Rez pod tesněnim u všech dveří

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dareb
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 20.09.2010 23:09
Bydliště: Jihomoravský kraj

Rez pod tesněnim u všech dveří

Příspěvek od Dareb »

Zdravím. U všech dveří dole jak se nastupuje, nad prahem, při odklonění těsnění se mi ukázalo promackane těsnění kaminkama a byla vidět rez pod tesnenim .
Už jste se s tím setkali? Jak jste to řešili?

Díky moc .

drmla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 30.06.2018 19:49

Re: Rez pod tesněnim u všech dveří

Příspěvek od drmla »

dodej foto

Já si třeba dost dobře neumím představit, jak se to tam může odřít od kamínků...

Uživatelský avatar
Dareb
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 20.09.2010 23:09
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Rez pod tesněnim u všech dveří

Příspěvek od Dareb »

Když odchlipnu těsnění dole. Tak jsou za nim kamínky a těsnění je prodrané. Pod tím rez.

Jinak příkladam foto po nakapaní odrezovače.
Přílohy
10F89B29-C915-41F9-BCBD-41C1E8838467.jpeg
A28B2FA8-10C4-4161-BB6F-749170EAB177.jpeg

Uživatelský avatar
eth
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 18.09.2016 09:30
Bydliště: Plzeň

Re: Rez pod tesněnim u všech dveří

Příspěvek od eth »

Nevím, možná jsem slepej, ale nevidím ani kamínky, ani rez...
--= Golf VII Variant Highline, 1.4 TSI 103kW =--

Uživatelský avatar
Dareb
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 20.09.2010 23:09
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Rez pod tesněnim u všech dveří

Příspěvek od Dareb »

tvl :-D si děláš pr**l ? kamínky jsem odmetl a píšu, že jsem tam dal odrezovač :-D tak to nemuže být rezavý

nechceš se raději podívat u svého vozu jak to vypadá?
těsnění by nemělo být porušené, ale já jej mám všude prorvané a prostupovala rez.

Na fotkách vidíš, že je těsnění prorvané

Gašpo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 27.07.2017 14:41

Re: Rez pod tesněnim u všech dveří

Příspěvek od Gašpo »

Ak niekto nastupuje/vystupuje tak, že sa postaví podrážkou na tesnenie, potom je to márne a ozdobné chrómované prahy to nezachránia. :wink: A može sa to ľahko "prihodiť" aj vtedy ak upevňujete niečo na streche a postavíte sa na prahy. Ale do týchto miest sa "odletující kamínky" zvonku samozrejme nedostanú, nemajú ako.
Dnes autá nie sú robené moc bytelne. A guma bez ošetrenia rýchlo starne. Ja som to hneď u nového auta poriadne premazal, výdatne hlavne miesta medzi tesnením a kovom aby sa vypudzovala voda, respektíve nevzlínala pod tesnenie. Nič extra, univerzálne používam Paint Protect od Meguiars, ktorý je dobrý jak na lak, plasty aj gumu. Existuje síce hromada špecializovaných prípravkov, ale na gumu dobre poslúži aj úplne obyčajný Silikon oil od Sheronu, ktorý kúpite na každej pumpe. :wink:

drmla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 30.06.2018 19:49

Re: Rez pod tesněnim u všech dveří

Příspěvek od drmla »

Už to chápu, takže od nastupování se tam dostanou kamínky a při zavření dveří poničí těsnění nebo až karoserii pod ním. To musím taky zkontrolovat, protože děcka nastupují tak, že šlapou na těsnění. Schválně porovnám i konstrukční řešení u mých aut, jestli to není u Golfu nějak blbě vymyšlené.

Pokud ti to tam už rezne, tak bych neváhal a těsnění sundal a pořádně to opravil, jen odrezovač nic neřeší :(

drmla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 30.06.2018 19:49

Re: Rez pod tesněnim u všech dveří

Příspěvek od drmla »

Tak jsem to zkoukl a podle předpokladu, vzadu, kde nastupují děcka, bylo těsnění taky plné kamínků a bordelu. Naštěstí zatím bez nějakých škod, ale je třeba na to dávat pozor, občas vyčistit. Zároveň jsem koukl jak to je u jiných aut a minimálně u těch dvou, které mám kromě Golfu doma, je to těsnění vyřešeno lépe. Netvoří takovou kapsu na bordel jako u Golfu.

Čili kdo vozí vzadu děcka, které mají občas boty dost špinavé, tak by si na to měl dávat pozor.

Hrom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 07.04.2018 11:49

Re: Rez pod tesněnim u všech dveří

Příspěvek od Hrom »

Mela by to byt rez z kovoveho profilu toho gumoveho tesneni. Gumove tesneni ma uvnitr kord, diky kteremu po nasunuti na lem prahu drzi. Mam to same a gumu z lemu jsem oddelal.Lem zcela cisty. Rozhodne je to ale ve spojeni s dalsim problemem a to je zatekani vody, viz jine hojne diskutovane tema.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“