Zamlžování oken

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
MartinK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 22.05.2008 12:03
Bydliště: Trutnov

Zamlžování oken

Příspěvek od MartinK »

Ahoj,nemá někdo podobný problém? asi třikrát za poslední dva měsíce se mě z ničeho nic zamlžilo auto. Jedu 30 km a pohoda a pak během pár vteřin cele auto zamlžené. Ventilátor na trojku,foukání na čel.okno a nohy teplota nastavená na 22,venku kolem nuly. Musim pak pustit klimu,foukání jen na okno a ještě trochu otevřít okýnko a za chvilku se to zlepší. Spíš mě děsí proč to udělá z ničeho nic. Nemá někdo nápad?

Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Re: zamlžování

Příspěvek od Jiruna09 »

A zkoušel jsi, jestli to na okno skutečně fouká, nebo jak moc? Vnitřní cirkulaci máš vypnutou? Nezapne se ti třeba automaticky? Nemáš zadělaný pylový filtr?

Zamlžování jsem řešil:
- Favorit - myší stěhování materiálu do ventilace
- služební Octavie - byla vypadlá jedna z trubic v přístrojovce a totálně zadělaný pylový filtr
- Fabie rodičů - byl přicpaný odtokový kanálek u nádechu a voda zatékala až k pylovému filtru který byl KO
- domácí dělník Felicie - zadělaný výměník klimatizace a vše okolo + zatékalo těsněním čelního skla

Každopádně vždy šlo o to, že byl nějak omezen přísun vzduchu. Vyzkoušej, jak moc na okno fouká. Pokud ti přijde, že dostatečně, tak ti dovnitř z nějakého důvodu neproudí vzduch z venku. Pokud nemáš zapnutou vnitřní cirkulaci vzduchu, může být klapka třeba rozbitá. Můžeš mít ucpaný pylový filtr.

Vnitřní cirkulace se zapíná v některých případech automaticky např. při ostřikování. Třeba se ti z nějakého důvodu zapíná sama.

Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Re: zamlžování

Příspěvek od Jiruna09 »

Ještě k té automatické vnitřní cirkulaci, toto jsem našel na škoda fóru:

Při vnější teplotě nad cca +2 °C se již při nepatrném zvýšení koncentrace škodlivin přepne na režim recirkulace.

Při vnější teplotě mezi cca +2 °C a cca -5 °C dojde k přepnutí na režim recirkulace až při silném zvýšení koncentrace škodlivin, přičemž se zároveň zapne kompresor klimatizace.

Při vnější teplotě pod cca -5 °C dojde k přepnutí rovněž až při silném zvýšení koncentrace škodlivin a ještě jen na cca 15 sekund (kompresor klimatizace se nezapne). Když se koncentrace sníží, klimatizace se přepne zpět na režim čerstvého vzduchu.

Aby se zabránilo častému spínání klapky cirkulujícího/čerstvého vzduchu, při nepatrném nárůstu škodlivin v okolním vzduchu se ihned nesepne (snímač nepošle požadavek řídicí jednotce Climatronic -J255-). Zde postačí účinek filtru s aktivním uhlím v prachovém a pylovém filtru.

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: zamlžování

Příspěvek od x-father »

Ona je ta klíma docela chytrá.

V zrcátku je IR čidlo, které měří teplotu skla, přičemž dále ještě má teplotu venkovní a vnitřní a snad i měří vlhkost uvnitř vozu. Z těchto dat pak vypočítává rosný bod a tedy pozná, kdy dojde k mlžení skla. Pode toho reguluje kam a jak foukat.

Pokud jezdíš s vypnutým klimakompresorem a navíc nepoužíváš ani režim auto, tak se o tuto funkci ochuzuješ a pak není divu, že musíš mačkat a točit knoflíkama, abys to odmlžil.

MartinK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 22.05.2008 12:03
Bydliště: Trutnov

Re: Zamlžování oken

Příspěvek od MartinK »

Pylovej filtr mam novej od září a mám na něm cca 6000km. Vnitřní cirkulaci vzduchu zapnutou nemam,to jsem koukal když se to stalo. Na okno vzduch fouká normálně,v závyslosti na zvoleném stupni foukáni. Spíš se divím že to udělá třeba po hodině jízdy,z ničeho nic. Zatím to udělalo jen asi třikrát,tak to budu sledovat.

SiR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 16.03.2009 17:28
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Zamlžování oken

Příspěvek od SiR »

Ahoj,
Řeším momentálně to samé jako MartinK, má někdo tip, čím by to mohlo být?
Klima čerstvě doplněna, dezifenkce proběhla, nový kabinový filtr, automatická recirkulace vypnuta, klimu mám pořád na auto.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Zamlžování oken

Příspěvek od srotty »

A v autě je sucho ? Nemáš náhodou střešní okno ? Diagnostika klimatizace byla ?

SiR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 16.03.2009 17:28
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Zamlžování oken

Příspěvek od SiR »

V autě je sucho, střešní okno nemám. Před 6 měsíci se měnilo čelní sklo, ale začalo se mi to mlžit až teď posledních 14dní, takže tím to si myslím nebude. Dneska to napíchnu a uvidím.
srotty píše:
12.04.2023 22:42
A v autě je sucho ? Nemáš náhodou střešní okno ? Diagnostika klimatizace byla ?

SiR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 16.03.2009 17:28
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Zamlžování oken

Příspěvek od SiR »

Servomotor klapky cerstvého / cirkulujícího vzduchu
B108B 71 [009] - Akcni clen blokovan

Vypadá to na vadný servomotor. V druhovýrobě jsem ho vůbec nenašel, tak budu asi muset koupit originál. Má někdo zkušenost s výměnou?

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Zamlžování oken

Příspěvek od srotty »

Ten je za přihrádkou spolujezdce, přístup celkem v pohodě. Ještě před koupí nového bych zkusil rozhýbat ten starý. Možná je jen zaseklá samotná klapka.

SiR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 16.03.2009 17:28
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Zamlžování oken

Příspěvek od SiR »

Tak vyřešeno. :D Servomotorek přestal fungovat v poloze na vnitřní cirkulaci, takže do auta nešel čerstvý vzduch a auto se často z ničeho nic za jízdy zamlžilo. Dnes po výměně najeto 300km a už zase vše funguje jak má. :D

Orig. číslo dílu: 5Q0 907 511A

Zde video, jak na to: https://www.youtube.com/watch?v=bKdqdial_YI&t=201s

kotasek33
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 02.04.2012 00:20

Re: Zamlžování oken

Příspěvek od kotasek33 »

ahoj prosim mam golf 7 TDI 2015, a zamlzuje se silne predni okno kdyz aut stoji , ted dlouho neprselo , nic mokryho jsem nenasel , kabin .filtr vymenen, dela to jak se zapnutou tak vypnutou klimou,kdyz je zapnuta tak kondenzat odteka pod auto . nemate nejaky napad cim by to mohlo byt,

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Zamlžování oken

Příspěvek od srotty »

A co ta klapka na přepínání na vnitřní okruh, nemáš ji zaseklou ?

kotasek33
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 02.04.2012 00:20

Re: Zamlžování oken

Příspěvek od kotasek33 »

no zatim ne pristi tyden jdu na diagnostiku... tak uvidim a napisu, ale vzhledem ze se auto pouziva 3x do tydne cca. po 10min s otevrenyma oknama , tak se mi to nezda...

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“