Dochlazovací čerpadlo - závada

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Dochlazovací čerpadlo - závada

Příspěvek od Jiruna09 »

Ahoj, máte někdo zkušenosti se závadou dochlazovacího čerpadla? Již po 3. se mi rozsvítila oranžová kontrolka motoru. Vždy se jedná o chybovou hlášku dochlazovacího čerpadla (elektrické čerpadlo, které po vypnutí motoru udržuje proudění chladící kapaliny). Servis na reklamaci čerpadlo vždy vymění, ale začíná mi vrtat hlavou, jestli není problém někde jinde, když se závada opakuje.

Jeden poznatek je, že se mi kontrola motoru rozsvítila při rezervě a po dotankování do plna zhasla. Teď mám 3/4 a zase se rozsvítila. Zítra budu objednávat reklamaci. Druhý poznatek, že minule mi při výměně oleje sdělili, že v diagnostice mají tuto závadu, tak jí poznamenali a smazali. Po ujetí pár Km se teprve rozsvítila kontrolka kvůli této závadě.

Budu rád za každý poznatek, názor nebo radu. Nerad bych každý rok měnil dochlazovací čerpadlo, zvláště po skončení 5ti leté záruky.

Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Re: Dochlazovací čerpadlo - závada

Příspěvek od Jiruna09 »

Auto včera vyzvednuto z reklamace. Po dohodě se servisem se zjišťovalo, jestli není chyba někde jinde, když pouhá výměna čerpadla nepomáhá. Nakonec byla vyměněna řídící jednotka motoru a vyměněné dochlazovací čerpadlo. Předpokládám, že kontrolovali i související kabeláž. Doufám, že se chybová hláška již neobjeví, jinak netuším, kde by hledali chybu.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“