Vrzání bočních zrcátek

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Vrzání bočních zrcátek

Příspěvek od Shorty »

Jezdím do škodovky nebo v nám do Budějc, tam kecy nemají a konstruktivně vysvětlí kam je prodejce ochoten zajít. Na mě to dokonce působí i tak, že jsou snad i trochu na mojí straně.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Vrzání bočních zrcátek

Příspěvek od ablorhm »

Tak se neptej, zkus to tam dát tak, jak to teď máš a uvidíš.
Nicméně druhou šanci ti zřejmě už pak nedají
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Vrzání bočních zrcátek

Příspěvek od Shorty »

Tak ptám se proto, abych věděl, jestli někdo nemá podrobnou zkušenost, o kterou by se mohl podělit a ušetřil ostatním práci/potíže - od toho to tady taky je!
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Vrzání bočních zrcátek

Příspěvek od ablorhm »

Ty vykřičníky si můžeme odpustit, ne?
To, že ti někdo napíše, že s tím uspěl v horní dolní by však pro tvůj případ, že sis sám měnil za dynamické blinkry nemuselo být vůbec relevantní. Možná ještě, kdyby ti to dělali ve VW servisu.
Můj osobní názor na to je, že kdybych to chtěl zkusit reklamovat, dal bych je do původního stavu. Otázkou je, jestli i tak to projde, když si sám psal, že byla výměna modulu zamítnuta, přitom v dalším příspěvku, že jsou tak trochu na tvé straně. 8)
Ale je to můj názor, je možné, že někam přijedeš s dynam. blinkry v zrcátkách a nebudou mít s vyřešením modulu jedinou otázku. Je to o lidech, na koho narazíš.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Sebasten
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 05.10.2018 14:02

Re: Vrzání bočních zrcátek

Příspěvek od Sebasten »

Tady souhlas s před řečníkem. Všichni víme, jak fungují autorizované servisy a zásah do zrcátek ve formě změny na dynamické blinkry, byť to na podstatu vady nemá vliv je prostě voda na mlýn pro ně. Nehledě na to, že autorizovaný servis všechno fotí a posílá ke schválení VW, takže AS to vadit nemusí, ale problém můžou mít na ,,centrále". Osobní zkušenost nemám, ale raději bych dal vše pro jistotu do původního stavu, protože tohle je prostě pro ně jako dělaný k eventuálnímu zamítnutí a i když to možná nikdo řešit nebude, tak prostě a jednoduše bych to neriskoval.

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Vrzání bočních zrcátek

Příspěvek od Shorty »

Ano je to jako vždy o lidech a hned na několika úrovních - zákazník, přijímací technik (případně vedoucí servisu), importér a pak výrobce. V tomdle je možná lepší si koupit škůdku, kde odpadá jeden článek a zrcátka se při vrzání rovnou mění a není třeba se doprošovat do ciziny.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

dakob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 11.06.2018 20:11
Bydliště: Praha - Kobylisy

Re: Vrzání bočních zrcátek

Příspěvek od dakob »

Stříkni do tý mezery wédé čtyřicítku, to nepomůže?
Golf VII Variant HL 1,5 TSI EVO 110kW OPF 7DSG (2018)

Uživatelský avatar
skoryl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 16.04.2017 18:00

Re: Vrzání bočních zrcátek

Příspěvek od skoryl »

Přečetl jsem celou diskusi, a šel mrknou na zrcátka :-). Sklápí se souměrně a nevržou - parkování 2,5 roku pouze venku.

Pokud bych měl já tento problém, tak bych vzal nějaký přípraven na bázi Glycerinu, a pomocí hadříku (nebo vatovou tyčinkou) jemně namazal tu gumičku co je po obvodu styčné plochy. Je fakt, že se člověk nedostane všude, ale namazal bych kam se dostanu. Takhle 3-4 dny po sobě. Pokud vrzání nezmizí, tak alespoň budeš vědět, že to gumičky nedělají. Na mém zrcátku jsou gumičky měkké a pružné, ale možná je preventivně tím glycerinem taky máznu :-D

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Vrzání bočních zrcátek

Příspěvek od Shorty »

S tím WDčkem bych byl opatrný. Ono totiž rozpouští ostatní maziva a nedělá úplně dobře plastům, takže abych to ve finále nemusel mazat příliš často. Mě bylo v servisu řečeno, že tam patří speciální mazání - nikoli obligátní molybden, grafit, teflon či měď.

On vrže ten kloub, nikoliv ta gumička kolem. Jinak já stojím 99% v garáži a sklápí se mi to sice stejně, ale vrže jen to levé.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“