Brzdy - zkušenosti ? Co kupovat ?

Odpovědět
joza221
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 05.07.2015 08:56

Brzdy - zkušenosti ? Co kupovat ?

Příspěvek od joza221 »

Ahoj
Před cca dvěma roky jsem koupil orig. Vw destičky a nedávno když jsem vyjížděl ze dvora mi u jedné odpadlo obložení, byl to pomalu šok, když vyjíždím na silnici a náhle se mi brzdový pedál propadne a auto nebrzdí. Nevím jak se to mohlo stát že kovová plocha odrezla od obložení. Ostatní destičky na autě byly na tom už podobně. Ještě že se mi to nestalo před přechodem a někoho sem nesrazil. Ztratil jsem už skoro důvěru v originalitu, snad to byla jen náhoda a né špatně vyrobená série.
Přílohy
Vw destičky.JPG

Uživatelský avatar
ericT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 07.03.2016 02:29

Re: Brzdy - zkušenosti ? Co kupovat ?

Příspěvek od ericT »

Ahoj všem.
Chci vás varovat před kotouči Brembo Max-říkal jsem si - udělám si radost-koupím něco kvalitního a bude to líp brzdit.
Mám Opel Vectra -2.0- nikdy extra moc nebrzdil v porovnání s auty VW,ŠKODA,SEAT,AUDI- to je úplně jiná třída.
I když jsme tam s kamarádem vyměnili úplně vše-brzd.pumpu,destičky,kotouče,pístky i s gumičkama....to je fuk. :smoke:
Koupil jsem si Brembo Max přes Elit- nejenom, že brzdily úplně stejně jako normální kotouče co tam byly před tím-plný-ale po měsíci začaly kopat-zkroutily se-nikde jsem je nepřehřál-dával sem si bacha- kopaly i při silném brzdění na dálnici i při jemném dobržďování na křižovatce.
Takže jsem zajel za kamarádem do servisu-ten mi je musel na soustruhu stočit o 0,5mm oba-aby je srovnal-pak už nekopaly..ale asi po 2 měsících jsem auto odstavil a od té doby s ní nejezdím-tak kdoví jak to bude až s ním zase začnu jezdit.
Myslel sem si, že mám třeba smůlu na špatný kusy, ale kamarádovo příbuzný si objednal nezávisle na mě také Brembo Max na netu-na Oktávku-dopředu i dozadu- a po namontování mu začali kopat po měsící taky!! Tak je kamarád taky stočil a za měsíc začali kopat opět.Stočili je tedy ještě jednou a víc - od té doby drží. To už není náhoda!
Takže výsledek? Koupíte si za těžký prachy značkový kotouče v domnění, že si kupujete kvalitu,klid a bezpečí.
Výsledek? Koupíte si kotouče z nějakých "roztavených plechovek" co někdo odnes do šrotu-brzdí to úplně stejně jako obyčejný kotouče a ještě si to cvičně 3 krát rozeberete(3 odpoledne navíc-pokud vám při tom třeba náhodou ještě neodejde brzd.pumpa :baseball: ) a stočíte a tím výrazně zkrátíte životnost kotouče .
Takže doporučuju neriskovat a nebrat :negative:

Kdysi jsem měl Škodu 120-ta brzdila už od výroby na prd-a když jsem za ní dal plně naložený vlek,tak to brzdilo jak na sněhu.
Kupoval jsem tam "červený" Feroda Premier - a brzdilo to o 50% víc, ale s vlekem furt měla co dělat to ubrzdit.
Tak jsem koupil vrtaný kotouče Ferodo a stačilo ťuknout na brzdu a šel sem na sklo.
Tak že spokojenost- od té doby jsem si kupoval jen Feroda destičky i kotouče-ALE- i tak se jednou stalo,že sem bráchovo holce na Passatu měnil všechny kotouče a destičky Ferodo Premier a asi po týdnu začaly přední brzdy krozně kopat a táhnout ke straně-nakonec to dělaly destičky-daly se dopředu jiný a byl klid-ačkoli na nich nebylo nic špatného vidět.
Takže vadný kus se najde-ale vzhledem k tomu co jsem jich namontoval se to stalo jen jednou.
Kamarád dává v servisu většinou jen brzdy ATE a říká, že taky spokojenost-stalo se prý také,že začaly kotouče kopat-ale asi jen 2krát-a v tom počtu...
Na Galantu jsem si kdysi dal destičky Remsa-a dopadlo to tak,že mi místo destiček ubývaly kotouče(zjistil jsem to bohužel pozdě)-až mi při pokusu zabrzdit před křižovatkou jednou vypadnul brz.pístek-málem sem se zabil! :evil: Prolítnul sem křižovatku plnou rychlostí-ještě že nikdo nejel.Když jsem zjistil,že kotouče se asi za půl roku sjely jako by měly 300tis.km najeto,tak...letěly do šrotu-kotouče i destičky-už nebudu riskovat.Asi hoodně blbá směs.
No a kdysi jsme namontovali na Peugeot 306 brzd.pakny Roadhouse-jenže to při brzdění začalo strašně kopat-ale strašně.
Nikdy bych nevěřil,že bubnový brzdy můžou dělat takovej bordel-nakonce to dělaly ty pakny-vyreklamovaly se-daly jiný od jinýho výrobce a byl klid.Ale to mohla být náhoda-vadný kus...Píšu to jen jako zajímavost, že by bych nevěřil,že bubnový brzdy můžou takhle kopat...Ale na autech jsem viděl už za ty roky tolik věcí, že dnes už se nedivím vůbec ničemu.

Takže to jsou mé zkušenosti s destičkama,kotoučema a paknama-Rozhodnutí je vás.
Mějte se .Zdar.

Jo a ještě radu-nikdy netočte kotouče víc,než jak doporučuje max.opotřebení výrobce-což je většinou 1mm.
Zeslabený kotouče rádi praskaj-stačí když na horký kotouč vlítne trochu vody, když vjedete do louže-jednou mi prasknul slabý
kotouč u 120-tam ale nebyly plovoucí třmeny jako se dělají dnes a zaseklo se kolo-před zatáčkou kde sem si přibrzdil-v kilu se mi zaseklo přední kolo a já vylít ze silnice do pole ani jsem nevěděl jak a co se děje-až při opravě jsme na to přišli.
Jestli se nechcete zabít-tak vždy měňte za nový-dnes stojí pár korun-nestojí to za to.

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: Brzdy - zkušenosti ? Co kupovat ?

Příspěvek od noxik600 »

Zajímavé i poučné.
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

nitros
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 01.06.2018 20:14
Bydliště: Havířov

Re: Brzdy - zkušenosti ? Co kupovat ?

Příspěvek od nitros »

tak moje zkušenost: střed ZIMMERMAN spokojený jako želva.
Seat Alhambra 2004 TDI 96kw je jasná volba !! VW Golf 4 SDI

na prodej olej original VW se slevou od 990kč do 1090kč 5L

Odpovědět

Zpět na „Dodavatelé & Sortiment & Školení“