Ruční brzda - zaskakování za jízdy

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Honza21061
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 18.11.2017 13:11

Ruční brzda - zaskakování za jízdy

Příspěvek od Honza21061 »

Omlouvám se jestli zakládám téma, co tady už bylo, ale chvíli jsem hledal a nic odpovídajícího nenašel.

Chci se zeptat, jestli se někomu z vás na G VII stalo, že vám za jízdy zaskočila ruční brzda, jestli je to reálné. Dnes se mi stalo, že jsem dojížděl k místu zastavení a v rychlosti cca 15 km/h při lehkém nášlapu na brzdu, se sešlápnutou spojkou, jsem si rozepl pás. Následovalo přibití auta, zdechnutí motoru, celý motor se oklepal až jsem se lekl, aby nepřeskočil řemen. Ruční brzda se vysvítila červeně, displej píše, že mám motor nastartovat ručně.

Něco jsem přitom řešil a moc si nepamatuji, jestli jsem třeba omylem při zastavování rychle nepustil pedál spojky, každopádně motor zdechl, protože po tom přibití auta mi z něj spadla noha. Při zastavování jsem slyšel typické zadrnčení ruční brzdy použité za jízdy, ale taky to mohlo být škubání motoru, těžko říct.
Tak mě zajímá, jestli si nějakým způsobem systém vyhodnotil, že jsem zastavil i přes rychlost 15 km/h a jestli se to stává, nebo jestli jsem roztržitý trouba a zapomněl jsem vyřadit při sundání nohy ze spojky. :roll: :blush:
Každopádně asi si teď dám už hodně bacha, není to příjemný zážitek, když to člověk nečeká. Ještě nikdy se mi to u auta nestalo a to s elektrickou ruční brzdou jezdím u několika aut už pár let.
VW Golf VII Variant 2018, 1.6 TDi 85kw (DGTE), 7DSG (DQ200)

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Ruční brzda - zaskakování za jízdy

Příspěvek od ablorhm »

Golf VII to má z výroby, že při opravdu nízké rychlosti - to mohlo být těch 15kmh, jakmile se otevřou dveře (teď nevím, jestli kterékoliv, nebo jen řidiče), tak auto zastaví a to opravdu hned. :mrgreen:
A možná v souvislosti se start-stop a otevřením dveří to poté chtělo nastartovat klíčkem/tlačítkem.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Honza21061
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 18.11.2017 13:11

Re: Ruční brzda - zaskakování za jízdy

Příspěvek od Honza21061 »

Díky za odezvu. :-) Zkoušel jsem to ještě nasimulovat mimo dveří řidiče, ale nic. Ani pás, ani dveře (spolujezdce) na to neměly vliv. Spolujezdovy dveře aktivují ručku až po zastavení a jen není- li řidič připoután.
Takže jsem nejspíš byl kopyto a sklouzla mi noha ze spojky, nebo jsem jí omylem pustil a motor na dvojku zaškubal a zdechl.
VW Golf VII Variant 2018, 1.6 TDi 85kw (DGTE), 7DSG (DQ200)

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“