Rozsvícení kontrolky na podhuštěné pneu

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
janovjak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 09.05.2009 14:46

Rozsvícení kontrolky na podhuštěné pneu

Příspěvek od janovjak »

Ahoj, mám 1,2 tsi a občas když jedu se mi rozsvítí kontrolka na podhuštěné pneu, přitom tlak v pneumatikách je v pořádku. Setkal se s tím někdo?

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Rozsvícení kontrolky na podhuštěné pneu

Příspěvek od Oskar1 »

Ahoj, mame doma ještě Škodu Octavie III a u ní je to docela často.

Gašpo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 27.07.2017 14:41

Re: Rozsvícení kontrolky na podhuštěné pneu

Příspěvek od Gašpo »

No, otázka stojí či ste po správnom nahustení potvrdili nastavenie v infotainmentu.
Ono totiž systém u Golfa nie je na aktívnom princípe, nemá čidlá pre meranie tlaku vo ventilkoch. Používa len pasívne systém ABS, ktorý využíva fakt že podhustená pneu má menší obvod a pri priamej jazde sa otočí viackrát. Je to vcelku primitívny systém pracujúci na porovnaní otáčok jednotlivých kolies, potrebuje k tomu dlhšiu priamu jazdu a čo je doležité, potrebuje hlavne zrezetovanie nastavenia po každom a hlavne správnom dohustení pneumatík. :wink:

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Rozsvícení kontrolky na podhuštěné pneu

Příspěvek od x-father »

Mě už se teda asi 2x za ty dva roky co mám G7 stalo, že to začlo hlásit bezdůvodně. Přitom po huštění/výměně kol resetuji.
Když se to stalo poprvé, tak jsem překontroloval tlak pneu a nic nezjistil. Když se mě to stalo podruhé, tak jsem to ž ani nekontroloval a prostě resetoval nastavení a už se to znova neukázalo.

Možná stačí, že se časem pneu sjedou a je to třeba čas od času resetovat.

revelli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 08.12.2015 19:20

Re: Rozsvícení kontrolky na podhuštěné pneu

Příspěvek od revelli »

U mna zatial vzdy spravne indikovalo podhustenu pneumatiku. Prava predna o 0.2 bar. Dofukam, zresetujem a ide sa dalej.
Golf 7, 1.4 TSi 122, manual

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“