Servisní akce - software ŘJ

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Servisní akce - software ŘJ

Příspěvek od x-father »

Mě skoro celou zimu skoro neblbnul parkovací asistent a zpětná kamera. Zjistil jsem, že mě na podzim přehrávali někde nějaký SW, když jsem tam měl auto po nehodě. Myslel jsem, že se to tím vyřešilo, ale teď to zas začlo plnou silou. Mám podezření, že to nějak souvisí s činností start/stop systému, protože ten se přes zimu moc neaktivuje kvůli nízkým teplotám.
Nově občas vytuhává telefonní systém. To bude možná bonus z toho přehrátí SW.

benny29
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 31.01.2016 11:08

Re: Servisní akce - software ŘJ

Příspěvek od benny29 »

ladaf píše:Jasně že lze. Tohle není nijak povinné a nemá vliv na záruku. Já s tím musel souhlasit aby to provedli - bylo to uvedeno v protokolu který vypisoval přijímací technik když jsem jim dával auto. Když jim řekneš že nechceš přehrávat tak nebudou.
Opravdu lze odmítnout bez vlivu na záruku? Za pár dnů mám jít na první servisku a zatím vše funguje jak má.

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Servisní akce - software ŘJ

Příspěvek od ladaf »

Zavolej si tam a zeptej se. Me oznamili ze se to vztahuje dle VIN na moje auto a zeptali se zda budem i prehravat a nebo jenom prezouvat (jel jsem tam kvuli prezozvani).
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

benny29
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 31.01.2016 11:08

Re: Servisní akce - software ŘJ

Příspěvek od benny29 »

No mě to oznámili jako fakt, v rámci servisní akce je třeba přehrát software řídících jednotek.

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Servisní akce - software ŘJ

Příspěvek od ladaf »

Tak pak se bavíme o dvou různých akcích. V prvním příspěvku jsem napsal číslo. Stejně ale "je třeba" mi nezní jako "je to povinný jinak přijdete o zaruku".
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Servisní akce - software ŘJ

Příspěvek od juro111 »

Chlapi, máte o tejto aktualizácii aj zápis v servisnej knižke? Tak mi teraz napadlo, že mne tam nič také nezapísali. Nie je servisná knižka aj na to, aby v nej bolo zapísané všetko, čo sa na aute robilo? A ako tu niekto spomínal ohľadom nejakého protokolu, že v ňom to bolo zapísané aj so súhlasom majiteľa... mňa sa len ústne spýtali a nič sme nevypisovali.
A ešte som si nedávno všimol takú drobnosť. V nastavení zvuku sa mi kedysi dalo nastaviť balans nie len medzi ľavou a pravou stranou, alebo predok a zadok. Presnejšie, dalo sa presne nastaviť poloha kde to má viac hrať a kde menej. Naposledy keď som stál dlhšie v kolóne som sa v tom hrabal, tak som to tam už nevidel. Dal sa nastaviť iba balans medzi ľavou a pravou stranou. Máte to takto tiež?

duffyt
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 07.03.2015 16:41

Re: Servisní akce - software ŘJ

Příspěvek od duffyt »

Hele to s tim balance/fader mi to dela taky. Podle servisu na to zadna aktualizace neni, ale je to na prd. Kdyz vezu vzadu prcka, tak mu to chci ztlumit a zrovna fader nefunguje. Tak snad casem neco dorazí.
Golf VII TGI HL Variant

Uživatelský avatar
breit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 27.07.2015 16:40
Bydliště: Praha

Re: Servisní akce - software ŘJ

Příspěvek od breit »

Já vždy před každým servisem upozorňuji, že nechci cokoliv dělat s ŘJ a už vůbec ne jakékoliv aktualizace. Servis to akceptuje, vliv na záruku to nemá. :good:
VW Golf VII 1.2 TSI 105kw/242Nm 2015 Comfortline, Black Pearl
Obrázek

duffyt
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 07.03.2015 16:41

Re: Servisní akce - software ŘJ

Příspěvek od duffyt »

Ja je zas upozornuju, ze aktualizovat chci, ale neni čím :-)
Golf VII TGI HL Variant

tdk35
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 12.08.2008 15:39
Bydliště: Ostrava

Re: Servisní akce - software ŘJ

Příspěvek od tdk35 »

Mě při výměně oleje koncem března upozornili, že je nějaká "svolávačka" (ale neakutní, jen při std.servisní prohlídce) a že budou a ktualizovat sw. Jedinou změnu, kterou jsem zaznamenal, je poněkud inteligentnější chování parkovacích čidel.
Golf VII Variant TGI Highline

Alex 1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 10.08.2009 21:08
Bydliště: Senica SK

Re: Servisní akce - software ŘJ

Příspěvek od Alex 1 »

Zdravim.
Dnes som bol v servise na prehranie softu rucnej brzdy funkcia auto holdu.
Servisna akcia 46G7.
VW Golf Sportsvan 1.4 TSI 92kW Highline MR 16
Obrázek

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Servisní akce - software ŘJ

Příspěvek od x-father »

Potvrzuji. Golf 2015, aktualizace jednotky ruční brzdy.
Ještě na jaře nebyla.

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Servisní akce - software ŘJ

Příspěvek od juro111 »

Aký problém má táto aktualizácia odstrániť? Budúci mesiac pôjdem na garančku, tak aby som vedel čo mám čakať. S autohold nemám žiadny problém, tak im to pravdepodobne nedovolím.

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Servisní akce - software ŘJ

Příspěvek od x-father »

To nevím.
Mě to za tu dobu co to mám párkrát udělalo, že mě to trochu tvrdohlavě nechtělo pustit rozjet a jedou mě to dokonce krátce po rozjezdu opět zabrzdilo.

Jinak jsem absolvoval aktualizaci SW v LCD. V radiu mám poslední verzi SW, ale je to prd platné, protože radio zlobí dál.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Servisní akce - software ŘJ

Příspěvek od ablorhm »

Potvrzuji taktéž provedení 46G7
Přílohy
20170626_171824.jpg
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“