Problém s DSG 7

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Petr161
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 01.03.2017 19:54

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od Petr161 »

Zdravím, pro všechny, kdo má problém s poskakováním otáčkoměru hlavně za studena - problém je v obložení spojek, dostává se do nich vlhkost, tím pádem prokluzujou. Mám na záruku již druhou kompletní převodovku, i se spojkama, najeto mám 7000 km. Problém se pořád opakuje a dle výrobce z Vrchlabí je řešení v nedohlednu, dokonce mě naznačily že stím ani nic dělat nehodlají. Jediný co na tuto závadu trochu pomuže, je rozjet se v kopci, dvakrát až třikrát za sebou z jedničky na dvojku. Tím se spojka vysuší a je na chvilku klid.

KP118
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.01.2017 21:27
Bydliště: Považská Bystrica - SR

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od KP118 »

No na vyriešenie majú čas este cca 2 roky. Tesne pred koncom záruky im to tam doveziem a budem trvať na riešení. Ak to nejako neopravia tak mi snáď aspoň vymenia spojku za novú. Dnes som si ráno všimol že kolísanie otáčok je už aj pri držaní konštantných otáčok. idem na 6st. cca 2000ot. a skáču na 2100 a zas na 2000 a to bez akcelerácie. Celé zle toto. človek vezie 3 ľudí v aute a je to cítit 3X silnejšie. uvidim dokedy budem mať s tým strpenie. akt. najazdené 4000km. LEN.
GOLF V VARIANT: 1.9 TDI - 77kw - comfortline with DPF - PREDAJ
GOLF VII VARIANT: 1.4 TSI- 92kw- SLOVAKIA HIGHTLINE

emanuelfiala
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 16.01.2016 18:36

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od emanuelfiala »

Doporučuji řešit závadu ihned, ne až na poslední chvilku. Jestli že si závadu reklamoval a byla uznaná tak máš do 6měsícu od koupi auta nárok na vrácení peněz nebo výměnu auta za bezvadné. Byl jsem u právníka.
Mě po roce reklamování a stáleho přehrávaní a adaptování řidící jednotky konečně budou měnit spojky. Řekl jsem jim jestli to nepomůže a zavada se projeví znovu auto jim vrátím a budu požadovat výměnu za bezvadné nebo vrácení peněz, jelikož jsem reklamoval už asi 6x mám na to nárok ze zákona, již to řeším s právníkem. Na auto se pohlíží stejně jako na každé jiné spotřební zboží. Nezaplatil jsem 540000kč za auto které poskakuje jako koza to v návodu a podmínkách na užívání auta nikde napsáno není. :good:

Petr161
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 01.03.2017 19:54

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od Petr161 »

Výměnou spojkového setu nic nevyřešíš, mám tam namontovaný poslední typ převodovky, se setem 14-12-2016 a poslední verzi flashe. Ted už mě to i zavibruje z jedničky na dvojku.
Je to stejnak k ničemu, akorát se ti budou hrabat zbytečně v novým autě a budeš pokusnej králík jako já.
Vkaždým případě dej vědět, jak se to u tebe bude vyvíjet, třeba budeš mít větší štěstí než já.

emanuelfiala
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 16.01.2016 18:36

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od emanuelfiala »

Já nic neřeším to musí výrobce řešit a nebo mi tuto závadu musí vyjasnit proč to tak je. Jestli že neví nebo to odstranit neumí ať si v tom jezdí sám ja jsem odhodlaný auto vratit pokud se to nevyřeší.

KP118
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.01.2017 21:27
Bydliště: Považská Bystrica - SR

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od KP118 »

No ja som to tiez riesil servisom a reklamaciou po prve nedali mi ziaden papier o tom ze som to reklamoval a po druhe povedali mi ze sa zavada neprejavila a bol som vybaveny. Mam vraj pockat ci sa to zhorsi a ked ano zasa prist. Počkam teď do leta a uvidime. Ak to neprestane vratim sa a uz budem hnusny aj ja. Bez papiera neodidem a budem trvať na tom, že to je nanič... Tak uvidime. Ale čital som članok od p. Sixtu z cz o DSG. Vraj sa da zistit či je na vine mechatronika alebo spojkova sada tak, že na rovine zaradite D a nechate sa bez plynu rozbehnút. Potom sledujete ako auto preradi z 1 na dvojku. ak preradenie je plynule bez trhania spojky su ok a cukanie pri radeni sposobuje mechatronika. ak to na 2 cukne tak je chyba v spojkach. Tak mam v plane to skusit.
GOLF V VARIANT: 1.9 TDI - 77kw - comfortline with DPF - PREDAJ
GOLF VII VARIANT: 1.4 TSI- 92kw- SLOVAKIA HIGHTLINE

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od Pantani »

KP118 píše:Ale čital som članok od p. Sixtu z cz o DSG. Vraj sa da zistit či je na vine mechatronika alebo spojkova sada tak, že na rovine zaradite D a nechate sa bez plynu rozbehnút. Potom sledujete ako auto preradi z 1 na dvojku. ak preradenie je plynule bez trhania spojky su ok a cukanie pri radeni sposobuje mechatronika. ak to na 2 cukne tak je chyba v spojkach. Tak mam v plane to skusit.
OK. Stojím a chci se rozjet: zařadím D a auto se pomalinku rozjede. Mělo by (myslím) přeřadit na D2 a pokračovat samo v jízdě při řádově 5 km/h, jenže ono nepřeřadí na D2 a naopak se samo od sebe zastaví. Ukazatel kvaltu zůstane na D1 a auto stojí, otáčky jsou na nějakých 750/min, rychlost NULA km/h. Čím to? Nežádám odpověď, to je jen perlička, abyste věděli, že v podobným trablích nejste zdaleka sami. Tohle se mi stalo jen jednou, náhodně (sláva!), pak už nikdy, ale stačil jsem to natočit. Ty složitý krámy maj někdy krámy :-)
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Petr161
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 01.03.2017 19:54

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od Petr161 »

Ahoj, už vám někde v servisu vyřešili prokluzování spojek spojený s poskakováním otáčkoměru ?

KP118
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.01.2017 21:27
Bydliště: Považská Bystrica - SR

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od KP118 »

Za mňa žiadna zmena. Spojka je na tom čim ďalej tým horšie. auto teraz už pri nízkych otáčkach hučí a rezonuje, pri rozbiehaní je trhanie omnoho silnejšie hlavne na 3.5 a 7 stupni. ostatne bez problému. Napr. pri obiehani auto doslova skáče dopredu. Takže bola druhá reklamácia. záver BEZ ZÁVADY. ide o normálny prejav.... Comu sa vraj čudujem ze auto rezonuje a huči ked ide 50 na 7 stupni. Tak som sa ho spýtal či si robí pr**l že veď ja prevodovku nenútim tam tu 7 rvať. Odpoveď keď sa mi nepáči mam prepínať do sport režimu. Aktuálny stav km mam 5200km. Osobne som zúfalý a extrémne znechutený. Zlaty golf variant V. tato 7 generacia je spolu s DSG veľke sklamanie... Rozmýšľam že skúsim ešte iný servis toto nemôže byť normálny prejav prevodovky tomu neverím. Vraj nemám žiadne chybové hlásenia a im sa zdá že to ide v pohode. no sa nečudujem keď vždy sedia len ako spolujazdci a nechcú isť šoférovať. Neviem asi tam chlastajú celé dni alebo co.... Vraj mám prísť až fakt až keď to už bude veľmi zlé alebo ma to kdesi nechá.... naozaj správny prístup servisu... tak asi tak.
GOLF V VARIANT: 1.9 TDI - 77kw - comfortline with DPF - PREDAJ
GOLF VII VARIANT: 1.4 TSI- 92kw- SLOVAKIA HIGHTLINE

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od Pantani »

KP118:
půjde ti to nahrát na video? Zachytí to něco jasnýho?
Jinak jestlis s tím nejel ještě do jinýho servisu, tak to udělej co nejrychlejc, než se ti to někde vysype na cestě. Přístup servisů v ČR je často podobný.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

KP118
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.01.2017 21:27
Bydliště: Považská Bystrica - SR

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od KP118 »

na videu to mam aj tu na 1 strane mam video. to dunenie auta a rezonovanie nefiem neskusal som ale pochybujem ze to bude nejak vyrazne pocut mozem skusit. napadlo ma len ze mam doma autokameru s akcelerometrom tak rozmyslam ci je tak citlivi zeby pocas akceleracie dokazal v grafe ukazat ze k trhaniu dochádza. kamera myslim vykresluje pekne krivku akceleracie inak ma uz nic nenapada. na to prve video mi nepovedali nic len to ze to je roztrasene nic poriadne nevidno.... urcite skusim iny servis a pak napisem co nove pockam ale po sviatkoch asi
GOLF V VARIANT: 1.9 TDI - 77kw - comfortline with DPF - PREDAJ
GOLF VII VARIANT: 1.4 TSI- 92kw- SLOVAKIA HIGHTLINE

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od Pantani »

Pardon, na 1. stranu jsem se už nekouk. Ale udělal jsi chybu, jestli chceš něco takhle nahrávat, tak s vypnutým rádiem!! Zrovna tohle by ale asi ani tak slyšet nebylo a jestli jde o vibrace, tak video nepomůže.
Po svátkách myslíš jako až po Velikonocích? Čekat chceš na co? Ale jestli tě to nebaví, chápu, taky mě to kdysi nebavilo, ale aspoň jsem se tenkrát naučil, jak tihle matálové ve VW fungujou. Podle nich je totiž demagogicky vždycky všechno v pořádku, pokud jim to neukáže počítač. Jenže chudáci netušej, že počítač neukazuje úplně všechno a že je stále potřeba technických znalostí. Je to tady trága. Nemáš to blízko do Rakouska? Pokud jo a znáš trochu jazyk, zkusil bych to, zkušenosti klubáků zde byly myslím velmi dobré.
KP118 píše:na to prve video mi nepovedali nic len to ze to je roztrasene nic poriadne nevidno....
Jeď s tím někam jinam, kde tě budou brát vážně, tohle nemá cenu. Nový auto to přeci taky nedělalo ne? Ta rafička dělá kraviny, to jo, a nebude to jistě rafičkou, pokud to je provázený vibracema a vrněním či pazvukama, to mi nikdo nevymluví - v takovým případě ta rafička jen dokazuje, že problém opravdu je.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

KP118
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.01.2017 21:27
Bydliště: Považská Bystrica - SR

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od KP118 »

Tak trocha update stavu. Nakoľko som stratil nervy s autom a prestal som a s tym kaslať zobral som cez víkend auto na trocha ťažšiu jazdu. To znamená do obchodu kde som do auta naložil presne 500kg nákladu k tomu 3 dospelých a povedal si že bud sa to zrovna alebo ma to konečne kdesi nechá. 30 km po diaľnici cca 150km/h a ďalších 20km po meste predpisovo ale max možné zrýchlenia (pri tej váhe je to odvaha tvrdiť zrýchlenie skôr rozhýbanie sa..). Na začiatku sa prevodovka šla zblázniť a jemne vibrovala ale keď som došiel domov všetko vyložil a auto nechal chvíľku postáť stal sa asi zázrak alebo skor len dočasný jav. Skákanie otáčok sa už 3 dni vôbec neukázalo všetko ide krasne plynule skákanie auta pri rozbehu ....NIC všetko krásne rovnomerné až mi do placu od radsoti je. Jedine co pretrvava je jemné dunenie auta pri 50km/h ked tam vrazí 7st. ale to ma vtedy cca 1100ot tak to sa asi dá chápať. Neiviem čo sa stalo ale taký výsledok som fakt nečakal. skor som čakal že to kdesi proste klakne... Tak neviem planujem to ďalej skúmať a sledovať ak sa čosi zasa zmení sa ozvem. Je to divné ale fakt to všetko zrazu prestalo. žeby nejaky povlak na spojke kt bolo treba zbrúsiť alebo co nefim fakt možno dočasny a náhodny jav. uvidime. Momentálne sa však teším z super krásneho jazdenia ako ked malo auto 50km. no krása proste. :yahoo: :yahoo:
GOLF V VARIANT: 1.9 TDI - 77kw - comfortline with DPF - PREDAJ
GOLF VII VARIANT: 1.4 TSI- 92kw- SLOVAKIA HIGHTLINE

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od Pantani »

KP118 píše:žeby nejaky povlak na spojke kt bolo treba zbrúsiť alebo co nefim fakt možno dočasny a náhodny jav. uvidime.
Něco se holt urvalo a vibrovalo to tam nebo co a jaks na to šlápnul, vyletělo to ven vejfukem :-D
Gratuluju minimálně za odvahu!
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Dede7688
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 02.06.2017 17:15

Porucha DSG?

Příspěvek od Dede7688 »

Více jak rok jsem vlastníkem golfu VII 1,4 tsi 92kw DSG, najeto 15 000 km a po celou dobu bez problému, až doteď. Po zahřátí a ujetí cca 20 km a následném zastavení, rozjetí či popojíždění se z motorového prostoru ozývá "neidentifikovatelný zvuk". Nedělá to pokaždé, nepravidelně, jeden den ho slyším a druhý zase ne, přijedu k jedné křižovatce je slyšet, na další není, nevím co by to mohlo být, porucha DSG? Uvidím, co na to v servisu?! Přikládám dvě mp3 se zmiňovaným zvukem.
Přílohy
mov.mp3
(219.28 KiB) Staženo 195 x
mov2.mp3
(88.5 KiB) Staženo 142 x

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“