PROSÍM O RADU

1974 - 1983

Moderátor: lister

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: PROSÍM O RADU

Příspěvek od pino.t »

Když si zítra najdu chvilku, tak bych se jednoho soudního znalce zeptal :wink:
Ale nejspíš to bude jak píše bawor
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

zdenci
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 314
Registrován: 20.01.2008 19:11
Bydliště: praha

Re: PROSÍM O RADU

Příspěvek od zdenci »

to budeš hodnej.přesně to mi řekl znalec kterému jsem dnes volal

zdenci
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 314
Registrován: 20.01.2008 19:11
Bydliště: praha

Re: PROSÍM O RADU

Příspěvek od zdenci »

pino.t píše:Prostě mu nabídnu nějakou slevu.
A vlečení vozidla je možno maximální rychlostí 60km/h.
Převod vozidla je možný i bez STK, ale musí na evidenčku.
Napadlo tě, že si tady tu debatu třeba taky čte?
V tom vstřikování bude nejspíš nějaká opotřebená část ne?
Tudíž by mohlo jít o závadu způsobenou opotřebením vozidla.
at si to klidně přečte já si myslim že jsem nic špatnýho neudělal jen mě mrzí ted že jsem si to auto nenechal a motor nedal do cabria protože šlapal jak hodinky

bawor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 15.01.2008 07:11
Bydliště: Čestice

Re: PROSÍM O RADU

Příspěvek od bawor »

Tady jeden řešil něco podobného kopil golfaIII v áčkách a po padesáti kilometrech motor vyplival veškerej olej a ještě mu upad výfuk po mě chtěl abych mu to odvez na podvalu zpátky do áček že má záruku tak zaplatil dva litry za odtach a z áček ho vyhnali stím že si koupil auto kategorie C což je vrak a tudíž nemá nárok na nic a bylo vymalováno.
Tak co by tenhle kujón chtěl vyhrožovat právníkem je jedna věc a udělat to druhá a na to nemá argumenty

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PROSÍM O RADU

Příspěvek od Bastard »

§ 597 (1) Jestliže dodatečně vyjde najevo vada, na kterou prodávající kupujícího neupozornil, má kupující právo na přiměřenou slevu ze sjednané ceny odpovídající povaze a rozsahu vady; jde-li o vadu, která činí věc neupotřebitelnou, má též právo od smlouvy odstoupit.

No, evidentně má zájem auto používat, takže když už, tak by se jednalo jenom o přiměřenou slevu z 9000,-... Dal bych mu pětikilo a ať zavře hubu :lol:


Pokud by se chtěl rozmachovat s § 598
Kupující má právo na úhradu nutných nákladů, které mu vznikly v souvislosti s uplatněním práv z odpovědnosti za vady.

Tak taxík rozhodně není nutnej náklad... To by si mohl příště objednat Airbus A380... Ten benzín taky nevím, proč zmiňoval a zbytek taky...

bawor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 15.01.2008 07:11
Bydliště: Čestice

Re: PROSÍM O RADU

Příspěvek od bawor »

Bastard píše:§ 597 (1) Jestliže dodatečně vyjde najevo vada, na kterou prodávající kupujícího neupozornil, má kupující právo na přiměřenou slevu ze sjednané ceny odpovídající povaze a rozsahu vady; jde-li o vadu, která činí věc neupotřebitelnou, má též právo od smlouvy odstoupit.

No, evidentně má zájem auto používat, takže když už, tak by se jednalo jenom o přiměřenou slevu z 9000,-... Dal bych mu pětikilo a ať zavře hubu :lol:


Pokud by se chtěl rozmachovat s § 598
Kupující má právo na úhradu nutných nákladů, které mu vznikly v souvislosti s uplatněním práv z odpovědnosti za vady.

Tak taxík rozhodně není nutnej náklad... To by si mohl příště objednat Airbus A380... Ten benzín taky nevím, proč zmiňoval a zbytek taky...
Jenže musí dokázat že šlo o skrytou vadu a to u tak starýho auta bude velkej problém

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: PROSÍM O RADU

Příspěvek od Mathyas »

Hodně zapeklitý, ale když jsem se zbavoval mé první dvojky tak jsem narazil na podobného nazdárka, auto nějakou dobu předtím než jej koupil stálo(pár měsíců) tak tam bylo pár nesmyslů které jsem před ním odstranil jako prasklá žárovka v zadní lampě, steřelá hadička podtlaku aj. nesmysly, srazil mě asi o 5tis protože jsem to chtěl už opravdu aby to vypadlo z baráku. Poslal jsem mu papíry a za 14dní přišla domů faktura za opravu komplet přední nápravy a výměnu předního okna. Tak jsem nazdárkovi volal co to má znamenat a on že přední náprava je skrytá vada a ohrožuje funkčnost vozu stejně jako neprůhledné čelní sklo(bylo na jednom místě kde bývá dálniční známka podřené od stěračů) a že mám vše uhradit do 14ti dnů a vyhnu se problémům. Posbíral jsem korespondenci, doklady a kupní smlouvu a mazal za právníkem. Po dohodě jsem dal pánovi na výběr že může odstoupit od smlouvy pokud v původním stavu přistaví vůz tam odkud jej odvezl(ke mě domů), to jsem navrhl jako vstřícný krok a že mu vrátím peníze za které vůz u mne koupil, v opačném případě ať mi dá pokoj. Pán mi pokoj nedal, psal mi výhružné dopisy a sms tak jsem proti němu nechal zahájit trestní řízení pro vyhrožování a omezování osobní svodoby. Od tý doby klid...

Prostě to na mě jen zkoušel zmeteček a tady je to to samé.

Máš někde ještě inzerát na který reagoval že jsi auto prodával za 13tis? A kupní smlouvu na 9tis? myslím si že sleva 4tis u tak starého vozu bez hodnoty se dá považovat za adekvátní i v případě vad které by bylo potřeba odstranit.

Jak psali kluci, Taxíka může nárokovat pouze pokud doloží něčím že jej musel využít(ušlý zisk, zdravotní stav apod) jinak smolík, měl požádat o odvoz tebe.
Nárokovat benzín který natankoval mi přijde hodně mimo a nebo ať si to z nádrže vypustí pokud s vozem od závady nejel.
Kompenzace nákladů spojených s generálkou nápravy nemá nárok požadovat pokud máš napsáno že stáří a stav odpovídá ceně, což je vzhledem k ceně vozu tak trošku samozřejmost.
Motor který rozebral a ještě se k tomu přiznal, aniž by jsi ten motor měl možnost opravit jako prodávající ty kompenzovat nemusíš a v tom mají znalci pravdu a i právník by ti dal za pravdu. Pokud s vozem odjel a potkalo jej po cestě toto, stát se to může a neměl jsi možnost závadu odstranit, tak musí doložit doklad o tom že byla závada odstraněna a měla charakter skryté vady a né opotřebení součásti, tak jsi z obliga a může nanejvýš vůz vrátit se závadou ale ty doprovodné náklady si myslím jsou neuznatelné. Že od vozidla nemá předávací protokol o prohlídce a stavu vozu při koupi je jen jeho blbost, pak i pokud by mu ruply rozvody který byly přetažený o 100tis km a ve smlouvě bylo že stav odpovídá stáří a ceně a tento díl je zkontrolovatelný a on se na to nepodíval, tak je to pak jen slovo proti slovu a ničeho nedosáhne. S vozem odjel tudíž pojízdné bylo a závada nemá charakter skryté závady.

Dělal jsem u likvidátorů pojistných událostí a soudních znalců kde těchto případů bylo na stole běžně 10 za den.
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: PROSÍM O RADU

Příspěvek od pino.t »

Pokud se sním dohodneš na nějakém finančním vyrovnání, které samozřejmě bude odpovídat tomu kolik ti za auto zaplatil, takže se bude jednat řádově o stokoruny nezapoměň napsat pár slov na papír, že přijal tu částku jako kompenzaci za vady a již dál po tobě nebude nic požadovat, musíš tam samozřejmě vyplnit osobní údaje z občanky, ne že ti to nadiktuje z hlavy a vem si sebou někoho jako svědka ještě.
btw. Taxík je pasé, za odtah nic nechtěl, vše ostatní co s autem udělal (novy díly, palivo atd.) je jeho boj.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

zdenci
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 314
Registrován: 20.01.2008 19:11
Bydliště: praha

Re: PROSÍM O RADU

Příspěvek od zdenci »

dík že ses kvůli mě takhle rozepsal :wink: víc hlav víc ví :)

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: PROSÍM O RADU

Příspěvek od Mathyas »

1.1.2009 jsem v bazaru koupil Passat B5.5 a na podezřelé vrčení mi řekli že to jsou špatné zimáky a že je to normální, po 50km to už zimáky nebyly a šlo to z převodovky. Byly to vysypané ložiska na předlohovce. Opravili to jako skrytou vadu a závadu o které věděli. Přes noc po předání vozu jsem auto nechal venku a ráno nešlo natočit, tak opět do bazaru a chtěl jsem ať to odtáhnou a dají dokupy na klubu mi poradili že to jsou špatné žhavičky tak jsem se s nimi domluvil že to je spotřební věc u těchto motorů že půlku zatáhnu já, přistoupili na to a nakonec to zaplatili celé, po týdnu ježdění celé auto cukalo a třepalo se při zastavení. Tak opět do bazaru a že asi dvouhmotnostní setrvák, u výměny jsem si byl dávali nový origo díl pro který jsem byl u dealera a stálo mě to po dohodě 3000.-. Během oprav a nedostupnosti mého vozu jsem měl zdarma pujčený náhradní vůz bez omezení km a PHM, vrátil jsem jej umytý, čistý a vykydaný.

Tím chci říct jen toto, může se to stát a nemusí, choval jsem se slušně, chtěl jsem vyřešit problém, šel jsem za tím co ten problém mohl ovlivnit nebo vyřešit a při nabídnutí seriózního kompromisu mi bylo vyhověno mnohem více než jsem čekal.

Taky jsem s tím mohl utíkat do servisu, platit náhradní vozy a tahat se po soudech. ALE PROBOHA PROČ... taky rád klidně spím...

Pán kterého tady propíráme svým chováním ničeho nedosáhne, vystupuje v dopisech jako ukřivděný ale z celého jeho vystupování je cítit notná dávka arogance a vyčůranectví.

Můžete se jít soudit, kamarád se soudí už 9let, z auta je již bezcenný, nepojízdný, škaredý vrak ale chtěl mít pravdu, nemá ani peníze, ani auto a bojí se dne kdy dají za pravdu protistraně aby nemusel zaplatit soudní výlohy které by jej asi připravily i o střechu nad hlavou.
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

zdenci
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 314
Registrován: 20.01.2008 19:11
Bydliště: praha

Re: PROSÍM O RADU

Příspěvek od zdenci »

proto jsem mu taky nabídnul že když mi řekne co se tam přesně podělalo tak to mu seženu a pošlu.myslim že to mu musí stači u 30let starýho auta který koupil za 9000kč každej druhej by se na něj vyprd úplně a on na mě tady zkouší tohle a snaží se na mě vydělat.

Uživatelský avatar
MaF
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1463
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PROSÍM O RADU

Příspěvek od MaF »

týpek tě lakuje jak svině, je to celý podezřelý....

volal ti z místa když se to auto vysypalo? Má vůbec důkaz? S timhle stylem se může ohánět každej totiž...

podle mě nemá ani h***o, musel by ti dokázat že se to auto na cestě vysralo, že to musel odtáhnout atd...

osobně jak bych postupoval:

nebyl bych v defenzivním postavení jako ty - neházet si popel na hlavu, že mu nabízíš 50% ceny z novýho dílu... to už jsi mu nabídl jednou, to stačí, snaží se po tobě vymáhat kraviny typu taxál, benál, s tím nemá šanci uspět nikde... špekuluje na banalitách a omýlá je stále dokola, odpovědi co ti poslal jsou stále ve stejném kontextu...

"nazdar, koupil jsem od tebe auto... ted jsem uz doma, ale 50km od tebe se auto vysralo.. HEEEJ, musel jsem ho nechat odtahnout, pak si koupit do auta benal ( to jsem netusil ze to auto jede na nejaky palivo...) a covece musel jsem jet taxalem dom... odsad ti pisu, vybil se mi mobil ve chvily kdy se auto vysralo a odtah jsem si stopnul vis jak... No a ted ti teda pisu jakoze bych rad abys mi dal prachy za ty opravy co jsem natom provedl, auto jsem rozkuchal na vlastni pest napravy atd, jestli mi nekyvnes na to co ti navrhuju hodlam na tebe pouzit taktiku ala paragrafy, pravnici a soudni cesta"

osobně doporučuji mu napsat, že veškeré dokazování je na něm, a z mýho pohledu jestli auto začal kuchat a opravovat na vlastní triko s tím už nic neudělá a bude to tvrzení proti tvrzení...

prostě mrdat do ucha...

je to to stejny jako kdyz si koupis POUZITEJ fotak z druhe ruky kterej je jeste v zaruce, rozdelas ho, porusis vselijaky ty plomby co jsou uvnitr, nepovede se ti to opravit a ty se budes ohanet na servisu ze jsi to koupil a ten predchozi majitel se v tom asi vrtal a ze o tom nic nevis...
OOOO A4 3.0TDI

zdenci
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 314
Registrován: 20.01.2008 19:11
Bydliště: praha

Re: PROSÍM O RADU

Příspěvek od zdenci »

jel s tím domů jeho kamarád se kterým za mnou přijel.a on jel zvlášt svým autem asi 30min po něm proto mi to taky nejde do hlavy protože ho musel někde po cestě potkat když mu to prý někde dojelo a mohli auto hodit na lano a jet.a ne si volat taxi.podle mě jenom kecá a kecá :| jo a volal mi až večer když už byl doma a vypravěl jak auto někde stojí a že pro něj pojede zítra ráno.

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: PROSÍM O RADU

Příspěvek od pino.t »

Tak je to jasny, dojeli dom a zjistili, že si ho koupil za pusu a chtěj ti dat zavyučenou.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

zdenci
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 314
Registrován: 20.01.2008 19:11
Bydliště: praha

Re: PROSÍM O RADU

Příspěvek od zdenci »

tak si ho neměl kupovat já mu ho nevnucoval a ještě jsem slezl s cenou ze 13 na 9 a řekl jsem mu že když si to nevezme tak si dám ten motor do cabria a on že je toho auta škoda ho rozebrat na díly a najednou tohle :idea:

Odpovědět

Zpět na „Golf I / Jetta I“