Pazvuky v interiéru

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od Jiruna09 »

Mě zase rezonuje/vrže něco kolem loketní opěrky. Při jedné z reklamací jsem to zmínil a vypoklonkovali mě s tvrzením, že plasty v interiéru zle reklamovat jen půl roku od koupě.

Snownook
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 22.01.2016 11:48

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od Snownook »

Mně se teď právě v těch větších teplech rozcvakaly zadní tapecírunky...oba...jak levý, tak pravý...přemýšlím, že bych si to udělal sám...koukám, že jak jsem byl s auta ze začátku nadšenej, tak teď se to silně obrací k protipólu. Ale furt jsou to blbosti, co se dají jednoduše vyřešit, zafixovat...kdyby byly nějaké poruchy na elektronice, motoru, apod, tak to bych už asi nezvládl
Golf Variant ME - Tornado Red, 1.4TSi 92 kW, r. v. 2018

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od r@pid »

Uz par tyzdnov som bol na love neprijemneho zvuku (klepania) z pravej zadnej sedacky. Po sklopeni a naslednom "zamknuti" operadla to na par dni prestalo. Ked mi chalani v servise povedali ako by postupovali pri reklamacii, tak som sa na to vy... a medzi sedacku a plochu o ktoru sa opiera tesne nad zamkom som dal kusok peny na vypodlozenie, zatial je klud.

ramon1111
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 09.07.2018 14:34

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od ramon1111 »

r@pid píše:Uz par tyzdnov som bol na love neprijemneho zvuku (klepania) z pravej zadnej sedacky. Po sklopeni a naslednom "zamknuti" operadla to na par dni prestalo. Ked mi chalani v servise povedali ako by postupovali pri reklamacii, tak som sa na to vy... a medzi sedacku a plochu o ktoru sa opiera tesne nad zamkom som dal kusok peny na vypodlozenie, zatial je klud.

Měl sem ten stejný problém,tak sem dal auto v rámci záruky do servisu a na druhý pokus se to podařilo odstranit.
viz foto.
https://ibb.co/bWcvwz" onclick="window.open(this.href);return false;

Jde mi spíš o to,zda se spokojit s takový způsobem reklamace.

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od r@pid »

Dik za pripomenutie :)

Presne toto som aj ja aplikoval pred cca mesiacom, kobercovou paskou. Lebo vypodlozenie penou prestalo po case fungovat, nakolko dlhodobym stlacenim prestala posobit silou a robit predpätie.

Co sa tyka uspokojenia, mozem ich yebat, poznas aki dokazu byt sikovni, mozno by to aj dokazali odstranit, ale je tam 99% sanca ze doyebu nieco ine.

Uživatelský avatar
passatb3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od passatb3 »

Řešil někdo cvakání z oblasti levého B sloupku při jízdě po nerovnostech ? Cvaká to za hlavou, takže fakt velmi “příjemné”. Mimochodem v matčiným GV to dělá taky. Otec ve svém GVII hatch klid jako v hrobě.

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od fkabl »

Jemné zvuky z oblasti B sloupků nebo možná dveří (těžko přesně říct) pozoruji taky. Mám to na obou stranách, dlouhodobě, nepravidelně a různé intenzity.
Záleží asi i na tom, kdo kdy a jak intenzivně bouchne dveřmi. Podle mě to je od zámků nebo mechanismu zamykání. Je to málo slyšitelné, neřeším. Při puštěné hudbě o tom vůbec nevím.

Uživatelský avatar
passatb3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od passatb3 »

Ano i já cvakání pozoruji od koupě vozu. Poslední dobou zintenzivnělo a s dveřma (do dveří) a okolím můžu mlátit jak chci, tudíž soudím, že dveřma to nebude. Jde to spíš z oblasti (asi B sloupek) za hlavou. Koncem měsíce vezu tátův G do servisu, tak se poptám, zda na to není TPI.

Uživatelský avatar
passatb3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od passatb3 »

Takže dle mechanika ve VW servisu na výše zmiňované cvakání v B sloupku žádné TPI není. Kdyby měl někdo zkušenost, čím je tento pazvuk způsobený, budu rád pokud se podělí o cennou radu.

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od Shorty »

Bezpečnostní pás, pokud není jeho ukotvení až v té horní pozici. Nicméně ten posuvný mechanismus je celkově dost debilní a tu a tam se mi to samo nebo letmým dotekem posune. Vůbec nechápu, jak todle mohlo projít NCAP testy.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od ablorhm »

Poblíž bylo snad něco s reproduktorem ve předních dveřích. Přímo ve sloupku asi ne

Pás jo? Za 3roky jsem nemusel seřizovač-měnit polohu.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
passatb3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od passatb3 »

Pás jsem zkoušel, cvaká to nezávisle na poloze. Mám podezření na bag co je ve sloupku. Zvláštní je, že to dělá i v pětkovým Golfu co má máti. Měl někdo B sloupek rozdělanej ?

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od srotty »

V B-sloupku žádný bag není. Je v sedadle a nade dveřmi.

Uživatelský avatar
passatb3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od passatb3 »

OK, díky za upřesnění. Vůbec nevím po čem jít. Můžu to dát na posouzení do servisu v rámci záruky, ale i kdyby to na záruku uznali, mám ten pocit, že by to ještě víc doku... Asi se s tím budu muset smířit.

Biggles1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 18.11.2015 16:16

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od Biggles1 »

Smiřoval bych se s tím asi těžko, ale do servisu bych taky zrovna nespěchal.
Zkoušel jsi někoho posadit za sebe, aby za jízdy vysledoval odkud se to ozývá?
Golf VII, 2.0 TDi Highline + ergoActive, Bi-xenon / prodáno
Golf VII, 1.4 TSI 110 kW, Highline + ergoActive, LED DLA

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“