Závada stěrače

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
armen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 14.10.2015 15:07

Závada stěrače

Příspěvek od armen »

Ahoj,

občas se mně stane, že během jízdy se z ničeho nic nahlásí závada stěrače. To by ještě samo o sobě nemuselo být tak strašné, ale současně přestanou fungovat všechny funkce na páčkách pod volantem - blinkry... což je za jízdy hlavně v městě hodně nepříjemné... :/ Když pak auto zaparkuji a nechám několik hodin v klidu, tak již závada při dalším startu není a všechno funguje normálně... Nevíte co je to za zvláštní chování a čím to může být, případně jak rychle chybu vy-resetovat, tak aby páčky opět plně fungovaly?

Díky.

Luk

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Závada stěrače

Příspěvek od srotty »

"Zvláštní chování"-je tam něco špatně přesněji je to pokažené. Takhle na dálku ti nikdo neřekne co s tím je. Nejlépe napojit na diagnostiku,zjistit co hlásí za chybu a podle toho postupovat dál. Rozhodně bych s takovým autem nejezdil. Může tam dojít k dalším škodám nebo i požáru. Pokud je auto v záruce ,tak co nejdřív to reklamuj. Pokud ne,najdi dobrého eletrikáře. Může být jen špatně zacvaknutý konektor,špatný kontakt.
Když už to zahlásí chybu stěračů,tak to zkus "zresetovat" vypnutím motoru a opětovným nastartováním. Ale jak už jsem říkal,co nejrychleji bych to řešil.

marcello2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 19.06.2012 07:46

Re: Závada stěrače

Příspěvek od marcello2 »

Tak manzelka na svojom Golfe 7 ma tuto zavadu uz asi pol roku.
Kedze je auto po zaruke ma uz 4roky, tak som to neriesil s autorizovanym servisom,
len znamy mi to hodil na diagnostiku a tam bola len tato zavada nic viac k nej.
Kedze stierace fungovali normalne len obcas brnkla tato zavada najneprijemnejsie je ako sa tu pisalo, ze nejdu blikry.
Netreba u nas cakat par hodin staci vypnut a zapnut zapalovanie a vsetko funguje az pride asi nejaky zly impulz
a elektronika vadnu cast odstavi. Niekedy to pride po nastartovani znova niekedy je par dni pokoj.
Skusal som ako prve co ma napadlo poistku vpredu v motorovom priestore na stierace, vybral som ju, zatlacil naspät
a asi mesiac bol pokoj a myslel som si ze to mohol byt zly kontakt.
Potom sa to objavilo znovu a ked som znova vytiahol a zatlacil poistku bol na par tyzdnov zasa pokoj.
Po dalsom objavovani sa hlasky som uz vybral poistkovu dosku z boxu a pozeral zospodu na kabliky
ci tam neuvidim nejaky odpadnuty alebo zle nasadeny alebo iny predraty kablik a pod.
Pohybal som kablikmi a bol pokoj na dlhsie asi 2-3 mesiace a po zime teraz v marci sa to objavilo znovu.
Chcem to dat pozriet niekomu len som stale nemal cas.
Bude to asi nejaky studeny alebo iny zly spoj niekde v tej poistkovej skrinke vedla baterky.....
Golf Variant VII 2.0TDI DSG Highline

armen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 14.10.2015 15:07

Re: Závada stěrače

Příspěvek od armen »

Díky za odpovědi. Teď půjdu na prohlídku tak jim to řeknu. Pak vám řeknu jak jsem dopadl :)

armen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 14.10.2015 15:07

Re: Závada stěrače

Příspěvek od armen »

Ahoj, tak jsem byl na prohlídce. Přehráli firmware, v diagnostice nic nebylo, tak to snad bude ok :)

armen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 14.10.2015 15:07

Re: Závada stěrače

Příspěvek od armen »

Ahoj, zatím od aktualizace sw vše ok, ale zda-Li opravdu vše ok se ukáže až časem. Kdyžtak to sem napíšu.

armen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 14.10.2015 15:07

Re: Závada stěrače

Příspěvek od armen »

Ahoj, tak včera se mi tato opět objevila ... jsou to asi tři měsíce od mého posledního příspěvku. Nemá někdo podobnou podivnou závadu? :) Jestli je to tím že je podzim :) Závada byla po půldenním odstavení sama smazaná a stěrače jedou... horší ale je když se to stane za jízdy a za deště... protože při téhle závadě úplně přestanou fungovat páčky pod volantem a tedy i blinkry... :/

marcello2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 19.06.2012 07:46

Re: Závada stěrače

Příspěvek od marcello2 »

Ahoj
ja som s tim bol v servise hned po tvojom prispevku a nic tam nenasli, pamät závad to neuklada tento problem. Tak som potom koncom juna raz ked to vypisalo zajel hned do servisu, tam to nacitali, vypisovalo to tam niekolko chyb a ze budu to konzultovat s vyrobcom. Ozvali sa mi asi po tyzdni, ze je to pravdepodobne problem s podvolantovou riadiacou jednotkou a ze mam prist a nechat tam auto prave ked to zasa vypise aby mohli merat nejake kable, obvody, ktore im vyrobca odporucil. Lenze sme boli na dovolenke 2tyzdne a potom vzdy ked to raz dvakrat za tyzden vypisalo tak zrovna sme boli mimo mesta alebo to vypisalo cez vikend a nevedel som to odviest hned do servisu a takto presli 2 mesiace a nic.
Tak som tam prave teraz na zaciatku septembra nabehol, ze nas to obmedzuje hlavne nefunkcnost blinkrov a ze ci to nevedia riesit bez toho aby to aktualne vypisalo. Ze nie a teda som ich prehovoril aby tam nahrali ako u teba do tej podvolantovej jednotky ci kam novy software. Auto som tam nechal, na druhy den som ho isiel prebrat. Udajne skontrolovali nejake kable, odber s baterky a daslie merania porobili a nahrali novy software a dali mi auto ze uvidime, ze zakazku nechaju zatial otvorenu. Jazdime s tim teraz asi 3 tyzdne a zatial OK. Mozno to bude ta popisovana podvolantova jednotka, ale ja kedze auto je po zaruke som ju zatial nedal menit, u teba ak mas auto v zaruke mozno by to bolo na vymenu. Sam som zvedavy dokedy to bude OK v nasom aute.
Golf Variant VII 2.0TDI DSG Highline

armen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 14.10.2015 15:07

Re: Závada stěrače

Příspěvek od armen »

Ahoj, nemá někdo nové info ohledně této závady? S podzimním počasím se tento problém opět častěji objevil... a tak přemýšlím co s tím.

Dík.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Závada stěrače

Příspěvek od ablorhm »

Je to ještě v záruce?
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

armen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 14.10.2015 15:07

Re: Závada stěrače

Příspěvek od armen »

Je, ještě jo. Akorát se mně to tam nechce dávat protože bych byl bez auto. Auto potřebuji denně.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

fb_lukáš33
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 09.11.2020 06:51

Re: Závada stěrače

Příspěvek od fb_lukáš33 »

Ahoj,

podařilo se to tedy někomu z vás nadobro odstranit?

armen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 14.10.2015 15:07

Re: Závada stěrače

Příspěvek od armen »

Ahoj,

mně zatím ne. Někde jsem četl, že to může být skříplým kabelem... tak příští jaro, jak bude tepleji to zkusím rozebrat... kdyby někdo mezitím našel konkrétní příčinu, tak bych byl také rád...


Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“