Momenťák (-y)

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Momenťák (-y)

Příspěvek od FandaTDI »

Zdravim, jaký používáte momenťáky? Při stěhování se mi někam ztratil jeden "obyč." 40-200Nm a koukam, že lepší/přesnější by asi bylo pořídit si spíš dva (na menší a větší moment, tj. jeden cca do 50Nm a druhej do těch cca 200(300...)Nm a ten nejlíp s delší pákou pro lepší citlivost. Ale ty značkový jdou zas do tisíců, což se mi moc dávat nechce, když to nebude vyloženě na každodenní použití - nějakej tip/zkušenosti s něčim konkrétnim? Díky

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Momenťák (-y)

Příspěvek od 11mAjA11 »

kolega koupil v Lidlu v akci nestál ani 400,- dal ho z pr**le do kalibrační labiny a borci vcelku čuměli jak se přesný ( odchylka minimální, menší než deklarovaná) otázka je jak dlouho takto vydrží a jak bude dostávat za uši ( jak moc se bude používat )..

Rozsah je tuším 28-210 Nm .

Jinak nevím prostě kolik seš ochoten investovat, Tona už taky není co bývala..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Momenťák (-y)

Příspěvek od FandaTDI »

asi by mi stačilo i něco takovýho (stejně ho často nepoužívám a je tu ještě malá šance, že ten svuj původní někde vyhrabu), o Toně vim (starší bych asi koupil, novej ne), víc výrobců šlo s kvalitou dolu (nebo rapidně nahoru s cenou, když se vyrojily ty mraky čínskýho vercajku), to už by muselo bejt něco echt výhodnýho, abych byl ochotnej za něj dát řekněme víc než litr... (ale ty fakt dobrý už stojej i víc tisíc...)

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Momenťák (-y)

Příspěvek od KOŠŤÁL »

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... 3%AD%C4%8D" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Momenťák (-y)

Příspěvek od FandaTDI »

vidiš to, díky za link, ten digitální nástavec taky nevypadá špatně ( http://www.naradi-e-shop.cz/rucni-narad ... 41-12.html" onclick="window.open(this.href);return false; ) ... má s tim někdo nějaký zkušenosti?
11mAjA11: btw. ten z toho lidlu je něco jako tohle - http://www.naradi-e-shop.cz/rucni-narad ... 10-12.html" onclick="window.open(this.href);return false; ? Taky s tou šroubovací rukojetí? Podobnej jsem měl a přesnost nic moc, i když bych si dokázal představit i jemnější a přesnější šroubovnici/stupnici, ale záleží i na chodu a celkově to neni úplně praktický, aspoň bez aretace, i když za ty prachy moc výběr neni a ty profi jsou s cenama koukam jinde, tak 3-4tis. a třeba takovej Hazet i za šest, jen docela čumim na tu 4% toleranci, např. tady - http://www.momentovy-klic.cz/analogovy- ... 5122-2-clt" onclick="window.open(this.href);return false; , i když ve skutečnosti bude spíš o dost lepší a hlavně bude držet ...

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Momenťák (-y)

Příspěvek od 11mAjA11 »

No prostě Parkside občas tam bývá v akcích.
Já nakonec vybral ATX..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Momenťák (-y)

Příspěvek od swenak »

Ja mam to AC Delco, co jsem psal v tom druhem tematu a spokojenost. Sice mi to posledni dobou po zapnuti hlasi nejaky Error, ale funguje:)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Momenťák (-y)

Příspěvek od KOŠŤÁL »

A čo taká znáčka Honiton? http://www.kovonastroje.cz/Auto-moto/Ut ... u-1-2.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Momenťák (-y)

Příspěvek od FandaTDI »

Taky pěkně, nakonec jsem neodolal jednomu z Lidlu za pětikilo, nějakej 28-210Nm, vyrobenej snad v Taiwanu, ale pod hlavičkou nějaký DE firmy a přesvědčila mě hmotnost :) (za ty prachy jsem čekal nějaký "ořezávátko", ale je to fakt kus :) a navíc i se třema ořechama...) a známej ze škodováckýho servisu řikal, že jeho kolega si koupil ten samej a vecpal ho na vyzkoušení chlápkovi, co k nim chodí kalibrovat a řikal, že je dost přesnej (sice rozsah nemá moc "citlivě odstupňovanej" a bůhví jak dlouho ta přesnost vydrží, ale na to domácí utahování ... ;) )

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Momenťák (-y)

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Tak jsem koupil tohle,jistá nevýhoda je,že prodlužuje ráčnu,takže do stísněných prostor nee http://www.dk-naradi.cz/racny-vratidla- ... 50977.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Momenťák (-y)

Příspěvek od FandaTDI »

Tak ve stísněnejch prostorách si můžeš procvičit matematiku :) (prodloužit o páku známé délky a přepočítat ;) )

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Momenťák (-y)

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Napsal jsem to blbě,mezi ráčnu a oříšek se ještě musí nacpat 5cm momenťák...Takže když je málo místa,tak tam momenťák nedám.
Obrázek

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Momenťák (-y)

Příspěvek od FandaTDI »

já vim, já to myslel tak, že prodlužovací nástavec by mohl zabrat míň místa (ale je pravda, že by se ty páky docela blbě počítaly a na přesnější práci to praktický neni)

MrFright
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 19.03.2015 18:08

Re: Momenťák (-y)

Příspěvek od MrFright »

Dobrý den pánové, co si myslíte o momentových adaptérech na ráčnu? Stojí kolem od 1200. Má to cenu kupovat, nebo je to blbost a mám radši za cenu adaptéru koupit celý omenťák?

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Momenťák (-y)

Příspěvek od swenak »

Mám to a funguje, myslím, že od ACDelco.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Odpovědět

Zpět na „Vercajk a vybavení dílny“