Závada na brzdách

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
bouda05
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 14.06.2014 11:59

Závada na brzdách

Příspěvek od bouda05 »

V minulém týdnu mě brzdy na golfu pěkně vyděsily. Jel jsem po dálnici za mírného vlhka z prosolené silnice (okolní teplota -3°C) a pomalu se chystal sjet. V tu dobu jsem měl na tachometru kolem 100Km/h. Šlápnul jsem na brzdu, ale vůbec nic se nedělo. Nulový brzdný účinek, pedál měl přitom normální odpor. Teprve po cca 80 metrech auto začalo nomrálně brzdit. Podobnou situaci jsem v žádném autě nikdy nezažil.
Zkusil jsem pak znovu zabrzdit, vše OK. Po dalších cca 5 Km jsem zkoušel znovu brzdit a situace se opakovala, akorát dráha bez brždění byla kratší cca 20 metrů.
Dalšími pokusy jsem zjistil, že se to děje pouze za vlhka po delší jízdě (více jak 2 Km) bez brždění. Za sucha se brzdy chovají naprosto standardně.

Auto mám na příští týden objednané do servisu. Jsem docela zvědavý, co by tohle mohlo způsobovat.

Nesetkal se někdo s podobným problémem?
Golf Variant VII 2.0 TDI ComfortLine - Pacific Blue, Bi-xenon, Ergoactiv

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Závada na brzdách

Příspěvek od juro111 »

Osobne sa mi to nestalo, ale kolegovi sa vraj stalo raz to isté. Hovoril, že za to mohla soľ na ceste, alebo proste ten bordel čo tam sypú, spolu so snehom, resp. vodou. Ako na to prišiel, že to bolo práve týmto, to neviem.

Uživatelský avatar
bouda05
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 14.06.2014 11:59

Re: Závada na brzdách

Příspěvek od bouda05 »

Mohla by to být pravda. V létě se to nikdy nedělo a stalo se to až teď, kdy jsou silnice řádně prosolené. Na druhou stranu, na předchozím autě (Fabia 2) se mi tohle nikdy nestalo a s ní jsem najedzil mnohem více zim.
Golf Variant VII 2.0 TDI ComfortLine - Pacific Blue, Bi-xenon, Ergoactiv

Uživatelský avatar
bouda05
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 14.06.2014 11:59

Re: Závada na brzdách

Příspěvek od bouda05 »

Tak už mám rozuzlení celé záhady. Zvířátka za všechno mohou :D Byla nakouslá podtlaková hadice vedoucí k posilovači brzd. Bohužel to bylo těsně za sponou, která hadici držela, takže to nebylo na první pohled vidět.

Jdu vyzkoušet sprej proti kunám a jiným škůdcům, jestli to zabere. Před půl rokem mi překousali kabely od snímače teploty oleje a při přezouvání kol jsem vytahal pěkný kus izolace ze zadní části motoru. Holt zvířátka si cestu k teplu vždycky najdou :)
Golf Variant VII 2.0 TDI ComfortLine - Pacific Blue, Bi-xenon, Ergoactiv

Uživatelský avatar
eth
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 18.09.2016 09:30
Bydliště: Plzeň

Re: Závada na brzdách

Příspěvek od eth »

Dobře žes na to přišel. :good:

A k té závadě - takže to brzdilo, ale těch 80m bylo bez posilovače a tys myslel že to nebrzdí vůbec, je to tak? Pokud by to nebrzdilo vůbec, pak by to bylo dost přes čáru....
--= Golf VII Variant Highline, 1.4 TSI 103kW =--

Uživatelský avatar
bouda05
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 14.06.2014 11:59

Re: Závada na brzdách

Příspěvek od bouda05 »

Přesně tak. Jak jsem jel, tak nejspíš z vyděšení, že se to nechová standartně, jsem nesešlápnul pedál hned plnou silou, ale brzdil jsem naplno až ke konci. Z toho pak moje interpretace, že to nebrzdilo jen na začátku.
Golf Variant VII 2.0 TDI ComfortLine - Pacific Blue, Bi-xenon, Ergoactiv

Uživatelský avatar
eth
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 18.09.2016 09:30
Bydliště: Plzeň

Re: Závada na brzdách

Příspěvek od eth »

Ok, díky za info. A pozdravuj zvířátka :lol:
--= Golf VII Variant Highline, 1.4 TSI 103kW =--

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“