Hluk od zadních brzd

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Sebasten
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 05.10.2018 14:02

Hluk od zadních brzd

Příspěvek od Sebasten »

Pánové tak jsem tady zas :(

Nový Golf Maraton Ed. (říjen 2018) najeto od té doby cca 2000 Km a při stání vozidla delší dobu - někdy stačí i několik hodin a od zadních brzd jde slyšet docela slušné dření. Asi to každý znáte - jako by byly sjeté brzdové destičky a nebo když destičky a kotouče nepasují. Tohle se mi naposledy stalo u posledního auta tak po 60 000 Km. Vím, že po delším stání se udělá "povlak" na brzdách a když se pak 1-2 krát zabrzdí, tak je to dobré. Ale tady pomáhá až několik desítek kilometrů a i tak to není tiché, tak jak by to mělo být. Hlavně několik prvních zabrzdění je poměrně dost slyšet. A to i třeba když auto stojí jen pár hodin, tak je potom takový kravál. Jako u nového auto a po 2000 Km takový hukot od zadních brzd ? Je to normální, chystám se do autorizáku, tak se ptám na Vaše názory ať tam nejsem za vola..

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Hluk od zadních brzd

Příspěvek od srotty »

A dělalo to hned od novoty nebo až po nějaké době ? Pokud hned od začátku,tak mě napadá,že to při montáži mohli nějak naku...t , blbě si to sedlo a proto to teď lomozí. Nebo špatný nějaký díl na brzdách. Rozhodně dřít by to nemělo.

Sebasten
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 05.10.2018 14:02

Re: Hluk od zadních brzd

Příspěvek od Sebasten »

Zhruba po dvou až třech týdnech týdnech z ničeho nic to začalo. Sám tomu nerozumím, je to takový ten klasický zvuk jako když máte třeba sjeté brzdové destičky, ale prostě v podstatě u nového auta s tak málo km bych čekal absolutní tichost

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Hluk od zadních brzd

Příspěvek od srotty »

A nevletěl tam nějaký bordel ? Když bys zvedl jednotlivé kolo a rukou zatočil,bylo by to slyšet nebo jen při brždění ?

Uživatelský avatar
skoryl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 16.04.2017 18:00

Re: Hluk od zadních brzd

Příspěvek od skoryl »

Je to tak 3 měsíce, co jsem zaregistroval stejnou věc, říkal jsem si, že pár jízd (po městě) počkám než s tím pojedu do servisu, a pak to zmizlo. Vždycky první 2-3 brždení jako by to drhlo.

Sebasten
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 05.10.2018 14:02

Re: Hluk od zadních brzd

Příspěvek od Sebasten »

Bohužel nemám možnost teď vyzkoušet zvednutí auta. Jinak mne to bohužel nezmizí ani po dvou-třech zavraždění. Zmírní se to, ale není to stoprocentní bohužel :/ fakt jako kdyby byly zarezlý destičky třeba, ze člověk málo brzdí - ale jak píšu to auto je staré měsíc a má najeto 2000 km, takže na to je podle mě ještě čas

moco
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 04.03.2018 19:52
Bydliště: Olomouc

Re: Hluk od zadních brzd

Příspěvek od moco »

mě podobně vržou zadní brzdy, ale jen když brzdím při couvání (např.parkování). Byl jste s tím někdo v servise? Jinak koncem ledna jedu na garančku (30tkm), tak to s nimi budu řešit. :baseball:

Uživatelský avatar
Max583
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 09.07.2009 13:31
Bydliště: Most

Re: Hluk od zadních brzd

Příspěvek od Max583 »

Mám Golf Sportsvan a tento problém mám také. V servisu mi řekli, že s tím jeli dva technici a nic neslyšeli. Na záruku to prý není, protože teď jedou podle nějaký TPI příručky, kde jsou závady nafocený a když tam není ta správná fotka, tak máš smolíka. U brzd by prý musel jedině prasknout kotouč, aby to uznaly na záruku. Chápal bych to u starších aut, tam mi to dělalo taky ale u nového auta?

Uživatelský avatar
Max583
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 09.07.2009 13:31
Bydliště: Most

Re: Hluk od zadních brzd

Příspěvek od Max583 »

Řekl jsem si, proč se nezeptat přímo na VW. Dozvěděl jsem se, že při mých 25 tis km ročně - málo jezdím, a po mých ujetých 2,5 mil km- mám špatný styl jízdy. Dal jsem tedy dotaz kolik bych měl najet abych splňoval podmínky záruky. Bylo mi odpovězeno že vyšší počet. Zkrátka a dobře, to, že mají nekvalitní materiály nehraje roli. Může za to ten element mezi volantem a sedačkou. Vždycky! Pochopím, že u starších aut je to normální. Měl jsem 4 passaty a taky jsem kvůli tomu měnil kotouče skoro u každého - ale až po 80-100 tisících a ne po 10tis. a půl roce stáří vozu.
No jo asi to tak má bejt.

Gašpo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 27.07.2017 14:41

Re: Hluk od zadních brzd

Příspěvek od Gašpo »

Neviem, možno je to blbosť, ale predávajú sa všemožné čističe na brzdy. Skúsil by som pre začiatok aspoň hitlermarketový Sheron v spreji, pár korún za pokus stojí. Má to odstrániť mastnoty a zatuhnutý prach. Síce ten Sheron asi nebude bohviečo.
Ja občas použijem Dragon´Breath od Valetpro, tam je účinok zaručený. Ale smrdí to strašne, takže určite nie v garáži. :wink:

Uživatelský avatar
GTI4
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 15.04.2009 01:59

Re: Hluk od zadních brzd

Příspěvek od GTI4 »

Jak vypadají kotouče? Nemáš foto?
Já jsem se snažil reklamovat kotouče už 2x na 2 autech. Výsledek? Výsměch.
Poprvé po roce a 50tis. km, podruhé po 3 měsících a 19tis. km.
VW Golf VII FL Variant 1,4 TSI R-line HL
VW Golf VII Variant 1,4 TGI
VW Golf VI 1,2 TSI
VW Golf VI Variant 1,6 TDI
VW Golf IV 1,8T GTI

Uživatelský avatar
vwKarelV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 128
Registrován: 29.03.2018 08:22

Re: Hluk od zadních brzd

Příspěvek od vwKarelV »

Pánové, zážitek z vlastní zkušenosti: jedeme si to takhle Moravou a najednou lomoz, jako kdybychom zachytili podvozkem nějaký drát - a dost jednoznačně to šlo od pravého předního kola - tož jsem zastavil, podložil heverem a kolem zatočil = No, něco tam fakt dře (o plech)!

Sundal jsem kolo, kouknul za plech chránící brzdu a HLE - mezi brzdovým diskem a tím plechem byl šprajcnutý kamínek - stačilo to opatrně malinko rozevřít, brnknout o plech a kamínek spadl na zem = po závadě. Kde se tam ten kamínek vzal a proč se zčistajasna rozhodnul "skočit" si za ten plech, to netuším... (prostě se to asi občas stává).

Tož já jen, jestli to třeba u vás není něco podobně banálního? (jako blbý malinkatý kamínek) ... :smoke:
VW Golf Variant VII 1.2 TSI 81kw *2016

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Hluk od zadních brzd

Příspěvek od Bofors »

Tohle se mi stalo taky jednou na D1 v Prostějově. Lomoz a drhnutí. Tak jsem sjel, poslechnul a tužkou potlačit ten krycí plech. Kámen vypadnul a jelo se dál.
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Hluk od zadních brzd

Příspěvek od molczik »

Mám ten samý problém na Passatu. Je půl roku starý, najeto 10.500 km. Při každém brzdění je slyšet hučení, když auto delší dobu stojí (třeba den), tak je to o dost horší. Po pár zabrzdění se to zlepší, ale je to slyšet furt. Obzvlášt když letim po dálnici.

Tak jsem s tim jel do servisu. Nejdřív mi řekli, že se na to záruka nevztahuje, že mám staré auto (tzn. starší než 6 měsíců) a mám najeto přes 10 tisíc (přesně jsem měl 10.140). Tak jsem tam udělal trochu bengál, zapojil do toho svůj kontakt v tom daném servisu a výsledkem bylo, že mi dali nové přední kotouče a destičky na záruku a zadní kotouče mi zbrousili a vyčistili destičky (cena 4000,- Kč). Říkám si, no dobře. Hlavně že bude klid. Nicméně po ujetých 20 km to začalo znovu, uplně stejné zvuky jako před tim.

Jsem přesvědčený, že to dělají zadky (předky mám teď fungl nové). Navíc ty kotouče jsou takové nějaké celé pokryté hnědými fleky (rez?), prostě vypadají fakt jetý. A to mi je stáčeli.

Nevim co s tim. Mam koupit nové kotouče a desky? Na záruku už to neutahnu ani náhodou. Už ty předky byly nadživotní výkon.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Sebasten
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 05.10.2018 14:02

Re: Hluk od zadních brzd

Příspěvek od Sebasten »

Tak jako zakladatel tématu se podělím se svým výsledkem. Vozidlo jsem dal nakonec reklamovat - reklamace od VW (překvapivě) zamítnuta. Vrámci dobrých vztahů se servisem se tomu pověnovali za své náklady. Takže klasické čištění nepomohlo. VW jim poradil očistit kotouče smirglem - byla tam tak zapečená rez, "lyšej", že to nešlo ani smirglem. (podotýkám vozidlo 3 měsíce staré a téměř 5 tisíc kilometrů, takže je v provozu). Kotouče dali ke soustružníkovi, aby to na soustruhu trochu "stáhnul". Nyní bych řekl, že o mnoho lepší. Jinak klasické rady - více brzdit, jednou za čas pořádně zabrzdit, protože při menším brzdění se zapojují pouze přední brzdy a rada vypnout funkci Autohold.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“