zadní lampy

1974 - 1983

Moderátor: lister

misobelko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 737
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: zadní lampy

Příspěvek od misobelko »

Ked si privezies auto z ameriky, tak musis prejst cez EU homologizaciu. Cize menit predne (xenonove netreba) aj zadne svetla. Smerovka musi blikat na oranzovo.

K tomu podbruseniu svetla: Ak pouzivas origo lak na svetla, tak to prebrusovat nemusis. Lenze lak na hladku plochu aj tak poriadne nechyti, cize odporucam jemne podbrusit...
1500 smirgel stoji 20Kčs, brusenie zaberie 10 minut casu a nemusis sa bat, ze ti pri prvom wapkovani zlezie lak

caddy I
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 234
Registrován: 01.01.2009 06:30

Re: zadní lampy

Příspěvek od caddy I »

Pro Jirku TDi: Zaprvé - s červeně lakovanými couvačkami (ani jednou slabou vrstvou) se nedá potmě couvat :-). Mám to vyzkoušené, a už vím že každý kousek zadního světla má jinou strukturu plastu a tím i jinou svítivost a že každý tento kousek i při jednotném nástřiku prodělá rozdílnou změnu ve své svítivosti. A zadruhé - majitel Mustanga s červeně svítícími směrovými světly má buď výjímku v TP a nebo "dobrého kamaráda" který mu dělal dovozovou technickou. Rozdíly týkající se vnějšího osvětlení U.S. vozů by zde zabraly několik stránek, ale my jezdíme v ČR a zde problematiku vnějšího osvětlení řeší z á k o n .

Tak nevím, zda by nebylo tímto vhodné poděkovat všem policistům, kteří nás nechají pokračovat (po patřičném komentáři - ten k tomu patří :-) ) s těmi našimi úpravičkami v jízdě a neodeberou nám OTP či dnes ORV bez ohledu na to, zda máme světla stříknutá, či měněná za jiná bez příslušných Eček..

Pro misobelko: ten spray který nám tady kolega ukázal jsem použil tak jak popisuji v předchozím příspěvku před několika lety, odolává tlakové myčce i kartáčům naprosto bez úhony. Pravděpodobně dobrá volba.

Uživatelský avatar
TeQUILA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Kralove

Re: zadní lampy

Příspěvek od TeQUILA »

Musim si nasypat popel na hlavu.Take jsem kdysi tim prosel.Sprej cerveny drzi o sto sest ikdyz uz auto nemam,ale byvale auto stale obcas potkavam.Jde to umejt redidlem kdykoliv aspon u BMW e34 se nic nepoleptalo i z poradne namocenym hadrem v redidle.Pred rokem jsem je myl na BMW e30 a bohuzel to bylo takhle udelane uz z Nemecka.Ale jak pise kolega prede mnou,couvacky jsou v riti.Neni nad to kdyz trosku v noci posviti aspon obrysem za auto.Dnes uz jsou tyto praktiky pro mne bezpredmetne,protoze nejhorsi je kdyz potkas nekoho kdo ma hezci auto nez ty a je to opravdu fanda a znalec a rekne ti ze mas pekne auto az na ten tuzing na svetlech a to bych se pak v prd.li videl.

Uživatelský avatar
golfjednicka
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 452
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: g1 dl.loučka

Re: zadní lampy

Příspěvek od golfjednicka »

tak spokojenost :wink:
Přílohy
DSC08234.JPG

caddy I
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 234
Registrován: 01.01.2009 06:30

Re: zadní lampy

Příspěvek od caddy I »

No vidíš, a je to :-))

Uživatelský avatar
vwgecko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 815
Registrován: 26.04.2009 12:13
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní lampy

Příspěvek od vwgecko »

ahoj

origo se prodávaly černě zatmavený a to od fi. HELLA

pak jsou různé "moderní" verze kde je různé procento čiré a červené části.

o LED hnusech co se prodávaj pomlčim.

já jsem měl na autě taky "sprejový" červený. blinkr ještě ujde...ale ta růžová couvačka to je síla :D

osobně myslim že nezničený originálky a nebo ty tmavý helly sou nej.
sen skončil (vw-life.eu)
život de dál: http://www.dfens-cz.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
moje nová láska- vločka - vw T3 VANAGON GL Westfalia Camper 2,1 MV KAT

Odpovědět

Zpět na „Golf I / Jetta I“