Pár dotzů Golf I (cabrio)

1974 - 1983

Moderátor: lister

Uživatelský avatar
TeQUILA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Kralove

Re: Pár dotzů Golf I (cabrio)

Příspěvek od TeQUILA »

pokud nemas strechu flekatou treba od smuly ze stromu nebo mastnoty tak staci umejt houbou z jarem nebo cimkoliv na myti aut karoserie.Tim cisticem je mysleno pouziti at si nezaimpregnujes naky smouhy nebo fleky.Nechat strechu poradne vyschnout at i v zahybech je sucho,kup si kryci folii za 15 kc kdyz se maluje byt a zakryva se s tim nabytek,zakrej auto folii a nech cumet jen strechu,co se ti nepodari schovat i treba zadni okno prelep lakyrnickou papirovou paskou,vem ten sprej,poradne protrepat a strikas z prava do leva,od sebe a k sobe.Z toho spreje strika takova bezbarva smradlava voda/hlavne vetrat at se nekde v garazi nesjedes/.Hlavne to delej pod strechou at ti to treba hned nezmokne.Strechu nastrikas,das 15min pauzu,to same zopaknes,nechas prez noc vyschnout a rano je strecha 100%funkcni.Pokud ti neni neco jasne tak tel 774639339.

Uživatelský avatar
Martin S.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 07.04.2008 21:53
Bydliště: Frýdlant

Re: Pár dotzů Golf I (cabrio)

Příspěvek od Martin S. »

Kolega co má BMW 645ci používá tenhle přípravek z BMW a doopravdy funguje.. Ale - je na plátěný střechy a původní dotaz byl pokudvím na PVC střechy..
Pro umytí střechy je asi doopravdy nejlepší teplá voda s autošampónem, potom vysušit a podle potřeby ještě jednou.. Jinak když jsem si střechu nechával dělat, měl jsem to od pána namatlaný nějakým lanolinem nebo co to bylo.. Nas jaře za ním jedu, tak zjistím co to bylo, chtěl bych to od něj koupit

Vocko8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 31.05.2011 10:54

Re: Pár dotzů Golf I (cabrio)

Příspěvek od Vocko8 »

Nevím, jestli je uplně PVC, vypadá to na ten vinyl nejspíš.. Spíš čím jí jako oživit, aby byla zas pořádně černá..Myslíš, že ta PVC, nebo ta origo střecha by se nedala naimpregnovat klasickou impregnací?

Uživatelský avatar
Martin S.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 07.04.2008 21:53
Bydliště: Frýdlant

Re: Pár dotzů Golf I (cabrio)

Příspěvek od Martin S. »

Asi dala, impregnace je hlavně o tom aby odpuzovala vodu, takže to bude fungovat na jakýmkoli materiálu, ale jde o to, že do tý látkový se to vpije, do tý naší pogumovaný ne a mohlo by to dělat fleky..

Vocko8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 31.05.2011 10:54

Re: Pár dotzů Golf I (cabrio)

Příspěvek od Vocko8 »

Zdravím, nevíte o nějakém českém krámu kde by se dalo objednat tohle udělátko? Případně pod čím ho v čr hledat? Díky
Obrázek

Uživatelský avatar
Martin S.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 07.04.2008 21:53
Bydliště: Frýdlant

Re: Pár dotzů Golf I (cabrio)

Příspěvek od Martin S. »

Mel ho zvíře v e-shopu. Taky jsem 2 kupoval

Uživatelský avatar
TOMIK__007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 05.09.2010 08:33
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár dotzů Golf I (cabrio)

Příspěvek od TOMIK__007 »

Jo jo - http://shop.vwmaniac-club.cz/index.php? ... uct_id=621" onclick="window.open(this.href);return false; taky jsem kupoval ;-)
VW Golf I cabrio GTi Karmann r.1981 - http://youtu.be/mPwAdlToOmU" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Sharan II r.2001 Family, 1.8T + LPG, tiptronic, 5/7 sedaček, 6el. oken
SEAT Alhambra III 2.0TSI 162kW Style Advanced, DSG

Vocko8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 31.05.2011 10:54

Re: Pár dotzů Golf I (cabrio)

Příspěvek od Vocko8 »

Ahoj, stal se mi trošku problém- když jsem šponoval napínací lanko tou 10tkou klíčem, tak mi u toho místa kde je zadělanej ten šroub v lanku jakoby vyskočilo lanko z toho šroubu. To znamená že to lanko je v háji nejspíš a budu ho muset nahradit. Chci se zeptat poradil by někdo jak nejlépe to lanko vyndat a hlavně jak nejlépe ho dostat zpátky? Nějakou fintu jak jo nejlíp provlíct, jestli to vůbec jde. Už jsem z toho celkem nešťastnej :? Díky moc za tip :wink:

Uživatelský avatar
Shaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 367
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kostomlaty nad Labem okr. Nymburk

Re: Pár dotzů Golf I (cabrio)

Příspěvek od Shaw »

Vocko8 píše:Ahoj, stal se mi trošku problém- když jsem šponoval napínací lanko tou 10tkou klíčem, tak mi u toho místa kde je zadělanej ten šroub v lanku jakoby vyskočilo lanko z toho šroubu. To znamená že to lanko je v háji nejspíš a budu ho muset nahradit. Chci se zeptat poradil by někdo jak nejlépe to lanko vyndat a hlavně jak nejlépe ho dostat zpátky? Nějakou fintu jak jo nejlíp provlíct, jestli to vůbec jde. Už jsem z toho celkem nešťastnej :? Díky moc za tip :wink:
myslíš střechou ho protáhnout....??? tak to jde jednoduše prostě ho protáhneš je tam dost velká dira....jinak mě se to stalo taky že sem to přepnul a lanko mi vyjelo z toho šroubu tak sem ho tam zkoušel nějakým zpusobem uchytit ale moc to nešlo nejlepší je koupit nový.....

Vocko8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 31.05.2011 10:54

Re: Pár dotzů Golf I (cabrio)

Příspěvek od Vocko8 »

No myslim jestli jsi to protahoval třeba nějakym provázkem, nebo jak?Nebo ho normálně vytáhnout a navlíknout tam jiný? jako že ho tím že ho tam butu tlačit protáhnu?Bojim se že ho vytáhnu a to jiný tam už nedam :negative:

Uživatelský avatar
Shaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 367
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kostomlaty nad Labem okr. Nymburk

Re: Pár dotzů Golf I (cabrio)

Příspěvek od Shaw »

Vocko8 píše:No myslim jestli jsi to protahoval třeba nějakym provázkem, nebo jak?Nebo ho normálně vytáhnout a navlíknout tam jiný? jako že ho tím že ho tam butu tlačit protáhnu?Bojim se že ho vytáhnu a to jiný tam už nedam :negative:
to se neboj to protažení skrz střechu je dlouhý max 10cm takže tak na dýlku toho šroubu.....;)

Vocko8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 31.05.2011 10:54

Re: Pár dotzů Golf I (cabrio)

Příspěvek od Vocko8 »

O víkendu se do toho pustim, tak jsem zvědavej.. Já myslel že to lanko se musí vytáhnout i s tim šroubem a že je dokola té střechy. Nějak jsem nepochopil jak jsi to myslel s těma 10-ti cm.. To budu protahovat třeba 2m, ne? Hlavně už mam tu střechu na autě, takže to zkusim udělat na autě, snad to půjde vyměnit..

Uživatelský avatar
Shaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 367
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kostomlaty nad Labem okr. Nymburk

Re: Pár dotzů Golf I (cabrio)

Příspěvek od Shaw »

Vocko8 píše:O víkendu se do toho pustim, tak jsem zvědavej.. Já myslel že to lanko se musí vytáhnout i s tim šroubem a že je dokola té střechy. Nějak jsem nepochopil jak jsi to myslel s těma 10-ti cm.. To budu protahovat třeba 2m, ne? Hlavně už mam tu střechu na autě, takže to zkusim udělat na autě, snad to půjde vyměnit..
nene lanko se protahuje skrz střechu pouze na koncích tam kde pak jde do toho uchytu ten šroub....jinak po celé délce střechy je lanko pouze zařízlí přez střechu do žlábku který je po celém zadku auta.....

Uživatelský avatar
johny99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 430
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Senica ,Slovensko

Re: Pár dotzů Golf I (cabrio)

Příspěvek od johny99 »

Nevím kam to dát , snad to někomu pomůže , zadní mlhovka.
Nelíbilo by se mi aby mi něco pod autem trčelo tak jsem řešil mlhovku tak že jsem dal do zadní levé lampy náhradu za 21W žárovku ale z červených diod takže když je mlhovka vyplá tak je videt seriové svělto bíla komora , po zapnutí mlhovek se bíla komora rozsvítí na červeno svití to dobře.
Přílohy
PC300008.JPG
PC300007.JPG
PC300011.JPG

Vocko8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 31.05.2011 10:54

Re: Pár dotzů Golf I (cabrio)

Příspěvek od Vocko8 »

Zdravím, chci se zeptat- vyndavali jste někdy někdo u G1 cabrio pedály?Zůstává mi viset brzda a spojka, tak bych uvítal nějaký rady pro demontáž. .Díky :wink:

Odpovědět

Zpět na „Golf I / Jetta I“