Nástřik podvozku - dutin

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Shorty1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 06.09.2018 14:34

Nástřik podvozku - dutin

Příspěvek od Shorty1 »

Ahoj, doufám, že to tu nebylo ještě probírané, ale dělali jste někdo nástřik podvozku - dutin proti korozi? Všiml jsem si pár drobných míst na ramenech, tak bych to rád asi ošetřil komplet, ať mám od toho klid.
Máte případně někdo tip na někoho spolehlivého Brno a okolí?

Díkec ;-)
Golf Alltrack 1.8 TSI
Ex: Golf VII Variant 1.2 TSI

drmla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 30.06.2018 19:49

Re: Nástřik podvozku - dutin

Příspěvek od drmla »

Mně to dřív dělával jeden borec od Slavkova, ale ten to dělá jenom jako hoby a nemá podmínky, aby ti to udělal teďv zimě, doslova se pod těmi auty plazí. Zato ale dělá jako na vlastním a nikdo ti to tak důkladně neudělá. Dělal mi Mazdy a feldu několikrát.

Každopádně u GVII jsem žádné ošetření nedělal, ani předtím u OIII a Leona. Ty auta mají solidní antikorozní ochranu, takže pokud to nechceš mít 10+ let, tak se na to vykašli. Ano, podvozek zrezne, ten není nic extra ochráněný, většinou po dvou letech už začal viditelně reznout, ale to ničemu nevadí.

Shorty1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 06.09.2018 14:34

Re: Nástřik podvozku - dutin

Příspěvek od Shorty1 »

Chtěl bych ho mít právě jako druhé auto na delší dobu, takže jsem o tom ošetření uvažoval. Zatím se to ale objevuje jen na těch pár místech, tak uvidím po letošní zimě, jak se to moc rozšíří a podle toho bych to asi řešil / sledoval. Případně kdyby měl někdo další tip, tak napište, co kdo kde a za kolik ;-)
Golf Alltrack 1.8 TSI
Ex: Golf VII Variant 1.2 TSI

drmla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 30.06.2018 19:49

Re: Nástřik podvozku - dutin

Příspěvek od drmla »

Ještě se tě pokusím jednou odradit a pak i přidám radu. Takže, i když jsem ošetření nechával dělat na autech, které na korozi extrémně trpěly, tak stejně se mi ta investice nikdy nevyplatila. Ono to není jenom o jednorázové investici, musí se to obnovovat nejlépe co dva roky, maximálně 4, jinak to začne být spíše kontraproduktivní, pod nástřiky se dostane mikrotrhlinami voda(gumoasfalty) a korozi to spíše urychluje nebo, pokud jsou použity vosky k ošetření spodku, tak ty se zase pro změnu už po jedné sezóně vymyjí. No, takže do toho budeš investovat a nakonec to stejně prodáš dřív, než by se jakkoliv na ceně projevil pozitivní efekt ošetřování. Dokonce potom zájemci o auto v tom vidí spíše potenciální problém a uvažují, že tím skrýváš buď korozi nebo maskuješ havárii. Aspoň tolik moje dvacetileté zkušenosti...

Pokud se přesto rozhodneš do toho jít a zároveň, jak jsem pochopil, ti jde i o ošetření podvozkových dílů, tak to musíš svěřit někomu, kdo má speciální trysky a airless tlakový systém. Jinak ten podvozek nikdy slušně neošetří ze všech míst a úhlů. Doporučuji na podvozek výrobky na bázi živice, případně kombinaci živice a vosků, samotné vosky se na spodku z podvozku strašně rychle vymyjí.

Dále počítej, že jestli to chceš udělat kvalitně a ne jen na oko a budeš chtít dutiny, spodek i podvozek, tak si příprav minimálně. 10tis, v top kvalitě spíše 15tis. A bude to trvat tak 3 dny minimálně, pokud bude trošku horší počasí, tak klidně týden. Mytí, sušení, odmašlení, odstranění už přítomné koroze, čištění detailů, maskování, nástřiky, sušení, odmaskování, složení, dočištění... To nikde nikdo za den ani dva nestihne.
Jestli ti někdo bude tvrdit, že to udělá za 5tis a den nebo dva, tak to si kup pár sprejů a trochu to pocákej sám :wink:
Naposledy upravil(a) drmla dne 20.11.2018 12:21, celkem upraveno 1 x.

Shorty1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 06.09.2018 14:34

Re: Nástřik podvozku - dutin

Příspěvek od Shorty1 »

S tou cenou se to tak i pohybuje, kolem 8000-9000,-, viz. např. https://www.autoservis-azm.cz/cenik/cen ... -karoserii" onclick="window.open(this.href);return false;.
Ale každopádně díky za názor, který mě přinutil nad tím přemýšlet trochu jinak :good:
Golf Alltrack 1.8 TSI
Ex: Golf VII Variant 1.2 TSI

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“