Jak nalít naftu z kanystru?

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dareb
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 20.09.2010 23:09
Bydliště: Jihomoravský kraj

Jak nalít naftu z kanystru?

Příspěvek od Dareb »

Zdravim, prosím i radu jak nalit naftu z kanystru do nádrže?
Mám tam nějakou zarážku a nejde mi zasunout trychtyř do nádrže.
Není na to nějaký fígl jak nafru nalit ? Nálevka nebo něco.

Díky moc.

skyluke
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 23.01.2018 09:22

Re: Jak nalit naftu z kanystru?

Příspěvek od skyluke »

No za prvé potřebuješ vhodný průměr nálevky, který tam zasuneš a za druhé je tam pojistka proti krádeži nebo pojistka aby jsi nemohl nalít benzín místo nafty (a naopak). Já to dělám tak že dovnitř strčím 2 prsty (každý prst z jiné ruky a pohybem od sebe tu pojistku roztáhneš :rofl:, musíš dát pozor aby se ta pojistka znovu nezacvakla). Pokud máš však dost široký prsty tak ti to pravděpodobně nepůjde.
Golf Variant Mk7 TDI

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Jak nalit naftu z kanystru?

Příspěvek od Graun »

Já to dělám tak, že mám na hadici pro přelévání nasunutou kousek další hadice (cca 15cm) ze zahrady (3/4" - taková ta průhledná s opletem), která přesně sedí do toho hrdla nádrže. Hezky mi ten mechanismus roztáhne a mám možnost přečerpat obsah kanystru do nádrže.

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Jak nalit naftu z kanystru?

Příspěvek od JirkaVys »

Natankovat benzín do nafty opravdu není žádný problém.
Obráceně je to horší, nicméně jsou i tací co to prorvou a dostanou i naftu do benzínu a ani jim to nepřijde divné.
Hrdlo pro naftu je širší, než u benzínu, tudíž benzinovou pistoli tam dostaneš krásně.
Navíc pokud se nepletu u TDI žádná zaklopka není. Resp nikdy jsem neměl problém s nalitim aditiv atd do nádrže u B6, CC ani B8. Což u benzínu to bylo horší.

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Jak nalit naftu z kanystru?

Příspěvek od Graun »

Já si nejsem jistý jak to je u VW, ale já měl problém u O3 (2016, 2.0 TDI) se dostat přes tu zajišťovací záklopku jinak než výše uvedeným způsobem. Prý to jde odjistit zespodu přes plastové nadkolí, ale našel jsem tento způsob, tak to dále neřešil.
Na přečerpání používám 17mm hadici se samonasávacím ventilem. Na té je nasunuta ta zmíněná 3/4" hadice, která je širší a sedí přesně do hrdla nádrže.

https://www.aci.cz/9901x71-precerpavaci ... 65149.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Odesláno z mého BTV-W09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

kut
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 12.08.2008 12:32
Bydliště: Zlínsko,tel 724958027
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nalit naftu z kanystru?

Příspěvek od kut »

U vw tdi zaklopka je.Jak bylo receno,nejlepsi je pouzit hadici zahradni.

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Jak nalit naftu z kanystru?

Příspěvek od JirkaVys »

Tak v tom případě nechápu že z žádného Passatu mi nikdy při dolivani aditiva nic nevyteklo ven. Nemluvím o srajdach typu VIF... Ale zkrátka lahvička má 250ml až 300ml a dost pochybuji že by se to tam vešlo kdyby byla zaklopka, která tam určitě není kvůli odsati paliva zloděje.
Četl jsem že záklopka u TDI není.
Zahradní hadice bývá nejčastěji 1/2 nikoliv 3/4.

kut
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 12.08.2008 12:32
Bydliště: Zlínsko,tel 724958027
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nalit naftu z kanystru?

Příspěvek od kut »

zahradnich hadic je hodne))) ale tam pasuje 3\4 ideal,je to velikost pistole.Jinak zaklopku ma i 1.6 greenline octavia

Shorty1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 06.09.2018 14:34

Re: Jak nalit naftu z kanystru?

Příspěvek od Shorty1 »

Možná hloupej dotaz, ale aditiva, co liju před tankováním tam šoupnu do hrdla nádrže (cca 50ml) a pak strkám pistoli a tankuji. Je tam ještě někde uvnitř před záklopkou přepad (odtokový žlábek pro případ přeplnění) nebo je jen ten venku u krytu, který slouží i pro odtok napršené vody pod kryt víka nádrže? Abych to tam nelil zbytečně a ono mi to všecko stejně vyteklo na zem pod auto, než tam strčím pistoli :D
Golf Alltrack 1.8 TSI
Ex: Golf VII Variant 1.2 TSI

kut
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 12.08.2008 12:32
Bydliště: Zlínsko,tel 724958027
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nalit naftu z kanystru?

Příspěvek od kut »

kdyz otevres vicko,tak tu zarazku vidis.Mysim,ze ta zarazka je tak 3 cm hluboko,podud tam lijes vif,ktery se lije 1:1000,tak na nadrz,je to mala strikacka injekcni ,to se tam asi vleze) se podiv no

petr.vlcek.x
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 26.06.2016 10:52

Re: Jak nalit naftu z kanystru?

Příspěvek od petr.vlcek.x »

Kolem bezpečnostní zarážky je udělaný obtok, kterým nafta i aditiva stečou do nádrže.
Tankuji z 10l plastového kanystru s nástavcem zakončeným flexibilním husím krkem. Nástavec se strčí do otvoru, opře se o zarážku, kanystr se nakloní a nechá se to vytékat. Teče to pomalu, těch 10 litrů z kanystru vyteče prostorem kolem zarážky tak za 3-4 minuty.
(20l kanystr bych u toho držet nechtěl..)

Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Re: Jak nalit naftu z kanystru?

Příspěvek od Jiruna09 »

Sice to sem nepatří, ale když už se tu bavíme o zarážce, je někde možnost :pleasantry: odvzdušnit :pleasantry: při tankování nádrž? Pamatuji si, jak jsem u fábie při potřebě natankovat maximální množství (před vyjetím na dlouhou cestu) pistolí zatlačil odvzdušňovací ventil a ještě mohl poměrně dost dotankovat.

Uživatelský avatar
Sportline 2.0 TDi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 25.09.2010 20:50

Re: Jak nalit naftu z kanystru?

Příspěvek od Sportline 2.0 TDi »

Ovzdusnit uz tazko pôjde, od toho ovzdusnovaku koncern uz dávno upustil. Mna by zas zaujimalo, ci by ten kôš z hrdla nádrže bolo možné odstrániť. Drží to tam docela na fest.

mizo2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 06.07.2012 18:26

Re: Jak nalít naftu z kanystru?

Příspěvek od mizo2 »

Prosím o radu, ten poistný kos v tankovacom hrdle sa mi pohybuje, vytiahol som stoho nejaký poistný krúzok, neviem ako to má presne byt, nemáte fotky ? Ako to ma vlastne byt alebo ako to mám opravit ? Rozobrat ? Dakujem

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“