Servisní akce - software ŘJ

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Servisní akce - software ŘJ

Příspěvek od ladaf »

Víte někdo něco o servisní akci 24CP099WWO - Přeprogramování řídících jednotek? Prý něco s managementem baterií, víc info nemám.
MR 2016, variant, TSI 110kW

Zatím mi to akorát smazalo nastavení kterým jsem měl vypnutý start-stop.

Čekat další překvapení?
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Re: Servisní akce

Příspěvek od Jiruna09 »

Když jsem byl na reklamaci, tak mi také nahráli 24CP s vysvětlením, že se jedná o úpravu managementu baterie.

Čeho jsem si ale všiml, že druhý den po této úpravě auto vypadalo, jako když regeneruje DPF (zvýšené volnoběžné otáčky a deaktivace S/S), ale ve stavu vozidla nebyla hláška "NUTNÝ BĚH MOTORU", ale právě něco o napájení a baterii (přesnou hlášku si nepamatuji). Po ujetí pár km bylo zase vše OK a už jsem tuto hlášku nezaznamenal.

Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Re: Servisní akce

Příspěvek od Jiruna09 »

Jo a zdálo se mi, že nepatrně stoupla spotřeba, ale třeba mi jen ztěžkla noha a po přezutí na zimní pneu jsou už veškerá měření nevěrohodná.

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Servisní akce

Příspěvek od ladaf »

Já nemám naftu tak nevím jak s DPF. Spotřebu taky bohužel nevím, teď jezdí většinou, manželka :-)
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Servisní akce

Příspěvek od juro111 »

Dnes mi tiež prehrávali soft v riadiacich jednotkách. Vraj to má upraviť kolísanie voľnobehu a riadenie spalovania, zamŕzanie rádia, odstániť prípadné problémy s climatronicom a neviem čo ešte.
Zatiaľ som si iba všimol, že niektoré nastavenia auta sa mi zmenili (vypol sa monitoring pri cúvaní, kontrola mŕtveho uhla, zaplo sa upozornenie na prekročenie rýchlosti pri zimných pneumatikách a podobné drobnosti). Nič hrozné, len treba prejsť nastavenia, či sú tak ako ste ich pôvodne mali.
Čo to bude robiť ďalej, uvidíme.
Mám 1,4 TSI 92 kW.

Nio_VW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 23.10.2015 22:33

Re: Servisní akce - software ŘJ

Příspěvek od Nio_VW »

Tak jsem byl na výměně oleje mimo servisní interval a při tomto mi zároveň přehráli software s tím, že je to na zabránění vybíjení baterie, ale všiml jsem si, že spotřeba (dle ukazatele) stoupla o cca 0,8 litru. Uvidím zda to bude sedět i dle tankování.

Uživatelský avatar
eth
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 18.09.2016 09:30
Bydliště: Plzeň

Re: Servisní akce - software ŘJ

Příspěvek od eth »

Jak to dopadlo porovnáním se záznamy polde tankování? Opravdu stoupla spotřeba?
--= Golf VII Variant Highline, 1.4 TSI 103kW =--

Nio_VW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 23.10.2015 22:33

Re: Servisní akce - software ŘJ

Příspěvek od Nio_VW »

Spotřeba je vyšší o 0,6 litru. Jinak se vyskytl problém, že začalo občas blbnou ovládání rádia (nefunguje ovládání z volantu, nereaguje na dotyk ani na tlačítka) a tím nemožnost cokoliv nastavit, pak začalo blbnout přehrávání hudby z externích zdrojů (karta, CD, USB). Jsem objednán do servisu s tím, že údajně se to vyskytlo u pár aut, akorát přístup servisu děs, tak jsem se objednal do jiného.

Uživatelský avatar
eth
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 18.09.2016 09:30
Bydliště: Plzeň

Re: Servisní akce - software ŘJ

Příspěvek od eth »

Hustý. Tedy spíš ty další věci, zvýšená spotřeba mlže být přeci jen chybou měření, těžší nohou, zimním obdobím...
Ve čtvrtek jdu na prohlídku, tak jim musím zdůraznit nic nepřehrávat. Neměň co funguje :)
--= Golf VII Variant Highline, 1.4 TSI 103kW =--

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Servisní akce - software ŘJ

Příspěvek od juro111 »

Mne prehrávali soft v RJ začiatkom novembra a spozoroval som mierne zvýšenie spotreby o cca 0,2 l/100 km. Ale toto zvýšenie už som mal aj jedno tankovanie pred výmenou. Skôr to pripisujem zimným podmienkam a tomu, že do práce vozím o jedného človeka viac a aj viac jazdím po meste kvôli tomu.
Spotreba stúpla aj podľa palubného počítača a aj podľa tankovania, pričom rozdiel medzi týmito spotrebami je stále rovnaký cca 0,3l (PP je optimistickejší a ukazuje menej). Dúfal som, že tento rozdiel sa zmenší ale nestalo sa.

Nio_VW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 23.10.2015 22:33

Re: Servisní akce - software ŘJ

Příspěvek od Nio_VW »

eth píše:Hustý. Tedy spíš ty další věci, zvýšená spotřeba mlže být přeci jen chybou měření, těžší nohou, zimním obdobím...
Ve čtvrtek jdu na prohlídku, tak jim musím zdůraznit nic nepřehrávat. Neměň co funguje :)
Spotřeba by se dala připsat i kvalitě benzínu, ale tankuji v 90 % u stejné čerpací stanice. Srovnával jsem spotřebu na stejném úseku při cca stejné venkovní teplotě, na zimních pneu. Dnes jsem si auto vyzvedl po reklamaci, kdy prý software znovu přehráli, tak uvidím až pojedu delší úsek, zda závada byla odstraněna a zda se spotřeba umoudřila :). Údajně se přehrání nelze bránit, tak ti držím palce.

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Servisní akce - software ŘJ

Příspěvek od ladaf »

Jasně že lze. Tohle není nijak povinné a nemá vliv na záruku. Já s tím musel souhlasit aby to provedli - bylo to uvedeno v protokolu který vypisoval přijímací technik když jsem jim dával auto. Když jim řekneš že nechceš přehrávat tak nebudou.
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Servisní akce - software ŘJ

Příspěvek od ladaf »

Jinak ja mám taky vyšší spotřebu ale je to zimákama a dramatickou změnou ježdění - jenom po městě.
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

Uživatelský avatar
eth
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 18.09.2016 09:30
Bydliště: Plzeň

Re: Servisní akce - software ŘJ

Příspěvek od eth »

Tak jsem byl na roční prohlídce a žádný nový sw pro moje auto prý není.
Auto mám v podpisu, MY2013, naposledy v servisu před rokem (to nevím, jestli tam něco aktualizovali).
--= Golf VII Variant Highline, 1.4 TSI 103kW =--

Nio_VW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 23.10.2015 22:33

Re: Servisní akce - software ŘJ

Příspěvek od Nio_VW »

Tak po přehrání software začalo blbnout radio. Pořád pípalo a nešlo nic nastavit a při zpátečce naskakovalo nastavení. Auto je již podruhé v servisu. První opravné přehrání nepomohlo.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“