Pukanie, vŕzganie okolo okien

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
belacapa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 04.08.2010 16:23

Pukanie, vŕzganie okolo okien

Příspěvek od belacapa »

Ahojte,
mám taký divný problém, ktorý pozorujem odkedy sa vonku oteplilo. Keď prechádzam cez oblé nerovnosti a "krúti" sa karoséria, tak počujem dosť nepríjemné akoby vŕzganie, alebo pukanie niekde v dverách. Mám podozrenie, že to ide niekde okolo okien zvrchu, tam kde sa okno dotýka tesnení okolo dverí, lebo keď ich všetky čo i len na 1 cm pootvorím tak je ticho. Nejde o nejaké jedno dve zavŕzgania..je to dosť intenzívne a ide to od všetkých okien, počuť to aj cez rádio. Čim je vonku teplejšie tým je to intenzívnejšie. Máte niekto skúsenosť? Ako sa toho zbaviť?
Vďaka.
VW Golf VII Variant Highline, 1.4TSI 110kW, Limestone grey, 2016
VW Golf V 1.4 55kW 2005

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: pukanie, vŕzganie okolo okien

Příspěvek od juro111 »

Ahoj, niečo podobné sledujem momentálne aj ja a dialo sa mi to aj minulý rok a vždy to bolo po tom, čo som umyl a navoskoval auto. Neviem aký to s tým má súvis, ale keď auto navoskujem, tak to potom chvíľu vŕzga (iba v teplom počasí). Ja mám pocit akoby to robilo tesnenie dverí ktoré sa nejako šúcha o karosériu na nerovnostiach. Po pár týždňoch mi to vždy prešlo. Nevoskoval si teraz niekedy auto?
To s tým stiahnutím okien o 1 cm som neskúšal, vyskúšam a dám vedieť či mi to tiež prestane.

Uživatelský avatar
belacapa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 04.08.2010 16:23

Re: pukanie, vŕzganie okolo okien

Příspěvek od belacapa »

hoci by som rád ale nevoskujem (nie je čas)...a auto umývam len v ručnej autoumývarke vapkou, najprv práškom a potom to opláchnem čistou vodou....možno ten prášok niečo obsahuje, skúsim stiahnuť okná a celé to tam poutierať mydlovou vodou
VW Golf VII Variant Highline, 1.4TSI 110kW, Limestone grey, 2016
VW Golf V 1.4 55kW 2005

larin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 08.09.2013 11:24

Re: pukanie, vŕzganie okolo okien

Příspěvek od larin »

Zkusil bych zatlačit loktem na tapec a sledovat změnu, není ideálně vypodložený a umí pěkně "vrzat" právě v létě.
Golf 1.2 TSI 77kw - 2015 - Prodáno

Uživatelský avatar
tondaz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 15.05.2015 20:40

Re: pukanie, vŕzganie okolo okien

Příspěvek od tondaz »

Dělá to těsnění kolem oken. Namazal jsem to silikonovou vazelínou a je klid http://www.panoil.cz/silikonova-vazelina-p3/. Řešilo se to i na škodaforu u rapida (myslím). :good:
Sportsvan 1.4 tsi Comfort edition + něco navíc

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“