Problém s DSG 7

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Petr161
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 01.03.2017 19:54

Re: Porucha DSG???

Příspěvek od Petr161 »

Výměna spojkového setu, dvouspojky, to vyřeší a následný flash sw, řídící jednotky 7DSG.
Je na to to aktuálko, přípis.

Dede7688
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 02.06.2017 17:15

Re: Porucha DSG?

Příspěvek od Dede7688 »

Děkuji za info, jsem zvědav, jestli na to v servisu hned přijdou. Vy už s tím máte nějaké zkušenosti??

Petr161
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 01.03.2017 19:54

Re: Porucha DSG?

Příspěvek od Petr161 »

Ano, mám je to jedna zmožných závad 7DSG.

soray
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 23.09.2011 13:05

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od soray »

Tak mám po výměně spojek v rámci reklamace a auto jezdí zase parádně, po cukání ani stopy. Uvidíme, jak dlouho to vydrží.
Detailing Club ČR http://www.detailingclub.cz
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice a Microfiber Madness, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, ValetPRO, AG a další

emanuelfiala
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 16.01.2016 18:36

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od emanuelfiala »

Zdar pánové, tak mám cca. 4 měsíce po výměně spojek a i zároveň kompletního řízení :!: začalo v něm něco praskat. Co se týká převodovky po výměně spojek byl klid ale opět se to začíná projevovat a je to horší než předtím teď to poskakuje z 1 na 2 to škubne, 3,5,7 vyskakování otáček a vibrace do celého auta, zpátečka škube tak že katastrofa :!: budu se objednávat na reklamaci tak jsem zvědav co bude :? a co vy :?:

soray
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 23.09.2011 13:05

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od soray »

U mě zpátky stav jako před výměnou. Jak už tu někdo psal, výměna nic nevyřeší. Já to už neřeším, auto naštěstí můžu za 2 roky vrátit.
Detailing Club ČR http://www.detailingclub.cz
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice a Microfiber Madness, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, ValetPRO, AG a další

Uživatelský avatar
lubomt
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 14.12.2010 19:49
Bydliště: Martin, Sk

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od lubomt »

Len vymenou spojok sa prevodovka málokedy opraví. Vadných častí býva viac.
Renovácie a opravy automatických prevodoviek všetky značky, vzduch.vankúše. Výmeny prevodoviek na aute, profesionálna diagnostika všetky typy áut. Príbovce 25 lubomt1@gmail.com , 00421908777779

marosasdf
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 21.10.2017 13:24

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od marosasdf »

Zdravim vas mam problem na dsg 7 sporadicka chyba,hlasi chybu problem 3prevd. stupen,nekomunikuje RJ automatu.Inak automat ide dobre,len na semafore mi dalo do nudzaku.Vypol som motor nastartoval a už ide..nedavno bol v vw nahraty novy soft kvoli mechatronike lebo sa menila hádam stym ale to nemá nič spoločné…

marosasdf
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 21.10.2017 13:24

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od marosasdf »

Prosim vas neviete aký olej ide do mechatroniky kokretne typ aky mám objednať vw.Napln je 1.7l

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od srotty »

Nepíšeš co máš za kod převodovky. Ale co jsem se tak díval do serv.příručky,tak 7-st. DSG mají dvě náplně-převodový a hydraulický olej viz.foto. Takže bych zašel do VW a koupil tam přesně na tvůj typ.
Přílohy
převodovka.jpg

marosasdf
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 21.10.2017 13:24

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od marosasdf »

Praveze v skoda a vw nevedia aky presne typ oleja ide do mechatroniky nakolko objednavaju ju ako celok z náplňou oleja a u nich systém nemá ukon na výmenu oleoja mechatronike nakolko je hydraulický vraj ten istý ako servo riadeni. Podla systému oni nevedia ako maju vyhľadať bol som pritom ked mi ukazoval technik v predajni nevie podla coho maju objednať. KOD PREVODOVKY NAJDEM KDE ?Servisnej knihe som mal kod prevodovky na passate b7 manual ale na automate golf7 neviem najst….1.6tdi 81kw 2014 Win: wvwzzzauzep550718

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od srotty »

V servisce je to na třetím řádku-nejdříve je kod motoru a za ním kod převodovky. U mě (na fotce) je to kod motoru CHPA a kod převodovky QSZ.
Jinak je to přímo na převodovce viz foto 2.
Pokud v servisu nejsou schopní dohledat tyhle základní věci,zkus jiný servis nebo zavolej přímo na import (centrálu)
Přílohy
P1040926.JPG
kody.jpg

marosasdf
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 21.10.2017 13:24

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od marosasdf »

Takze mojom pripade zavada na dsg bola zla mechatronika konkretne hydraulika.

Skandy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 28.08.2016 22:52

Hrkanie prevodovky? alebo?

Příspěvek od Skandy »

Dobry den rad by som sa informoval na jednu vec. mam DSG7 ked idem napriklad na druhom stupni a chcem nahle zrychlit je pocut take zahrkotanie niekde od motorovej casti alebo prevodovky. Tak isto pocut obcas zahrkanie ked prechadzam cez retarder ale tiez len obcas. Nieco proste tak zahrkoce. Mate niekto podobny problem alebo je to bezna vec.
VW Golf VII variant, 1,2 TSI, 77kW Slovakia Comfortline DSG

Uživatelský avatar
TomHy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od TomHy »

Tak vám k tomu taky něco napíšu. Měl jsem Octavii II rv 2010, TSI 92kw DSG 7. Svezení pěkné, ale ta převodovka se suchýma spojkama je neustálý problém. Dělalo mně to stejné příznaky, jako vám, ale hlavně na lamele na sudé stupně. Pak už na 4 a 6 prokluzovala při vyšší zátěži úplně. To bylo tak od 80tis km. Chvíli jsem s tím jezdil, na sudé opatrně, na liché větší zátěž. Pak jsem nechal komplet spojku vyměnit ve Škodě, taky s tím měli problém, posílali komplet převodovku jinam. Každopádně poskakování otáček (prokluz) bylo i pak po výměně, ale jen trochu (jako vám) a jen na lamele na liché převody. Řešil jsem to i se Sixtou (převodovky), psali o tom i ve Světě motorů. Měnil jsem i olej v převodovce a žádná změna. Po ohřátí, jak píšete to bylo lepší. Najel jsem na druhé spojce asi 30t km a řekl bych, že se to zhoršovalo. Psali něco o bludných proudech - poté problém s mechatronikou. Prostě mě DSG 7 suché hodně zklamalo. Jo a v zácpách jezděte na manuál, nebo 2ka je tam hned a pak to jde pořád přes spojku:(( Ale jinak je DSG příjemná. Pořídil jsem mk7 s DSG6 se spojkama v oleji a je to jiné kafe, takže tak;) Olej dělám pravidelně 60t km.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“