsi Comfort edition + něco navíc

Hroch75
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 09.10.2016 00:21

Re: Vibrace celého auta při vysoké rychlosti

Příspěvek od Hroch75 »

Vyvazoval jsem prave u pneumracek, ted jsem ještě prezul na zimaky, které byly loni nove, také vyvazene u pneumracek a dela to ty vibrce nad 130kmh ještě vice nez na letnakach.

Uživatelský avatar
tondaz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 15.05.2015 20:40

Re: Vibrace celého auta při vysoké rychlosti

Příspěvek od tondaz »

Pak už ti můžu doporučit jenom dynamické vyvážení kol přímo na autě :drinks:
Sportsvan 1.4 tsi Comfort edition + něco navíc

figo58
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 28.11.2014 09:36

Re: Vibrace celého auta při vysoké rychlosti

Příspěvek od figo58 »

Ahoj Hrochu75, mám aktuálně auto v servisu s podobnými příznaky jako Ty. Vibrace pod zadkem při vyšší rychlosti. Do volantu to neklepe, kola převážený originály. Dělá to úplně stejně na zimních i na letních. Dával jsem to tam společně s tím, že mi to "pulzně" brzdí při malé rychlosti. Na to mi řekli, že to vypadá na zadní brzdy. Už máš ty vibrace nějak vyřešený, nebo máš nějaké nové info čím by to mohlo být? Díky
VW Touran 1.4 TSI 110kW, ME 2018
VW Golf Variant VII, 1.2 TSI 77kW, Comfort Edition - přenecháno sestře

Hroch75
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 09.10.2016 00:21

Re: Vibrace celého auta při vysoké rychlosti

Příspěvek od Hroch75 »

Ve VW na další reklamaci udělali dynamické vyvážení a je to zatím dobře. Čili koupím kola za 6000 bez DPH a za 2500 si je nechám vyvážit to je dost na palici. Zlatá stará auta.

Dynamické vyvážení není na autě, ale koloroztoci proti připravenému druhému válci simulujicimu vozovku, pokud najde hazivost, tak kolo zujou pootočí a znovu vyváží....

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Vibrace celého auta při vysoké rychlosti

Příspěvek od Pantani »

Kolega takhle obešel asi 5 pneuservisů ve městě, než našel někoho, kdo mu byl schopnej vyvážit kola. Všichni se chlubili, jakou maj novou skvělou certifikovanou vyvažovačku, a že to bude super. Nebylo. A hlavně mu nikdo nebyl při reklamacích ochotnej věřit, že to hází a že je to špatným vyvážením. Nakonec se ukázalo, že to vyvážením bylo. A to tam neměl žádný levný gumy a měl tam origo kola.
Ale o dynamickým vyvážení slyším prvně, dobrý vědět!
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

soray
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 23.09.2011 13:05

Re: Vibrace celého auta při vysoké rychlosti

Příspěvek od soray »

Já to teď řešil také, při klasickém vyvážení se nic nenašlo a vibrace byly stále, po vyvážení s přítlakem se přišlo na vadné pneu (nové Pirelli Snowcontrol 3). Po výměně pneu vše ok.
Detailing Club ČR http://www.detailingclub.cz
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice a Microfiber Madness, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, ValetPRO, AG a další

Uživatelský avatar
Adam-8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 18.03.2018 16:31

Re: Vibrace celého auta při vysoké rychlosti

Příspěvek od Adam-8 »

Ahoj,

mám necelý rok starý G7 (28000 km) a mám stejný problém - cca 3 měsíce. Jsou to vibrace "jako bych jel po zvlněné vozovce".
Na garančce jsem to hlásil, tak udělali vyvážení kol ale moc se to nezlepšilo. Navíc mám pocit, že to dělá za určitých podmínek i v nižších rychlostech (kolem 60km/h).
Budu to více sledovat abych přišel na to kdy se to spolehlivě děje.
Golf VII_ R-line FL / 1.4 TSI 110kW

Uživatelský avatar
vwKarelV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 128
Registrován: 29.03.2018 08:22

Re: Vibrace celého auta při vysoké rychlosti

Příspěvek od vwKarelV »

Zdravím. Měli jsme podobný problém, vibrace nejvíc obvykle mezi 110-130 km/h ... = anabáze kolem vyvažování - nic nepomáhalo!
Nakonec mechanik zjistil vadný tlumič, myslím že to byl jeden zadní, který se (což zjistil po jeho sundání) už vůbec nevracel vzhůru...
(ale že je vadný na něm bylo vidět už při zvednutí auta, tlumič byl vespod od oleje a prachu špinavý)
Po výměně tlumičů za nové konečně ty vibrace zmizely. :wink: ... Tož tak.

Poučení: Různé závady vedou, bohužel, k podobným problémům... :(
VW Golf Variant VII 1.2 TSI 81kw *2016

Uživatelský avatar
Adam-8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 18.03.2018 16:31

Re: Vibrace celého auta při vysoké rychlosti

Příspěvek od Adam-8 »

Ahoj,

tak jsem to reklamoval podruhé - s tím že jsem jim ukázal i jakési poskakování auta kolem rychlosti 60km/h (ale hlavně mi jde o ty vibrace při 140/150 km/h).
->>>Výsledkem bádání autorizovaného servisu je, že je to normální chování auta (prý to zkoušeli na jiném Golfu 7 a je to stejné). :good:
Nicméně na firemní "lítačce" (Škoda Rapid) se tohle rozhodně neděje. Tak nevím, jestli je mám prudit dál...

Kdyby někdo byl z okolí Plzně a má podobnou konfiguraci auta a nevadilo by mu se navzájem svézt v autech, byl bych vám vděčný.
Díky,
Golf VII_ R-line FL / 1.4 TSI 110kW

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“