Autobatéria odišla po 3,5 roku - 1.2 TSi 77 kW

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

ogal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 10.03.2014 08:53

Autobatéria odišla po 3,5 roku - 1.2 TSi 77 kW

Příspěvek od ogal »

Odišla mi úplne pôvodná autobatéria EXIDE EFB 12V 59Ah 320A. Bez akéhokoľvek hlásenia som jednoducho ráno nenaštartoval auto. Batéria má 9V. Je už nepoužiteľná. Nemal som zapnuté žiadne spotrebiče, ktoré by ju vybili. Je to normále, že batéria vydržala iba 3,5 roka? Stalo sa to niekomu? Akú batériu odporúčate kúpiť?

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Autobatéria odišla po 3,5 roku - 1.2 TSi 77kW

Příspěvek od r@pid »

Mas start stop aktivovany? Prevazna jazda v meste?

ogal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 10.03.2014 08:53

Re: Autobatéria odišla po 3,5 roku - 1.2 TSi 77kW

Příspěvek od ogal »

Prevažne jazdím mimo mesta. Start-Stop využívaný minimálne. Najazdených mám cca 55000 km -auto bez porúch. Batéria odišla úplne. Nedá sa ani dobiť.

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Autobatéria odišla po 3,5 roku - 1.2 TSi 77kW

Příspěvek od r@pid »

No je to trosku skoro, ale pocul som uz o takych pripadoch, kde ani nie je SS. No kazdopadne je Exide dobra kvalita, pripadne aj rakusky Banner

https://www.bannerbatterien.com/en/Battery-search" onclick="window.open(this.href);return false;

Alebo Varta/Bosch.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Autobatéria odišla po 3,5 roku - 1.2 TSi 77kW

Příspěvek od ablorhm »

Prodlouženou záruku nemáš? Jestli by to nešlo reklamovat :roll:
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
daniel83
Závodník
Závodník
Příspěvky: 568
Registrován: 01.06.2016 21:48

Re: Autobatéria odišla po 3,5 roku - 1.2 TSi 77kW

Příspěvek od daniel83 »

Obávám se, že na baterii se prodloužená záruka nebude vztahovat.
Nejsem si jistý, jak u VW, ale vím, že u mého předchozího auta - Suzuki - bylo v servisní knížce napsáno, že záruka se na baterii nevztahuje..

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Autobatéria odišla po 3,5 roku - 1.2 TSi 77kW

Příspěvek od ablorhm »

Asi neplatí. Ale pokud má prolouženou, za zkoušku člověk nic nedá. Pořád lepší zainvestovat za své do baterie jak do něčeho mnohem dražšího :roll:

Ale co se tak koukám, nová se dá pořídit taky s prodl. zárukou. Jen kdo ví, jaké to má podmínky :mrgreen:
Přílohy
Capture.PNG
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

ogal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 10.03.2014 08:53

Re: Autobatéria odišla po 3,5 roku - 1.2 TSi 77kW

Příspěvek od ogal »

Kúpil som novú batériu Bosh S4 EFB 70Ah 650A. Je trocha dlhšia, ako pôvodná batéria, ale vlezie do priestoru pre batériu. Batériu pôvodných rozmerov s pôvodnými štartovacími prúdmi a kapacitou som nevedel zohnať. Po vložení novej batérie mi auto hlásilo niekoľko porúch, ale po pár minutách všetko zhaslo a všetko vyzerá v poriadku. Nevymazali sa žiadne data ani z palubného počítača, ani z rádia, iba čas a dátum som musel nastaviť. Rozmýšľam, či ísť s autom ešte na diagnostiku, aby som si overil, či v aute nie je nejaký problém, ktorý mohol spôsobiť, že pôvodná batéria odišla už po 3,5 roku. Ale v servisoch nie sú ochotní dať auto na diagnostiku bez objednania sa do servisu - aspoň v Poprade v Dove neboli. Tak neviem, či sa mám objednať na diagnostiku, alebo si ju dám urobiť "načierno" kamarátom, ktorý má na to software aj kábel. Čo radíte?

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Autobatéria odišla po 3,5 roku - 1.2 TSi 77kW

Příspěvek od ablorhm »

Jestli má kamarád možnost diagnostiky, tak ať to projede a zkontroluje? Když by se něco zjistilo, ať to nemaže a případně to řešit reklamací/opravou v servise?
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Autobatéria odišla po 3,5 roku - 1.2 TSi 77 kW

Příspěvek od r@pid »

Obavam sa ze standardna diagnostika by neukazala pripadny chybny clanok v tej baterii.

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Autobatéria odišla po 3,5 roku - 1.2 TSi 77 kW

Příspěvek od x-father »

Já měl minulé auto bez SS a baterii jsem kupoval 2x novou za 8 let. Originál byla tuším Bosh. Vydržela tak 3 roky. Pak jsem bral nějakou Vartu silverline a vydržela taky tak 3 roky. Gřetí jsem bral už nějakou obyčejnou řadu Varty, páč připlácet zjevně nemělo smysl. Jezdilo to tak 30 tisíc ročně nafta.

Táta nedávno kupoval Cintroena C1 od příbuzných. Auto 2 roky staré a najeto 3 tisíce! km (majiteka zemřela). Baterie KO. Kupoval novou a až pak jsme našli v kastlíku rok starý záručák od baterky, takže ta co kupoval byla už třetí.

Obávám se, že házet vinu na Start/Stop nejde.

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Autobatéria odišla po 3,5 roku - 1.2 TSi 77 kW

Příspěvek od r@pid »

Nikto nehadze vinu na ss ;) pytal som sa na prevadzkove podmienky. A tvoje skusenosti su aj s bateriami EFB?

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Autobatéria odišla po 3,5 roku - 1.2 TSi 77 kW

Příspěvek od x-father »

Hele koukal jsem se zpětně co jsem to přesně kupoval a ty dvě co se odporoučely po 3 letech byly Varta silver Dynamic a Varta Blue Dynamic, takže zřejmě ne EFB.

gabogabo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 08.12.2013 19:57

Re: Autobatéria odišla po 3,5 roku - 1.2 TSi 77 kW

Příspěvek od gabogabo »

cao

mne odisla original moll tiez a este skor mals 2.4V
mam predlzenu zaruku a bateriu mi vymenili za novu
v ramci zaruky

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Autobatéria odišla po 3,5 roku - 1.2 TSi 77 kW

Příspěvek od Graun »

Tak na životnost baterie má vliv více faktorů jako je výše dobíjení, jízdní chování (krátké jízdy s častým startováním) a s tím spojená údržba. Hodně lidí si neuvědomuje, že když právě jezdí často krátké jízdy, je třeba baterii i dobít. Pokud se nechává baterie častěji překročit pod jistou minimální úroveň napětí začíná proces sulfatace s nevratným procesem destrukce a tím i snížení životnosti.
Proto nelze jednoznačně říct, že u jednoho uživatele ta stejná baterie jezdí pět let a ten druhý stěží překročí záruku, že by baterie byla dobrá nebo špatná. Ve většině případů se jedná o zanedbanou údržbu (v některých případech limitovanou životnost danou výrobcem).

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“