Hluk od zadních brzd

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Hluk od zadních brzd

Příspěvek od molczik »

Já mam ty zadky taky dnes stočený, ale ta zapečená rez je na tom vidět furt. A to dost. Takže nevim jak moc to stáčeli...asi moc ne. Počkam tedy až si sednou ty předky a pak to někde několkrát pořádně sešlápnu, jestli to pomůže. Když ne, holt koupim nový zadní kotouče i desky. Ach jo...
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Sebasten
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 05.10.2018 14:02

Re: Hluk od zadních brzd

Příspěvek od Sebasten »

Tam, kde jsem byl já, tak si to sami nedělají. Mají na to firmu (živnostníka), kterému tyhle věci dají a ten to na soustruhu opravuje (byl jsem ujišťovan, že se jedná o (de)setiny milimetru a že to nebude mít vliv na bezpečnost, životnost atd. Jinak klasika - přiznali, že dneska už se na všem šetří a doporučeno někde pořádně protáhnout brzdy (typicky na dálnici), aby se zapojili i zadní brzdy, protože ty standardně "nebrzdí". Tak doufám, že to není placebo efekt, ale po běžné okrskové jízdě a ujetých cca 90 kilometrech můžu říci, že lepší. Tak uvidíme, jestli to bude lepší. A také zkouším jezdit bez fce Autohold, tak uvidíme, jestli na to bude mít vliv.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Hluk od zadních brzd

Příspěvek od molczik »

Sebasten píše:Tam, kde jsem byl já, tak si to sami nedělají. Mají na to firmu (živnostníka), kterému tyhle věci dají a ten to na soustruhu opravuje (byl jsem ujišťovan, že se jedná o (de)setiny milimetru a že to nebude mít vliv na bezpečnost, životnost atd. Jinak klasika - přiznali, že dneska už se na všem šetří a doporučeno někde pořádně protáhnout brzdy (typicky na dálnici), aby se zapojili i zadní brzdy, protože ty standardně "nebrzdí". Tak doufám, že to není placebo efekt, ale po běžné okrskové jízdě a ujetých cca 90 kilometrech můžu říci, že lepší. Tak uvidíme, jestli to bude lepší. A také zkouším jezdit bez fce Autohold, tak uvidíme, jestli na to bude mít vliv.
V neděli jedu do Alp, po dálnici 500 km, tak to pořádně protáhnu. Když totiž na ty zadky kouknu, tak to fakt vypadá, že moc nebrzdí. Ale slyšet jsou teda fest!
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Sebasten
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 05.10.2018 14:02

Re: Hluk od zadních brzd

Příspěvek od Sebasten »

Tak posílám foto stavu u mě po opravě pro porovnání, jak to máš ty?
Přílohy
IMG_0805.JPG
IMG_0807.JPG

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Hluk od zadních brzd

Příspěvek od molczik »

Tak u mě teda horší
Přílohy
0BB30492-58D3-4219-A08D-4BDA01FE27A7.jpeg
6CCE481D-D912-4AA2-8B70-DF7D5EA52AD9.jpeg
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Sebasten
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 05.10.2018 14:02

Re: Hluk od zadních brzd

Příspěvek od Sebasten »

Evidentně asi dělaný smirglem jenom a nebo hodně málo na soustruhu

Uživatelský avatar
GTI4
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 15.04.2009 01:59

Re: Hluk od zadních brzd

Příspěvek od GTI4 »

Já jezdím 25 let a nikdy jsem problémy s kotouči neměl, ručku zatahoval vždy při parkování, na G4 GTI jsem je měnil po 215 tis. km. Problémy začaly až s G7 a příchodem Autoholdu a elektrické ručky. Na G7 TGI po roce provozu, 50 tis. km a 1. zimě kotouče na výměnu, předky i zadky. Drhnutí, vibrace, cukání a poloviční účinek. Jizdní styl, typ / délka cest stejné jako u předchozích aut. Málo jsem nejezdil, týdně to v průměru vychází na 1000km. Reklamace zamítnuta.
Přední G7 TGI
Přední G7 TGI
Zadní G7 TGI
Zadní G7 TGI
Na posledním G7 FL se to po 3 měsích a 19tis. km začalo objevovat znovu, provoz červenec-řijen, teda žadný bordel na cestě, žádná sůl ani mráz. Reklamace zamítnuta. Rezavá drážka 5 mm od kraje kotouče, původně jsem myslel, že je to od šutru, ale na druhé straně to samé. Zrušil jsem Autohold, ručku zatahuju ručně když je potřeba a je to lepší. Drážka tam sice pořád je, ale není rezavá a postupně se vyhlazuje. Za mě je na vině Autohold.
Přední G7 FL TSI
Přední G7 FL TSI
Přední G7 FL TSI
Přední G7 FL TSI
VW Golf VII FL Variant 1,4 TSI R-line HL
VW Golf VII Variant 1,4 TGI
VW Golf VI 1,2 TSI
VW Golf VI Variant 1,6 TDI
VW Golf IV 1,8T GTI

Sebasten
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 05.10.2018 14:02

Re: Hluk od zadních brzd

Příspěvek od Sebasten »

Ode dneška také zkouším vypínat autohold, tak snad budu pociťovat obdobné výsledky jako Ty. Jinak nad ručkou uvažuji, parkuji v uzavřené, zcela rovné garáži, tak ji asi taky nebudu dávat a nechám to na 1.

Uživatelský avatar
GTI4
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 15.04.2009 01:59

Re: Hluk od zadních brzd

Příspěvek od GTI4 »

Já taky, rovná garáž, bez ručky, zařazená 1. Ono ani bez rychlosti se to samo nerozjede, tření a valivý odpor fungují.
VW Golf VII FL Variant 1,4 TSI R-line HL
VW Golf VII Variant 1,4 TGI
VW Golf VI 1,2 TSI
VW Golf VI Variant 1,6 TDI
VW Golf IV 1,8T GTI

Sebasten
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 05.10.2018 14:02

Re: Hluk od zadních brzd

Příspěvek od Sebasten »

Jak dlouho již jezdíš bez fce Autohold a v čem pociťuješ zlepšení, prosím Tě ? Není to jen placebo efekt.. :D

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Hluk od zadních brzd

Příspěvek od molczik »

Já Autohold nepoužívám vůbec, ručku sporadicky. Ale jednou za čas auto třeba 2 týdny stojí a to je podle mě ten průser. A v 99% jezdím sám, v lehkým autě.

Každopàdně toto je můj čtvrtý Passat B8 a poprvé tyhle problémy. :roll:
Naposledy upravil(a) molczik dne 22.02.2019 23:03, celkem upraveno 2 x.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Sebasten
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 05.10.2018 14:02

Re: Hluk od zadních brzd

Příspěvek od Sebasten »

I to, že se jezdí s nezatíženým zadkem je problém už z principu a má to vliv. Vozidlo také užívám buď sám a nebo ve dvou. Každopádně dej vědět, jaké to bude po Alpách a pořádnějším probrždění.

Uživatelský avatar
GTI4
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 15.04.2009 01:59

Re: Hluk od zadních brzd

Příspěvek od GTI4 »

Sebasten píše:Jak dlouho již jezdíš bez fce Autohold a v čem pociťuješ zlepšení, prosím Tě ? Není to jen placebo efekt.. :D
Od podzimu 2017. Zlepšení je vidět, na kotoučích nevznikají ty rezavé pruhy a mapy, staré se vyhladily.
Je to cítit při brzdění, to že kotouče ve vlhku zreznou je normální, ale to setřeš to po pár zabrzdění. S Autoholdem to dřelo a hrkalo jako by v tom byl písek, obrzdit to šlo, ale trvalo to déle a šlo to hůř, navíc se začaly dělat ty vydřené rezavé pruhy (3. a 4. fotka).
VW Golf VII FL Variant 1,4 TSI R-line HL
VW Golf VII Variant 1,4 TGI
VW Golf VI 1,2 TSI
VW Golf VI Variant 1,6 TDI
VW Golf IV 1,8T GTI

Uživatelský avatar
Roman_P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 20.05.2018 21:17
Bydliště: Praha západ

Re: Hluk od zadních brzd

Příspěvek od Roman_P »

Autohold mám vypnutý, ručku při parkování nepoužívám, většinou jezdím sám a kotouče mám stříbrný.
Ručku teda jen ve větším kopci, ale to je opravdu výjimečně. Ten autohold jednou za měsíc, aby se ta mechanika proběhla.
VW Golf VII Variant 1.4 TSI 103kW High Line
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=348950

Uživatelský avatar
vwKarelV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 128
Registrován: 29.03.2018 08:22

Re: Hluk od zadních brzd

Příspěvek od vwKarelV »

Já myslím, že Autohold není mechanická, nýbrž elektronická záležitost (= automatické zabrzdění elektrickou "ruční" brzdou poté, co si zastavíte pomocí té nožní). Mechanicky se ta el.brzda spustí (proběhne, procvičí) pokaždé, když zatáhnu za tu plastovou minipáčku el.brzy.
My máme autohold de facto pořád vypnutý...

Elektronickou "ručku" používám, když se mi nechce stát nohou na brzdě.
Moje partnerka el.brzdu používá na křižovatkách minimálně (skoro vůbec), je zvyklá stát na brzdě nohou a tak jsem to já, kdo se stará o to, aby se el.brzda také občas používala...
Neboť je známo, že veškeré elektronické systémy, které se déle nepoužívají, tak ty tak-říkajíc "zarůstají mechem"...
(a pak by se mohlo jednoho dne stát, že by přestaly fungovat úplně - což nechceme, že...).
Naposledy upravil(a) vwKarelV dne 25.02.2019 14:25, celkem upraveno 2 x.
VW Golf Variant VII 1.2 TSI 81kw *2016

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“