Problém s DSG 7

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

emanuelfiala
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 16.01.2016 18:36

Problém s DSG 7

Příspěvek od emanuelfiala »

Zdravím, zajímá mě váš názor na tento problém. Mám golfa 7 Variant 1.6 tdi s dsg7 r.v. 2015 najeto 40tis.km. ještě v záruce. Již po 5 pojedu na reklamaci s převodovkou. Závada se projevuje za studena když převodovka zařadí 5 rychlost auto v rozmezí cca.1200 - 2500ot. při akceleraci asi tak 3-4krát pocukne jsou to takové vteřinové vybrace je to vidět i na otáčkoměru jak neleze pravidelně ale škubavě. když se auto cca. po ujetí 20km zahřeje tak to přestane. v servisu mi 2x vratili auto že jim to jezdí v pořádku a 2xpřehráli software což pomohlo ale jen na pár dní pak se to opět vrátilo.
díky za vaše reakce :)

medvidek_panda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 04.09.2015 10:06

Re: problém s dsg7

Příspěvek od medvidek_panda »

Kamarád řešil podobný / stejný problém. Řešil to servis výměnou spojek. Případně mohu předat kontakt na Vás.

emanuelfiala
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 16.01.2016 18:36

Re: problém s dsg7

Příspěvek od emanuelfiala »

Zítra jedu na reklamaci tak uvidím jak to dopadne, když tak vám písnu že by jste mi dal kontakt na vašeho kamaráda který řešil stejný problém. Děkuji

KP118
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.01.2017 21:27
Bydliště: Považská Bystrica - SR

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od KP118 »

Ahoj prosím ta ako si dopadol. Presne rovnaky problem som si vsimol aj ja dnes na aute vonku-10 az -5 a na 5 prevodovom stupni ide auto trhane akoby otacky vyskocili hore a hned zasa spat a tak dalej kolisanie je v rozmedzi cca 100otacok. Smutne ale je ze auticko ma najazdene cca 1800km a mam ho cca mesiac... motor 1.4 tsi 92kw dsf 7. Nie moc mily pocit. Divne ale je ze len 5 prevodovy stupen. Inak radi pekne a presne..
GOLF V VARIANT: 1.9 TDI - 77kw - comfortline with DPF - PREDAJ
GOLF VII VARIANT: 1.4 TSI- 92kw- SLOVAKIA HIGHTLINE

emanuelfiala
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 16.01.2016 18:36

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od emanuelfiala »

Závadu zaznamenali, zaslaly někam na DIS :roll: tak že čekám na vyjádření. doufám že už se to vyřeší už mě to štve :adr: DSG7 už nikdy !

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od Mirco »

proč nikdy? pořád tam funguje lidský faktor.... takže muže byt špatný kus... máme DSG 7 doma a ani jedno zaváhání :wink:

emanuelfiala
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 16.01.2016 18:36

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od emanuelfiala »

Prostě mě zklamala, co jsem slyšel tak i nízká životnost spojek. Možná že změním názor když bude fungovat jak má. On celkově Golf mě zklamal někdy si připadám jak ve starým Favoritu,vrzání,prakání,škubání atd, atd, ale ono si člověk asi v dnešní době nevybere kvalita padá rapidně dolu u všech automobilek.

KP118
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.01.2017 21:27
Bydliště: Považská Bystrica - SR

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od KP118 »

Tak dsg7 je horsia od DSG 6 to je hold uz fakt. Ja som s tym bol tiez dnes v servise objednali ma az na 8 februara. Vraj ako prve spravia nejaku adaptacnu jazdu... vraj auto jazdi cca 30 km po cestach s napojenou diagnostikou a ta diagnostika kontroluje spravanie dsg. A ak pocas jazdy najde nezhody okamzite upravi nastaveniie dsg. Ak to pomoze bude to ok. A ak nie stiahnu vraj nejake protokoly z vag a poslu to prec na reklamaciu tak neviem budem cakat. Spytal som sa ze ci im pride fakt normalne ze na novom aute pri 1800km som uz v servise 2 krat. Prvy mi spadli pocas jazdy xenony uplne dole a videl som v noci meter pred auto pri 130km/h a ted s dsg... tak som teda tiez,neni az tak nadseny s g7. Clovek za to da 24000€ a takato kvalita. No dakujem pekne. Dufam ze ma to kdesi nenecha na dialnici lebo ma klepne.... povodny golf V variant naslahane cez 320 000 a stale ide ako hodinky. Dokonca aj turbo povodne... za mna zial zatial tiez sklamanie. Cuvacia kamera seka a mrzne start stop isiel asi hodinu po kupe odvtedy pise furt len vysoka spotreba energie aj ked je vse vypnute.. ted dsg, xenony, radio nereaguje a neviem co este. Fakt kvalita ide dole hold sklamanie. Po mesiaci velikaaanske.
GOLF V VARIANT: 1.9 TDI - 77kw - comfortline with DPF - PREDAJ
GOLF VII VARIANT: 1.4 TSI- 92kw- SLOVAKIA HIGHTLINE

soray
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 23.09.2011 13:05

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od soray »

Tak jsem asi také v klubu, viz video. Lehké zrychlování do kopce, pedál plynu ve stejné poloze a okolo 2000 ot. je to vidět. Dělá to i v jiných podobných situacích a při tom trhání jsou cítit vibrace:

Detailing Club ČR http://www.detailingclub.cz
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice a Microfiber Madness, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, ValetPRO, AG a další

KP118
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.01.2017 21:27
Bydliště: Považská Bystrica - SR

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od KP118 »

Jj presne toto uplne to iste. Zial dnes sa to u mna zhorsilo az tak ze to neskoci o cca100 otacok ale rovnno az 200. A dokonca aj na 7 stupni uz nie len 5. A trhanie je uz fakt citelne....Auto ma ted presne 2000km a mesiac stare je mi z toho doplacu. Rozmyslam ci je nejaka moznost vratit auto ako nefunkcny tovar. Ako som hovoril hore prvy krat spadnute xenony ted toto k tomu nefunkcne radio a zamrzrajuca kamera. Uvidim 8.februara ako sa k tomu postavi servis. No neskutocne sklamanie z dsg.

edit: pripajam aj ja video dnes rano:


GOLF V VARIANT: 1.9 TDI - 77kw - comfortline with DPF - PREDAJ
GOLF VII VARIANT: 1.4 TSI- 92kw- SLOVAKIA HIGHTLINE

soray
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 23.09.2011 13:05

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od soray »

Naštvání chápu, mám to většinou taky tak, ale později už to nevidím tak tragicky. DSG bych nezatracoval, sice je sedmistupeň svou "životností" pověstný, ale přesto bych manuál už nechtěl, v autě na běžné ježdění z bodu A do B je to přežitek.
Problém s trháním tipuju na nějaký problém s obložením spojek, ale každopádně to chce reklamovat u VW - aby se o problému vědělo a snad se začne řešit. Mě to popravdě až tak moc netrápí, protože pokud se to nevyřeší, tak na konci operáku odevzdám auto a vezmu jiné.
Detailing Club ČR http://www.detailingclub.cz
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice a Microfiber Madness, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, ValetPRO, AG a další

Peter56
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 03.09.2015 20:25

DSG 7st. - prevodovka nepreraďuje

Příspěvek od Peter56 »

Ahojte, prosím o radu. Raz asi po 30-40 štartoch sa mi stane že po naštartovaní a rozbiehaní mi prevodovka dôjde po druhý - tretí prevodový stupeň a ďalej sa jej nechce. Musím zastaviť, zhasnúť motor, naštartovať a potom je to OK.
Stretol sa niekto z Vás s týmto problémom? Je to DSG -7 automat. Ďakujem.

Uživatelský avatar
Wolfy11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 26.04.2011 14:09
Bydliště: Brno

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od Wolfy11 »

Bohužel musím také přidat svoji zkušenost s "cukáním" spojky. V létě jsem měl problém při rozjezdu - z 1. na 2. stupeň bylo citelné cukání, bylo cítit, že spojka prokluzuje. V servise mi přehráli software a zdálo se, že problém je vyřešen. Jenže teď přes zimu jsem začal registrovat stejný problém, ale paradoxně až u vyšších rychlostních stupňů. Víceméně při akceleraci, někde kolem 3. - 5. stupně dojde k poskočení otáček a je cítit, že spojka nepracuje tak jak by měla. Již v létě mi bylo řečeno, že pokud nový software problém nevyřeší, budeme muset přistoupit k výměně spojky :roll: Sice mám prodlouženou záruku, ale radost z toho rozhodně nemám... :negative:
VW G7 1,4TSI 103kw DSG Highline

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od wittmann167 »

To samé měl otec cca ve 40000. Přehrání softu nepomohlo, museli něco vyměnit. Dle sdělení techniků nebyl první s touto závadou [THUMBS DOWN SIGN]
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

KP118
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.01.2017 21:27
Bydliště: Považská Bystrica - SR

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od KP118 »

tak dnes absolvobany servis. Vysledok je ze chyba sa neprejavila... co som cakal ze... po prichode do servisu bolo auto zohriate a vse islo ako ma... ziadne trhanie slak by ma trafil... video nepomohlo vraj to nieje dobre vidietm diagnostika bez chyb a soft najnovsi. Mam vraj dalej jazdit a ak sa to zhorsi mam prist zas. Ze auto ma este dva roky zakuru tak klud..... avsak som sa dozvedel ze tam uz rovnaky problem maju s inym autom a nedari sa im to odhalit a,nasimulovat tak neviem som z toho rozcarovany uvidim co bude dalej. Ak sa to zhorsi budem to natacat poriadne na video a uvidime no...
GOLF V VARIANT: 1.9 TDI - 77kw - comfortline with DPF - PREDAJ
GOLF VII VARIANT: 1.4 TSI- 92kw- SLOVAKIA HIGHTLINE

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“