Zadní brzdy - pískání a drhnutí

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Pískání a drhnutí zadních brzd

Příspěvek od Oskar1 »

Dosedací plochy mi čistili už 2x. Na promazání použili měděnou vazelinu. A pomohlo to jen na krátký čas :? Buhužel

Uživatelský avatar
psi66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 14.05.2009 17:27

Re: Pískání a drhnutí zadních brzd

Příspěvek od psi66 »

Mám třetí G7 a bohužel nenabízím řešení s pískáním brzd.Mám jen konstatování, že u té první, z roku někdy 2012, pískaly brzdy. Odložil jsem auto na parkovišti, a po práci, při dojíždění k závoře, příjezd doprovázelo pískání...nezávislé na počasí.Nikdy jsem to, ani v servisu nevyřešil. Už se to tady psalo.Pozdější modely to nedělají.
VW GOLF VII , ME FL, 1,4 TSI 92kW

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Rezonování zadních brzd při brždění

Příspěvek od Oskar1 »

Vkládám video rezonance zadních brzd při brždění při couvání. Auto stálo tak asi hodinu venku nepršelo a kotouče naprosto čisté. Máte někdo to samé?? Nechtějí s tím v servise nic dělat i když mám auto stále v záruce. Prý si mám na vlastní náklady nechat zadní brzdy vyčistit!!
Přílohy
Zvuk brzd pri couvani.avi
(13 MiB) Staženo 186 x

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: Zadní brzdy - pískání a drhnutí

Příspěvek od bouky2 »

Zadní kotouče se tu již také několikrát řešily. Asi je s nimi obecně nějaký problém... ja před dvěma lety kotouč i destičku vyměnil za Brembo, a zatím ok.

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Zadní brzdy - pískání a drhnutí

Příspěvek od Oskar1 »

Máte ještě někdo nečo jako já se zadníma brzdama. Pročítal jsem řadu ohodnocení brzdových destiček a kotoučů a bohužel ATE a Bosch už nejsou co to bylo. Co si dáváte do svojich aut a co Vám všem funguje??? Poradíte?

VeraS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 04.05.2020 11:54

Re: Rezonování zadních brzd při brždění

Příspěvek od VeraS »

Oskar1 píše:
14.01.2018 21:12
Vkládám video rezonance zadních brzd při brždění při couvání. Auto stálo tak asi hodinu venku nepršelo a kotouče naprosto čisté. Máte někdo to samé?? Nechtějí s tím v servise nic dělat i když mám auto stále v záruce. Prý si mám na vlastní náklady nechat zadní brzdy vyčistit!!
Přesně ten samý zvuk mě drtí u rok starého T-Roca....a odpověď servisu, že "málo brzdím" mi moc nepomáhá :negative:

martyaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 19.10.2016 09:06

Re: Zadní brzdy - pískání a drhnutí

Příspěvek od martyaa »

Ahoj, nemáte někdo prosím postup, jak to ve VAGu nastavit, abych mohl desky a kotouče sundat a vyměnit?
Díky

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Zadní brzdy - pískání a drhnutí

Příspěvek od srotty »

Otevření zadní parkovací brzdy
[03 - ABS Brzdy]
[Základní nastavení - 04]
Výběrem možnosti Zahájit režim změny obložení [Go!] Aktivujte základní nastavení. Brzdové třmeny se poté otevřou a umožní výměnu brzdových destiček. Měli byste slyšet, jak fungují motory zadního třmene. Počkejte 30 sekund poté, co se zobrazí zpráva Neběží nebo se zvuky zastavily, než kliknete na [Zastavit] [Hotovo, Zpět] [Zavřít řadič, Zpět - 06]
Vypněte zapalování a nechte nabíječku baterií připojenou.
Písty třmenu se nepohybují zpět do třmenu, musí být zasunuty ručním nástrojem. Chybový kód 721152 - aktivní režim výměny brzdových destiček bude uložen, což je normální.

Zavření zadní parkovací brzdy
[03 - ABS Brzdy]
[zákl.nastavení - 04]
Výběrem režimu End End Lining Change [Go!] Aktivujte základní nastavení. Brzdové třmeny se poté zavřou. Počkejte 30 sekund poté, co se zobrazí zpráva Neběží nebo se zvuky zastavily, než kliknete na [Zastavit] [Hotovo, Zpět] [Zavřít řadič, Zpět - 06]
Vypněte zapalování
LED dioda v spínači parkovací brzdy a výstražná kontrolka ve sdruženém panelu přístrojů budou pravděpodobně nadále rychle blikat, kromě chybového kódu C1011 - aktivní režim výměny brzdových destiček . To by se mělo zastavit po cyklování parkovací brzdy ZAPNUTO a poté opět VYP pomocí spínače ve vozidle, zatímco držíte brzdový pedál PŘED opětovným smontováním všech součástí zadní brzdy.

martyaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 19.10.2016 09:06

Re: Zadní brzdy - pískání a drhnutí

Příspěvek od martyaa »

díky.

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1030
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdy - pískání a drhnutí

Příspěvek od oneb1t »

mam dotaz ohledne zadnich brzd minuly rok jsem zrepasoval trmeny (vymenil vodici cepy, rozbehal pistek a vycistil co se dalo) + jsem vymenil desticky protoze auto pribrzdovalo a diagnostikou nastavil

ale tenhle rok to vypada jako kdybych to mel cely udelat znova (navic desticky jsou na cca 30%-40% a kotouc zacina mit hranu)
pritom predni brzda se prakticky neojela...

neresil nekdo ugprade za jine kotouce pripadne nekoho kdo by udelal kompletni zrestaurovani brzd?
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“