Golf Sportsvan - hluk, buchot v zadnej časti

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
duci_pk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 18.01.2017 15:19

Golf Sportsvan - hluk, buchot v zadnej časti

Příspěvek od duci_pk »

Dobry den, som tu novy a chcemsa opytat o radu s ktorou mi nevedia pomoct ani v autorizovanom servise v BA. Na 2 mesacnom aute VW SPORTSVAN 1.2 TSI registrujem pri plnej nadrzi a az do cca. polovice plnej nadrze buchot v zadnej casti auta pri rozbiehani a brzdeni kedy akokeby sa nieco prelievalo resp.akokeby sa nadrz pohybovala a tym ze je plna resp. poloprazdna tak buchne o nieco a to je sprevadzane hlukom do interieru. Mate niekto s tymto skusenosti? Hlavne by ma zaujimali majitelia Sportsvanu ci uz benzin alebo diesel. Je to dost otravne a robi to skoro vzdy ale ked presiahnem polovicu nadrze a menej tak potom to uz nerobi. Pocas predvadzacej jazdy ked som auto testoval tam mali iba cca 5 litrov a nic som si nevsimol.

Dakujem za pomoc.

D.

miri009
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 15.07.2011 18:27
Bydliště: Trutnov

Re: Otazka pre majitelov VW GOLF SPORTSVAN - hluk, buchot v zadnej casti

Příspěvek od miri009 »

Mam asi 2,5 mesice Sportsvan 1,4 najeto asi 5000 km,plnou jsem tankoval asi 4x , ale niceho takoveho jsem si nevsiml.
Passat CC 2011 2,0 TDi , 125 kW, DSG
Golf Sportsvan Marathon Edition 2016 1,4 TSi, 92 kW

Uživatelský avatar
LiborJ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 05.12.2016 15:00

Re: Otázka pre majiteľov VW GOLF SPORTSVAN - hluk, buchot v zadnej časti

Příspěvek od LiborJ »

Ahoj Golfisti. Od půlky ledna jsem majitelem Sportsvana, který vyhrál konkurz na můj nový vůz. Auto fajn, nebýt dost nepříjemného bouchání od zadní nápravy. Projevuje se bez ohledu na naplnění nádrže. Mám obavu, že jde o ,,vlastnost " nápravy VW multilink, jak na jiném místě tohoto fora píšou majitelé variantů. U mých předchozích aut - NISSAN, FORD, KIA, všechny s víceprvkem vzadu jsem se s něčím podobným nesetkal. Co mě ještě u Sportsvana nepříjemně překvapilo, je dost velký aerodinamický hluk v přední části auta už asi od 100 km/h. Přitom odhlučnění motoru a nebo odvalování pneu ( zimní 17" Dunlop) je fakt dobré.
VW Sportsvan Highline Tungsten, 1,4 TSI 110 kW, DSG + pádla + něco navíc

anton1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 09.09.2010 21:03

Re: Golf Sportsvan - hluk, buchot v zadnej časti

Příspěvek od anton1 »

Mám Sportsvana skoro 2 roky a žiadne búchanie od zadnej nápravy som nespozoroval.
Golf Sportsvan 1,4 TSI Highline
ex Golf Plus 1,2 TSI

golfik20
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 02.02.2020 11:36

Re: Golf Sportsvan - hluk, buchot v zadnej časti

Příspěvek od golfik20 »

Ahojte
Zaujimalo by ma, aj ked je to uz davnejsie, ci sa podarilo odstranit popisovany problem. Pripadne, ci sa tym nestretol este niekto.
:arrow:
Dobry den, som tu novy a chcemsa opytat o radu s ktorou mi nevedia pomoct ani v autorizovanom servise v BA. Na 2 mesacnom aute VW SPORTSVAN 1.2 TSI registrujem pri plnej nadrzi a az do cca. polovice plnej nadrze buchot v zadnej casti auta pri rozbiehani a brzdeni kedy akokeby sa nieco prelievalo resp.akokeby sa nadrz pohybovala a tym ze je plna resp. poloprazdna tak buchne o nieco a to je sprevadzane hlukom do interieru. Mate niekto s tymto skusenosti? Hlavne by ma zaujimali majitelia Sportsvanu ci uz benzin alebo diesel. Je to dost otravne a robi to skoro vzdy ale ked presiahnem polovicu nadrze a menej tak potom to uz nerobi. Pocas predvadzacej jazdy ked som auto testoval tam mali iba cca 5 litrov a nic som si nevsimol.

golfik20
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 02.02.2020 11:36

Re: Golf Sportsvan - hluk, buchot v zadnej časti

Příspěvek od golfik20 »

Skusal som o tom nieco hladat:
registrujem pri plnej nadrzi a az do cca. polovice plnej nadrze buchot v zadnej casti auta pri rozbiehani a brzdeni kedy akokeby sa nieco prelievalo resp.akokeby sa nadrz pohybovala a tym ze je plna resp. poloprazdna tak buchne o nieco a to je sprevadzane hlukom do interieru
A podla tohto vlakna: https://www.golf7freunde.de/index.php/T ... 3%A4usche/ sa zda, ze to spliechanie je normalne pre vsetky VII-ky.
Vraj v nadrzi nieje ziadna tlmiaca priecka, preto sa palivo prelieva hore dolu.

Otazny je ten buchot. Ked sa na to zameriate, neregistrujete to u seba?

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“