PROSÍM O RADU

1974 - 1983

Moderátor: lister

zdenci
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 314
Registrován: 20.01.2008 19:11
Bydliště: praha

PROSÍM O RADU

Příspěvek od zdenci »

DNE 5.12 2009 JSEM PRODAL G1 RV 1979 ZA 9000KČ A TEN ČLOVĚK MI TED POŘÁD VOLÁ A PÍŠE EMAILY ŽE MU AUTO PŘESTALO JEZDIT ŽE HO MUSEL NECHAT NA DÁLNICI A JET TAXÍKEM A STÁLO HO TO 1100KČ A TED STOJÍ V SERVISU A NIKDO NEVÍ CO S TÍM JE ATD.A VYHROŽUJE MI ŽE MĚ DÁ K SOUDU ŽE JE TO SKRYTÁ VADA ATD.CHTĚL JSEM ZA AUTO PŮVODNĚ 13 ALE PO DOMLUVĚ S KUPUJÍCÍM JSEM MU HO NECHAL ZA 9 PROTOŽE NĚCO BOUCHALO V PŘEDNÍM KOLE ALE TO JSME NAPSALI DO SMLOUVY A JEŠTĚ TAM KONČILA ZA 5DNÍ TECHNICKÁ.PROSÍM PORADTE CO MÁM DĚLAT KDYŽ JSEM MU AUTO PŘEDÁVAL SÁM SE PROJEL A NA NIC SI NESTĚŽOVAL A ANI JÁ O ŽÁDNÉ VADĚ NEVĚDĚL.
Naposledy upravil(a) zdenci dne 21.12.2009 19:57, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
splouchy
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4798
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: jižní morava
Kontaktovat uživatele:

Re: PROSÍM O RADU

Příspěvek od splouchy »

mel si napsanno ve smlouve ze stav odpovida starí?

zdenci
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 314
Registrován: 20.01.2008 19:11
Bydliště: praha

Re: PROSÍM O RADU

Příspěvek od zdenci »

JEN ŽE KUPUJÍCÍ TÍMTO PROHLAŠUJE ŽE BYL DETAILNĚ SEZNÁMEN S TECHNICKÝM STAVEM VOZU I S JEHO STÁŘÍM.PRODÁVAJÍCÍ UVÁDÍ TYTO ZÁVADY A NEDOSTATKY:PŘI BRŽDĚNÍ SE PROJEVUJE KOPÁNÍ DO VOLANTU Z PRAVÉ STRANY NÁPRAVY

Uživatelský avatar
zdenda.88
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1665
Registrován: 25.12.2007 21:09
Bydliště: Rumburk

Re: PROSÍM O RADU

Příspěvek od zdenda.88 »

Na úvod je důležité sdělit, že slovo "záruka" ve spojení s ojetým vozem neexistuje. "Prodávající odpovídá v podstatě jen za skryté vady, které auto mělo v okamžiku prodeje a na něž kupujícího neupozornil". Neexistuje žádná záruční doba tak jako u věcí nových – pouze dvouletá lhůta, v níž se dá reklamace vady uplatnit. To platí u bazarů; pokud auto koupíte třeba od souseda, zkracuje se lhůta na půl roku od převzetí vozidla.

Jedinou výhodou je, že když se vada objeví během prvního půlroku po prodeji, zákon předpokládá, že už existovala při prodeji. Pokud se prodejce brání, musí prokázat opak. Když se závada ukáže později, zůstává takzvané důkazní břemeno na kupci. U odstranitelné vady má prodávající nárok na její bezplatné odstranění nebo na slevu. U neodstranitelné vady má právo odstoupit či žádat slevu z ceny.

zdenci
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 314
Registrován: 20.01.2008 19:11
Bydliště: praha

Re: PROSÍM O RADU

Příspěvek od zdenci »

ALE PŘECE NA 30LET STARÉM AUTĚ MŮŽE ODEJÍT KDYKOLIV COKOLIV ANIŽ BY O TOM PRODÁVAJÍCÍ DOPŘEDU VĚDĚL.TO AUTO PŘI PRODEJI BEZ PROBLÉMŮ JEZDILO A JÁ HO MĚL JEN TÝDEN.A FAKT NEJSEM TAKOVÁ SVINĚ ABYCH NĚCO ZATAJOVAL.

Uživatelský avatar
zdenda.88
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1665
Registrován: 25.12.2007 21:09
Bydliště: Rumburk

Re: PROSÍM O RADU

Příspěvek od zdenda.88 »

něco podobného jsem řešil před dvěma roky, když jsem prodával toledo tdi,r.v. 2000.. po měsíci se ozval kupující, že se objevili nějaké závady, předložil mi fakturu a dohodli jsme se na slevě z kupní ceny a něco jsem mu vrátil..

nicméně o tom, jaké jsou záruky při prodeji jsem si přečetl dost předtím než jsem mu slevil, tak jsem si řádně zjistil jestli na tu slevu má nebo nemá nárok a skutečně měl..

A ted k tobě, v případě že se na Golfu objevila závada, která činí auto neupotřebitelným tak má kupující právo na odstoupení od kupní smlouvy a nezáleží na tom jestli to je tři roky nebo třicet let starý auto, takový je zákon...

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: PROSÍM O RADU

Příspěvek od lister »

chceš radu ? tady je - vypni si CAPS LOCK.
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

zdenci
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 314
Registrován: 20.01.2008 19:11
Bydliště: praha

Re: PROSÍM O RADU

Příspěvek od zdenci »

promin listere :wink:

zdenci
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 314
Registrován: 20.01.2008 19:11
Bydliště: praha

Re: PROSÍM O RADU

Příspěvek od zdenci »

a když odstoupí od smlouvy tak by mi měl teda auto vrátit ve stejném stavu jako když ho koupil to znamená pojízdné.jak já můžu vědět jestli si z toho auta nevzal věci co se mu hodili a nedal tam nějaké harampádí.byl tam motor 1,6 gti typ EG a jel moc pěkně.

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: PROSÍM O RADU

Příspěvek od Tomášek »

lister píše:chceš radu ? tady je - vypni si CAPS LOCK.
dobrá rada nad ZLATO :roll:

zdenci
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 314
Registrován: 20.01.2008 19:11
Bydliště: praha

Re: PROSÍM O RADU

Příspěvek od zdenci »

Dobry den,

jiz predminuly tyden jsem Vas telefonicky informoval o problemech, spojenych s vozem, ktery jsem od Vas koupil. Jak vite, ani jsem s nim nedojel. S premistenim nepojizdneho auta do Pardubic vznikly naklady, ale to cert vem. Co mi ale vadi je to, ze jsem platil Kc 1180,- za dopravu ridice taxikem z mista, kde auto skoncilo. Dalsi naklady s analyzou zavady jsou ze znamosti petset korun. Novinkou je, ze jsem dnes musel vuz ze servisu odtahnout, protoze jim tam prekazel a vyjadreni od Vas, jak se k cele situaci postavite mi neprislo ani psanou formou a ani telefonicky, cili v autoservisu nebude nikdo cekat na me vyjadreni, co s autem, ktere zavisi pro zmenu na Vasem vyjadreni. Pres Vase ujisteni, ze se ozvete, je to jiz necele dva tydny a stale nic.

Jelikoz nase legislativa pamatuje na tyto pripady a prodavajici ojeteho vozu ruci za jeho skryte vady po zakonem stanovenou dobu, mam pravo bud na kompenzaci dle dohody, Vami hrazene uvedeni vozu do provozuschopneho stavu nebo na jeho vraceni vc. nakladu s tim spojenych.
Protoze neznam stale Vas nazor, priklanim se k posledne uvedenemu reseni. Pristi tyden se obracim na naseho pravniho zastupce, ktery je jiz s veci obeznamen, a muzeme toto cele resit soudne. Budete-li chtit vymyslet nejake nahr. reseni, jsem Vam k dispozici.Nejsem priznivcem extremnich postupu. Ale takhle to opravdu delat nejde.

Pokud se mi neozvete do stredy, posilam toto formou doporuceneho dopisu a pak bude nasledovat reseni mym pravnim zastupcem.

S pozdravem

tohle mi dnes poslal :?

Uživatelský avatar
zdenda.88
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1665
Registrován: 25.12.2007 21:09
Bydliště: Rumburk

Re: PROSÍM O RADU

Příspěvek od zdenda.88 »

je smutný, že s tím autem od koupě nedojel ani domů.. je na tobě jak se k tomu postavíš, ale podle toho co píše vypadá že ví o čem mluví a i z vlastní zkušenosti mu musím dát za pravdu, že na odškodnění má skutečně nárok.

zdenci
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 314
Registrován: 20.01.2008 19:11
Bydliště: praha

Re: PROSÍM O RADU

Příspěvek od zdenci »

a co mám teda dělat :?: když si pro to auto pojedu s platákem tak mě to vyjde na 2tis tam si naložim nepojízdné auto které ten člověk rozbil když jsem viděl jakým stylem s tím odjeli tak se ani nedivim :( a ještě mu mám zaplatit taxíka kterym se svezl domů dám mu 9tis a povezu si domů vrak to snad neeee :?:

Uživatelský avatar
zdenda.88
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1665
Registrován: 25.12.2007 21:09
Bydliště: Rumburk

Re: PROSÍM O RADU

Příspěvek od zdenda.88 »

nejjednodušší by bylo slevit, pokud by na to přistoupil..

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: PROSÍM O RADU

Příspěvek od Tomášek »

tak ono kdyz se mu 14 dni neozves tak je asi uz nasranej no.. se tam zajed s nekym kdo tomu rozimu podivat treba je to naka picovinka..

Odpovědět

Zpět na „Golf I / Jetta I“