Nefunkční zámek u víčka nádrže

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
eth
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 18.09.2016 09:30
Bydliště: Plzeň

Nefunkční zámek u víčka nádrže

Příspěvek od eth »

Odešel mi zámek u víčka nádrže. Několik dní byl při zamykání auta slyšet od víčka jiný zvuk než normálně (vrčení).
Bohužel zůstal zámek v poloze zamčeno :-(

Slyšel jsem že je možné sundat tapecírug v kufru a tam je nějaké táhlo, kterým je možné ten zámek nouzově odblokovat. Nevíte někdo konkrétně co je vše třeba?

Pro výměnu zámku je nutné bohužel nejspíš rozebrat půl kufru, alespoň co jsem našel návod pro Golfa V.
Nemá někdo návod pro Golf VII?
Mám Variant (2013) BA5.
--= Golf VII Variant Highline, 1.4 TSI 103kW =--

Uživatelský avatar
Dareb
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 20.09.2010 23:09
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Nefunkční zámek u víčka nádrže

Příspěvek od Dareb »

Mám podobný problém, při zamknutí auta se mi víčko nádrže zamkne málo kdy. Nevím jestli můžu třeba něco promazat, nebo něčím zahýbat? abych nemusel zbytečne do servisu.
eth píše:Odešel mi zámek u víčka nádrže. Několik dní byl při zamykání auta slyšet od víčka jiný zvuk než normálně (vrčení).
Bohužel zůstal zámek v poloze zamčeno :-(

Slyšel jsem že je možné sundat tapecírug v kufru a tam je nějaké táhlo, kterým je možné ten zámek nouzově odblokovat. Nevíte někdo konkrétně co je vše třeba?

Pro výměnu zámku je nutné bohužel nejspíš rozebrat půl kufru, alespoň co jsem našel návod pro Golfa V.
Nemá někdo návod pro Golf VII?
Mám Variant (2013) BA5.

kolbas85
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 18.09.2010 15:26

Re: Nefunkční zámek u víčka nádrže

Příspěvek od kolbas85 »

Ahojte,
mne robilo to iste. Kontakty na motorceku som prestriekol kontakt sprejom, no pomohlo len na 1 mesiac. Rozobral som to este raz a kontakty opat prestriekol a napruzil. Zatial zamyka.
Ked nefungovalo, stacilo pobuchat v okoli zamku a uz zamykalo.

Uživatelský avatar
Dareb
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 20.09.2010 23:09
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Nefunkční zámek u víčka nádrže

Příspěvek od Dareb »

Diky zkusím.

kolbas85
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 18.09.2010 15:26

Re: Nefunkční zámek u víčka nádrže

Příspěvek od kolbas85 »

Tak uz mi to opat nefunguje, teraz pre zmenu nechcelo odomknut. Vidim to na novy motorcek :?.

Co som sa docital, tak najskor tie mechanizmy umieraju na necistoty v motorceku, ktore tam vzniknu pri opotrebovani uhlikov. Ale doma sa mi to nepodarilo nedestruktivne rozobrat a bez zamku sa viecko poskladat neda.

Uživatelský avatar
eth
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 18.09.2016 09:30
Bydliště: Plzeň

Re: Nefunkční zámek u víčka nádrže

Příspěvek od eth »

Tak mě se od února (od mého prvního příspěvku) zámek rozběhnul a fungoval celý rok víceméně dobře. Nyní už měsíc ale opět zlobí, občas zůstane odemknutý, občas zamknutý.

Rozebral jsem víčko nádrže a zámek uvolnil, k jeho výměně je ovšem potřeba odpojit konektor, který je přístupný pouze po vyndání tapecírungu kufru, zadní sedačky, atd. (od víčka nádrže je v blatníku kruhový otvor pro kabel o průměru cca 2cm, přes ten ale konektor vypojit nelze.
Odpojil jsem tedy kabel u zámku (nevratně) a nebudu mít víčko zamykané.
Je to pro mě menší riziko, než aby mi víčko nádrže zůstalo jednoho krásnýho dne v zamčené poloze. Co jsem zkoumal celý mechanismus, tak pokud zůstane zámek zamčený, lze nádrž otevřít jedině vypáčením víčka.
--= Golf VII Variant Highline, 1.4 TSI 103kW =--

Uživatelský avatar
Prelude
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 16.04.2010 21:16

Re: Nefunkční zámek u víčka nádrže

Příspěvek od Prelude »

Ahojte,
nemam sice elektricke ovladanie viecka nadrze, ale nechcel som vytvarat nove vlakno. Neviem, ci to v ramci setrenia zmenili po FL, na G5 mi elektrické odomykanie funguje bez problémov aj po 12 rokoch. Na G7 mam ale otvaranie mechanicke, zatlacenim na viecko vlavo hore. Donedavna to fungovalo tak, ze po zatlaceni viecko odskocilo a mohol som ho otvorit, pri poslednom tankovani sa vsak nepohlo, sice ho odomklo, ale aby som ho otvoril, musel som na neho zatlacil na opacnej strane. Mechanizmus zamykania/odomykania vyzera byt ok. Riesil niekto podobny problem? Mozno bude stacit nieco premazat, hoci mi je divne, ze to blbne tak skoro, auto nema este ani rok...
Golf V 1,4 59kW Edition
Golf VII 1.5 TSI ACT 110kW Highline R-Line

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Nefunkční zámek u víčka nádrže

Příspěvek od srotty »

Víčko nádrže je u G7 pořád stejný-před i po FL. Nikdo ho nemá el.ovládaný. Jediná eletrika je tam na zamykání-to se právě řešilo v tomto vláknu.
Tobě to asi odemyká dobře. Problém bude v samotném víčku nebo mechanizmu zacvakávání. Nemrzlo náhodou, když jsi měl ten problém ? Nejprve bych zkusil promazat ten zacv.mechanismus.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“