Kovové zvuky při přejezdu nerovností

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Ivoch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 22.05.2015 18:08

Kovové zvuky při přejezdu nerovností

Příspěvek od Ivoch »

Ahoj. Mám Golfa 1.2TSI 77kw a najeto po 3 letech 34 tisíc. Auto je ještě rok v záruce. Začal jsem pozorovat v poslední době při přejezdu nerovností kovové rány, které jsou slyšet až v kabině. Původně jsem si myslel, že je vadná kost a jel s autem do servisu. Tam při jízdě technik slyšel rány z auta a proto se na auto podívali. Zjistili, že kost je v pořádku a že tyto rány dělají brzdové destičky a ty se záruka již nevztahuje. Je pravdou, že jsem pak zkusil na nerovnostech lehce brzdit a pazvuk zmizel. Ale je mi divné, jak to mohou dělat brzdové destičky. Dobře - dejme tomu, že mohou mlátit o kotouče, ale na to nemají vliv samotné destičky, ale nějaký mechanismus, který by je měl držet na správném místě a na to by se záruka snad stahovat měla. Zkuste mi někdo prosím poradit.

Jezdím opatrně, brzdy nepřetěžuji, brzdím minimálně. A destičky se mi měnit nechce.



Díky za rady.


Ivoch

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4767
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Kovové zvuky při přejezdu nerovností

Příspěvek od srotty »

"Brzdím minimálně"-to je právě chyba.Aspoň čas od času by se mělo zabrzdit pořádně. Už kvůli vzniku koroze na kotouči.
Nové destičky kupovat nemusíš. Jen to chce udělat údržbu brzd,která sice není v servis.plánu,ale měla by se dělat. Tzn. rozdělat,vyčistit,rozhýbat,promazat. A bude vše v pohodě.

maticb
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 23.02.2016 17:10
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Kovové zvuky při přejezdu nerovností

Příspěvek od maticb »

A odkud jdou ty zvuky? Už se to tu řešilo... nedělá ti to náhodou zámek pravé zadní sedačky? Zkus jí položit a ty nerovnosti přejet :-) Já jsem se tedy kdysi hodně divil, že to byl ten zámek :-)
Ale třeba ti to jde opravdu z podvozku a od brzd...
G7 Variant ME, 1,4 TSI, 92kW

Ivoch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 22.05.2015 18:08

Re: Kovové zvuky při přejezdu nerovností

Příspěvek od Ivoch »

Ne, ne - zvuky ustanou, když šlápnu na brzdu a jde to od přední nápravy - je opravdu něco na brzdách.

Ivoch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 22.05.2015 18:08

Re: Kovové zvuky při přejezdu nerovností

Příspěvek od Ivoch »

A není to náhodou na záruční opravu?
srotty píše:"Brzdím minimálně"-to je právě chyba.Aspoň čas od času by se mělo zabrzdit pořádně. Už kvůli vzniku koroze na kotouči.
Nové destičky kupovat nemusíš. Jen to chce udělat údržbu brzd,která sice není v servis.plánu,ale měla by se dělat. Tzn. rozdělat,vyčistit,rozhýbat,promazat. A bude vše v pohodě.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4767
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Kovové zvuky při přejezdu nerovností

Příspěvek od srotty »

Na záruku už to nejde. Destičky jsou spotřební materiál.
Chce to mrknout na ty brzdy,třeba je to jen prkotina. Tenhle stejný problém jsem měl kdysi na starém golfu a stačilo jen přihnout pérka co drží destičky v brzdiči. A bylo po problému.
Naposledy upravil(a) srotty dne 02.08.2018 15:00, celkem upraveno 1 x.

Ivoch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 22.05.2015 18:08

Re: Kovové zvuky při přejezdu nerovností

Příspěvek od Ivoch »

Nechám si to někde prohlídnout. OK. Je mi jasný, že destičky mi v rámci záruky neopraví, ale destičky jsou jen kus materiálu, ale destičky samy o sobě nemůžou vydávat takové zvuky - jasně - něco je málo drží - třeba ty pérka, ale to už není součástí destiček a jako záruka by se to řešit mělo. Chyba je někde v mechanismu, ne v samotných deskách. A to bych právě chtěl nechat záručně opravit. Přemýšlím správně, že by to mělo být v rámci záruky?

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: Kovové zvuky při přejezdu nerovností

Příspěvek od bouky2 »

nemáš ulomený kousek péra, který by lítal ve spodní misce tlumiče?

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Kovové zvuky při přejezdu nerovností

Příspěvek od Shorty »

Na čtyřce mi něco takovýho dělal ulomený držák vejfuku
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Ivoch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 22.05.2015 18:08

Re: Kovové zvuky při přejezdu nerovností

Příspěvek od Ivoch »

Je ale divné, že zvuky ustanou, když (třeba i jen lehce) šlápnu na brzdu - usuzuji proto na závadu na brzdách. A jak už jsem psal - auto bylo v servise a vše OK. Jen mi mleli o těch destičkách.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4767
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Kovové zvuky při přejezdu nerovností

Příspěvek od srotty »

[quote="Ivoch"]Nechám si to někde prohlídnout. OK. Je mi jasný, že destičky mi v rámci záruky neopraví, ale destičky jsou jen kus materiálu, ale destičky samy o sobě nemůžou vydávat takové zvuky - jasně - něco je málo drží - třeba ty pérka, ale to už není součástí destiček a jako záruka by se to řešit mělo. Chyba je někde v mechanismu, ne v samotných deskách. A to bych právě chtěl nechat záručně opravit. Přemýšlím správně, že by to mělo být v rámci záruky?


Právě že to dělají samotné destičky. Jsou volné v brzd.třmenu a tím jak lítají sem a tam tak vydávají tenhle zvuk. Pérka jsou nedílnou součástí destiček,nejsou zvlášť.
Záruku bys mohl uplatnit,pokud by byl prasknutý samotný třmen nebo jeho držák.Ale to je velmi nepravděpodobné. Ať ti to někdo okoukne a hned budeš mít jasno.
P.S. Pokud jseš ze stř.moravy tak ti to udělám.

Rypicong
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 17.10.2017 20:35

Re: Kovové zvuky při přejezdu nerovností

Příspěvek od Rypicong »

destičky to nejsou, jestli máš možnost heveru tak zkus zalomcovat brzdovým třmenem. jestli se lehce hýbe, je to ono. Mě to dělá také a to mám 17 tis najeto. Na kostkách nebo rozbité silnici mi to klepe od levého kola. Při zatáčení více - otevře se prostor a zvuk jde více ven. Při sešlápnuté brzdě nic není slyšet. Tohle byla třeba běžná závada na Favoritu, ale byl to blbej Favorit a dělalo to při 100tis.
Volkswagen Golf Variant, 1.4TSI 92kW, Marathon edition, žlutá kurkuma.

Ivoch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 22.05.2015 18:08

Re: Kovové zvuky při přejezdu nerovností

Příspěvek od Ivoch »

Mám známého servisáka, co mi 1x ročně mění olej v golfu, tak se na něj obrátím, ať to omrkne. Díky za nabídku!


Právě že to dělají samotné destičky. Jsou volné v brzd.třmenu a tím jak lítají sem a tam tak vydávají tenhle zvuk. Pérka jsou nedílnou součástí destiček,nejsou zvlášť.
Záruku bys mohl uplatnit,pokud by byl prasknutý samotný třmen nebo jeho držák.Ale to je velmi nepravděpodobné. Ať ti to někdo okoukne a hned budeš mít jasno.
P.S. Pokud jseš ze stř.moravy tak ti to udělám.[/quote]

Ivoch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 22.05.2015 18:08

Re: Kovové zvuky při přejezdu nerovností

Příspěvek od Ivoch »

No tak to je hodně divné. A ten třem nejde dotáhnout? Je to pěkný bordel, jestli je to tímhle. Jsou to opravdu hnusný zvuky v kabině. Řešil jsi to nějak?
Rypicong píše:destičky to nejsou, jestli máš možnost heveru tak zkus zalomcovat brzdovým třmenem. jestli se lehce hýbe, je to ono. Mě to dělá také a to mám 17 tis najeto. Na kostkách nebo rozbité silnici mi to klepe od levého kola. Při zatáčení více - otevře se prostor a zvuk jde více ven. Při sešlápnuté brzdě nic není slyšet. Tohle byla třeba běžná závada na Favoritu, ale byl to blbej Favorit a dělalo to při 100tis.

larin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 08.09.2013 11:24

Re: Kovové zvuky při přejezdu nerovností

Příspěvek od larin »

Resim neco podobneho, prisuzoval bych to destickam, vnejsi Origo VW - Ferrodo mely v trmenu vuli tak 2-3mm, takze o nej cinkaly, ATE vnejsi bez vule, vnitrni zlehka, takze obcas je slyset zvuk kov-kov, ale o 80% min, nez u "origo Ferrodo", otazka kontrola kvality ve fabrice...
Golf 1.2 TSI 77kw - 2015 - Prodáno

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“