Zadní brzdy - nesouměrně sjeté kotouče

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
James.Sniper
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 26.04.2016 09:05

Zadní brzdy - nesouměrně sjeté kotouče

Příspěvek od James.Sniper »

Ahoj, stalo se někomu, že měl na Golfu nesouměrně sjeté zadní kotouče? Mně teď na autě starém 10 měsíců a najeto 11tkm.
Auto jsem dal do autorizovaného servisu a samozřejmě záruka se na to nevztahuje... Brzdy jsou v podstatě úplně nové, proto jsem se domluvil, aby mi stáhly kotouče na soustruhu (2,5k Kč), další nové by mě vyšly na 7,5k.
Jedna důležitá věc, auto měsíc stálo a hned po vyjetí začly brzdy bouchat...
Příznaky: lehké bouchání od zadní nápravy při jízdě a silné bouchání při brždění.
Chci jen zjistit, zda je to u takového auta normální a nebo mám prostě štěstí.
Golf VII 1.4TSI

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Zadní brzdy - nesouměrně sjeté kotouče

Příspěvek od Bofors »

Ty kotouče nejsou nerezové a proto co se stane když je ponecháme na větru a dešti?
VW Golf VII 1,4 TSI

James.Sniper
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 26.04.2016 09:05

Re: Zadní brzdy - nesouměrně sjeté kotouče

Příspěvek od James.Sniper »

Bofors: Co by se stalo? Vůbec nic... každé auto musí zvládnout pár týdnů stání na parkovišti jako nic. Vždyť jsou (měly by být) na to stavěná.
Golf VII 1.4TSI

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Zadní brzdy - nesouměrně sjeté kotouče

Příspěvek od Bofors »

A to je právě ten omyl. Holá ocel kotoučů začne rezavět (korodovat) velmi brzy a je jedno jestli máš Dacii nebo Aston Martin. Jediná možnost jak tomu zabránit je suchá garáž. Auto které stojí venku musí jezdit jinak doslova zarezne.
VW Golf VII 1,4 TSI

James.Sniper
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 26.04.2016 09:05

Re: Zadní brzdy - nesouměrně sjeté kotouče

Příspěvek od James.Sniper »

Chceš říct, že se za měsíc může vytvořit na kotouči dostatečně silná vrstva rzi, která ho zničí? (nesouměrně se sjede) Možné je vše... příště až budu mít nohu v sádře, tak si raději seženu někoho, kdo mi bude každý týden zajíždět auto. Akorát si pak vyslechnu, co to mám za krám, že nevydrží pár týdnů na parkovišti. :rofl:
Snad mi v servise řeknou, co to způsobilo.
PS: Pozor na Astona, aspoň DB9 má karbon-keramické brzdy. :good:
Golf VII 1.4TSI

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Zadní brzdy - nesouměrně sjeté kotouče

Příspěvek od Bofors »

Pokud ti v servise řeknou něco jiného než já tak to sem prosím dej, zajímalo by mě to. Měsíc už je relativně dost dlouhá doba, zvlašť přes zimu kdy je prostředí víc korozivní.

už se to tu řešilo

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=292&t=316601" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Golf VII 1,4 TSI

James.Sniper
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 26.04.2016 09:05

Re: Zadní brzdy - nesouměrně sjeté kotouče

Příspěvek od James.Sniper »

Aha takže origo zadní brzdy jsou na prd a řešením je výměna za kvalitnější.
Na otázku, co to mohlo způsobit, v servise odpověděli "nevíme". Jediné, co jsem se dozvěděl, že záruka na brzdovou soustavu (desky, kotouče apod.) je 6 měsíců nebo 10tkm.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Golf VII 1.4TSI

Uživatelský avatar
Monty
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západ Čech

Re: Zadní brzdy - nesouměrně sjeté kotouče

Příspěvek od Monty »

Mám stejný problém s kotoučema. Samozřejmě záruka se na to nevztahuje (co jinýho čekat že). Co to způsobuje by ale měli vědět. Stačí zima, voda a sůl a je hotovo. Poradili mi v servise: Musíte více brzdit. To ale jde dost těžko, když to je zadek, kterej je většinou lehkej (prázdnej kufr a určitě nebudu jezdit celou dobu s pytlema cementu).

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“