Hlučný brzdový pedál

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
belacapa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 04.08.2010 16:23

Hlučný brzdový pedál

Příspěvek od belacapa »

Zdravím,
chcel by som sa spýtať či pozorujete podobný zvuk od brzdového pedála ako posielam v nižšie uvedených odkazoch. Keď zabrzdím do úplného zastavenia a aktivuje sa autohold a následne pustím brzdový pedál, tak vydá zvláštny zvuk, akoby sa z pedálu stratil tlak (nie som si na 100% istý či je aktivácia autohold podmienka, ale vyzerá to tak...). Nepríde mi to normálne a neviem či to mám riešiť...Vďaka

https://youtu.be/IAEsxC25pOg" onclick="window.open(this.href);return false;

https://youtu.be/Kn9RJnkqoRA" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Golf VII Variant Highline, 1.4TSI 110kW, Limestone grey, 2016
VW Golf V 1.4 55kW 2005

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Hlučný brzdový pedál

Příspěvek od ablorhm »

Zvuk je zvláštní, ale nevím. Troufám si říct, že to nesouvisí s Autoholdem. Ten při pouhém zastavení aktivuje "zelené R" na palubce, ale to není nijak slyšet při zastavení/rozjetí. Ale když vypínáš motor nebo nastartuješ a rozjíždíš se z "červeného R", tam je motorek už slyšet. Ale ani v tu chvíli není třeba jakkoliv šachovat s pedálem brzdy, konkrétně třeba u zastavení a vypnutí motoru stačí stát na "zeleném R", nestát nohou na žádném pedálu, otočit klíčkem, vypne se motor, uslyšíš motorek a objeví se "červené R".

Tzn. troufám si říct, že podle zvuku a nutno šahat na brzdový pedál půjde o něco jiného, ale jelikož jde o brzdy, asi bych to úplně nepodceňoval.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
marian86
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 246
Registrován: 13.01.2019 20:26

Re: Hlučný brzdový pedál

Příspěvek od marian86 »

Posledni dobou take pozoruji divne zvuky od brzdoveho pedalu. Nejprve jsem myslel, ze je to tim, ze ho poustim moc rychle a bouchne do nejakeho narazu, ale i kdyz se snazim ho poustet pomalu, tak to vydava divne zvuky. Taky se mi zda, ze je nejaky volny. Dneska jsem nahral video, muzete mrknout tady. Dela vam to taky? Auto mam necele 3 tydny.

Uživatelský avatar
marian86
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 246
Registrován: 13.01.2019 20:26

Re: Hlučný brzdový pedál

Příspěvek od marian86 »

Taaak, z meho pozorovani jsem zjistil toto. Jakmile pribrzduji, tak je zvuk ok, ale jakmile zabrzdim uplne, nekde dole pod palubovkou neco slysitelne cvakne a na palubovce se rozsviti zelene svetylko autohold. Zkousel jsem to nekolikkrat. Odblokoval jsem autohold pridanim plynu a pak pomalicku jsem stlacoval brzdovy pedal. V urcite urovni zmacknuti se aktivuje autohold. V uplne stejny moment tam neco cvakne. Pedal se tochu jakoby uvolni a pri uvolneni pedalu to vyda zvuk. To stejne jsem zopakoval pri vypnutem autoholdu a nedela to zadny zvuk, nic necvaka, takze je to autoholdem. Dela mi to od zacatku a neprijde mi to uplne normalni.

Edit: Prikladam jeste jedno video. Je tam vlastne zvuk brzdoveho pedalu s aktivovanym autohold a bez autoholdu. Mate to take takto? Video zde.

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Hlučný brzdový pedál

Příspěvek od r@pid »

Podobne zvuky mam aj ja.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“