Bývá problém vyřadit kvalt R > neutral

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Bývá problém vyřadit kvalt R > neutral

Příspěvek od ablorhm »

Zdravím vás,
na mé Červenádě se v poslední době projevuje taková ne moc příjemná vada a to, že při couvání ne vždy lze po provedení úkonu vyřadit R kvalt na neutral. Prostě jakoby tam něco bránilo, něco ten kvalt tam drželo. Je to o to nepříjemnější, že stojíte v tu chvíli na spojce. Vyřadit tak zpátečku do neutrálu je tak někdy nadlidský úkon a boj. Není to však praktické a nic takového ještě před několika kilometry vůz neměl. Je jedno, jestli stojím z kopce, do kopce nebo na zcela rovné ploše nebo v panelové garáži (kde je stabilních cca +15°C), tedy teplotu jako mráz apod. vylučuji stejně jako nerovný povrch.

Pro ukázku jsem přiložil video


díky za podněty
Naposledy upravil(a) ablorhm dne 26.02.2017 19:06, celkem upraveno 1 x.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 807
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: Nejde vyřadit kvalt R > neutral

Příspěvek od laco laslo »

Nemůže to způsobovat zámek zpátečky? Třeba že by se na něm něco uvolnilo a zavazelo to řadící páce.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Liapor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 13.08.2014 18:07

Re: Nejde vyřadit kvalt R > neutral

Příspěvek od Liapor »

Tohle pozoruju posledních pár měsíců taky...Hlavně když přijdu do garáže a chci vyřadit ze zpátečky tak za řadičku musím vzít pořádnou silou.
Mám taky zámek zpátečky a už mne tohle taky napadlo,jestli se tam něco neposunulo atd.
S autem nejezdím denně,takže mi to až tak nevadí,ale na dalším servisu so o tom určitě zmíním.

Uživatelský avatar
anti_bot
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 12.02.2016 07:59

Re: Nejde vyřadit kvalt R > neutral

Příspěvek od anti_bot »

Tento problém jsem měl na O3 ( včetně vyřazení z 1 ), navíc spojené s tím, že občas bylo obtížné i zařadit 1/R.

Servis nejdřív promazal zámek řadičky, ale potom uznal, že bude problém v synchronech...

Momentálně je auto v servisu a hotové by mělo být příští týden. Můžu pak dát report co přesně bylo příčinou.
Touran 5T1 HL 1,4 TSI DSG
Golf VII Variant ME 1,4 TSI - sold

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Nejde vyřadit kvalt R > neutral

Příspěvek od ablorhm »

Díky za tipy. Popravdě už mi bylo razeno i to, že nevypíná spojka, ale to by asi nedělalo jenom u zpátečky. Na druhou stranu, prý zpátečka synchrony nemá. Takže opravdu nevím. Contruct mám, otázka, jestli se tam má co ... a jestli by to mohlo mít nějakou souvislost.

každopádně díky za rady :wink:
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Nejde vyřadit kvalt R > neutral

Příspěvek od ladaf »

Jo zpatecka snychro nema, taky mi to rikali v servise.
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Nejde vyřadit kvalt R > neutral

Příspěvek od ablorhm »

Dnes provedena kontrola Constructu přímo u firmy Construct na Praze 5. Přítomen byl pohodový mladý kluk, ukázal jsem mu video a hned říkal, tohle by Construct nedělal, ale zkontroluji to. Kontrola provedena během několika minut - skutečně na počkání a je to bez závad viz potvrzení.

Při cestě do práce jsem se tak stavil do jednoho VW servisu (jezdíval jsem tam dřív s předchozím vozem), kde jsem ukázal technikovi video a hned říkal, že mě objedná na seřízení táhel řízení.

Dám tak vědět, jak jsem dopadl.
Přílohy
sken.jpg
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Nejde vyřadit kvalt R > neutral

Příspěvek od ablorhm »

Uběhl nějaký čas a vše je při starém.
Vůz byl 2 dny ve VW servise na reklamaci, ale byl vrácen - závada se neprojevila (taky mám protokol). Navíc potvrdili, že závadu řešili i s importérem, ale mnou hlášená vada prý neodpovídá žádným jejich známým postupům.

Během víkendu jsem tak našel chuť a čas a tak jsem se podíval, co se děje pod planžetou.


Jezdil jsem tak nějakou dobu s oddělanou planžetou a když se mi stal on problém, mechanismus zabezpečení Constructu byl pěkně na svém místě a kolem řadicí páky nikde nic, co by ji bránilo. V okolí páky je plno táhel a jiných součástek a tak nevím, zda by mohl být problém někde tam, nebo v samotné převodovce.
Přílohy
20170226_134931.jpg
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Bývá problém vyřadit kvalt R > neutral

Příspěvek od ablorhm »

...asi se to zhoršuje :cry: A co je nejhorší? Není to stálý stav :fool: Prostě někdy se auto rozhodne, že mě pozlobí a jindy jde řadit zcela hladce a bez problémů. Nechápu to

VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Clobrda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 01.07.2019 09:31

Re: Bývá problém vyřadit kvalt R > neutral

Příspěvek od Clobrda »

Zdravím,
dovolím si oživit toto starší téma. Mám Golfa 2016, 1.2 TSI, najeto 30tis a děje se mi poslední dobou totéž. Občas, když je auto zahřáté tak ta zpátečka nejde ven, ale zařadit jí není problém... Ostatní rychlosti jdou řadit i vyřazovat krásně, stává se to jen u té zpátečky a jen po delší jízdě a ještě ke všemu se to stane jen občas. Ještě doplním, že zámek řazení auto nemá.

Podařilo se někomu zjistit příčinu?

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Bývá problém vyřadit kvalt R > neutral

Příspěvek od ablorhm »

Dodnes se s tím peru.
Auto má po výměně kol v převodovce, seřízení táhel řazení, rozebrali a promazali převodovku a nic.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Adioos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 20.09.2012 14:39

Re: Bývá problém vyřadit kvalt R > neutral

Příspěvek od Adioos »

Ahoj,

Má už někdo řešení tohoto problému. Mám to stejné R a 1 někdy nejde vyřadit, až z větší sílou. Díky za odpověd

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Bývá problém vyřadit kvalt R > neutral

Příspěvek od ablorhm »

Ne, dodnes se s tím setkávám.
Ne vždy, ale zcela nahodile se problém projeví.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

mxm1919
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 21.04.2011 16:10
Bydliště: Hodonín (JMK)

Re: Bývá problém vyřadit kvalt R > neutral

Příspěvek od mxm1919 »

Někdy mi to jde těžce zařadit nebo vyřadit, ale co je horší, tak mi to jde kolikrát i přes zuby. Při 150K měněno komplet se setrvákem a vypínacím ložiskem, ale dělá to dál. třeba dojedu na parkoviště, vyřadím, jdu pro zmrzku, nasednu, dám zpátečku a skáče přes zuby. Nebo rozjezd přes autohold do kopce a přes zuby... Neřeknu, kdybych tam ještě za jízdy dopředu hned rval R nebo neuměl jezdit, ale tím to fakt není ;) Holt asi slabší místo G7 bude něco u spojky.
Golf VII 1.4 TSI CHPA (mpower 123kW) HL http://bit.do/Golfik
Passat 3C 2.0 TDi BKP (103kW) HL
OI 1.9 TDi ALH (TDIFun 94kW) RIDER
Fabia I 2.0i AZL (85kW) ELEG,KŮŽE,XEN
OII 1.9 TDi BXE (77kW) ELEG

Adioos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 20.09.2012 14:39

Re: Bývá problém vyřadit kvalt R > neutral

Příspěvek od Adioos »

Já mám Passat B6 s 315t a začalo mí to teď dělat. Promazal bych to ale nevím kde a co. Možna jsem si to zpusobil sám. dost často se mi nechce zatahovat ele brzda a stal jsme na rychlo 1...

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“