koupě G1 cabrio

1974 - 1983

Moderátor: lister

rehy.11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 06.07.2009 17:07

koupě G1 cabrio

Příspěvek od rehy.11 »

Ahoj páni, rád bych se zařadil mezi Vás, fajnšmekry, a pořídil si Golfa mk1 ve verzi cabrio. Konkrétní kousek, na který se jedu podívat, disponuje motorizacií 1.8 70kW a je v původním stavu bez jakýchkoli úprav, dotažen z Němec a 10 let provozován pod jedním majitelem v ČR. ¨Rok výroby 89 a na budíkách asi 106tkm, což je samozřejmě hodně ''kouzelné'' číslo.

Každopádně jsem se chtěl optat, na co si dát při koupi pozor? Na co tato auta trpí, co zkontrolovat, kam koukat a na co se soustředit. Předem díky za každý tip a radu,

s pozdravem Kuba :)

Uživatelský avatar
zdenda.88
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1665
Registrován: 25.12.2007 21:09
Bydliště: Rumburk

Re: koupě G1 cabrio

Příspěvek od zdenda.88 »

jestli máš na mysli tento kousek, tak do něj skoč vypadá zachovale. http://auto.bazos.cz/inzerat/9743634/Go ... inalni.php" onclick="window.open(this.href);return false;

rehy.11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 06.07.2009 17:07

Re: koupě G1 cabrio

Příspěvek od rehy.11 »

přesně ten :)

každopádně tos mi moc neosvětlil oblast problematických okruhů a záležitostí na voze :laugh:

Uživatelský avatar
zdenda.88
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1665
Registrován: 25.12.2007 21:09
Bydliště: Rumburk

Re: koupě G1 cabrio

Příspěvek od zdenda.88 »

když jsem svého golfa kupoval, tak jsem z toho nedělal žádnou vědu, protože autům moc nerozumím.. auto vizuálně prohlédl, nastartoval, svezl se, zaplatil a jel domů.. vlastním ho již 2 roky a za celou dobu jsem ho jen zkrášloval, jinak po motorické stránce naprosto bezchybné a spolehlivé.. I po dlouhém téměř půlročním zimním staní po dobití baterie chytne na první otočení.. Zatím se mi nestalo, že by mě auto někde nechalo, chytá na brknutí, má nulovu nebo téměř minimální spotřebu oleje. Jsem velmi spokojen. Za podobné peníze jako je tato bílá jednička je v klubové inzerci golf 4 cabrio generation, ale 1ka je podle mě lepší stylovka než ta 4ka.

rehy.11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 06.07.2009 17:07

Re: koupě G1 cabrio

Příspěvek od rehy.11 »

Tak jsi mel stastnou ruku :)
Me spis zajimaly nejake typicke nemoci u cabria, na co si dat bacha ;) jinak mk4 mi nic nerika, auto bez duse, jednicka je jednicka :)

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě G1 cabrio

Příspěvek od zviratko »

Tak pr vní řadě by jsi si měl uvědomit že si kupuješ veterána , tak že si dát bacha na všechny věci , které souvisí s provozem auta.
Což znamená koroze , vůle v řízení , řazení , únik oleje z motoru , únik oleje z převodovky , jaký je stav střechy , bude potřeba výměna či nebude ?? Atd. atd,. atd.

Je to starší auto , pán píše super kousek , třeba to tak bude , ale nejlepší to budeš mít když si to někde zvedneš , prohlídneš ze spoda , zjistíš vůle , korozi , výfuk , natáhneš střechu a zbytek je pak ve hvězdách. Tyhle auta jsou většinou málo ježdění , tak že by i km mohli odpovídat a stav uvidíš až tam budeš :-)
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

misobelko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 737
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: koupě G1 cabrio

Příspěvek od misobelko »

Tak ako píše zviera, treba v prvom rade popozerať karosériu, či treba striekať, opravovať plasty, vystriekať alebo vyvárať podvozok, meniť strechu, či bolo auto búrané. Treba vyskúšať mechaniku (motor, brzdy, nápravy - či niečo búcha, vŕzga, klepe). Vyskúšaj si ešte popozerať, či fungujú všetky veci súvisiace s elektrikou (osvetlenie, blinkre, stierače...), či tam je elektrika v pôvodnom stave alebo už je prebastlená-vylepšená.
Ak je interiér a kasňa+lak zachovalý, bez hrdze, tak neni očom, ostatné sa dá za relatívne malé financie porobiť na 100%.

rehy.11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 06.07.2009 17:07

Re: koupě G1 cabrio

Příspěvek od rehy.11 »

Tak jsem se na něj byl dnes podívat a celkem bída, střecha potrhaná, spojka před smrtí a auto dostalo ránu na zadek, takže pravej zadní nosník převařovanej :( všechno bych zkousnul ale ten nosník mě sere, je to velká vada, může to u kabria dělat velkou paseku? Nepřišlo mi, že by se auto nějak extra kroutilo...
Jinak motor 1.8 70kW žádná sláva, nevím jestli to bylo tímhle konkrétním kusem, ale přišlo mi, že zrovna dvakrát netáhne (možná jen pocit, mám Octavii TDi 81kW a to je jak nebe a dudy, možná ale díky turbu). Co myslíte?

Uživatelský avatar
Aleš Cordoba
Profík
Profík
Příspěvky: 908
Registrován: 25.08.2009 10:17

Re: koupě G1 cabrio

Příspěvek od Aleš Cordoba »

Ahoj no za 59tis bych si asi představoval kabrio trošku v jiným stavu :) já bych do takhle bouranýho kabria nešel ... Já moje koupil za 40tis a bylo v luxusním stavu si myslím ... A v kabriu mám 1.8 72kW a jede to pěkně mám i cordobu taky 81kw jako ty koktu, tý naftě se to nevyrovná ale ty benzínový koně jsou jiný než naftový :)

Uživatelský avatar
doxy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 05.11.2010 10:07
Bydliště: Děčín

Re: koupě G1 cabrio

Příspěvek od doxy »

To pan asi trochu prestrelil s cenou si myslim.. zajimalo me jak to dopadne, i podle fotek se mi zdal odstin zadniho blatniku trochu jinej.. nevim jaky mas moznosti, ale tyhle auta bych radsi kupoval v nemecku, kdyz uz jsi do nej ochotnej investovat cca 60tis. chce si to pohlidat nejakej peknej kus a zajet pro nej, taky se tam najdou mrakoty, to je vsude, ale preci jen maj vetsi vyber.. :)

rehy.11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 06.07.2009 17:07

Re: koupě G1 cabrio

Příspěvek od rehy.11 »

Zas v Německu když za něco stojí, tak taky není nejlevnější + cesta + přihlášení + dovozová technická a jsme na nesmyslu :(

BTW neznáte někdo toto: http://auto.bazos.cz/inzerat/10271596/p ... riolet.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Pelo Traas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 29.04.2011 06:42
Bydliště: Krupka
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě G1 cabrio

Příspěvek od Pelo Traas »

jojo já sem v něm jel :mrgreen: kámoš co bydlí s timhle klukem si ho pučil a přivez ukázat...živě vypadá mnohem líp..a ty sedačky sou naprosto luxusní :good: a motor? táhne jako drak :twisted:
VW Golf II 1.6 TD

Uživatelský avatar
zdenda.88
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1665
Registrován: 25.12.2007 21:09
Bydliště: Rumburk

Re: koupě G1 cabrio

Příspěvek od zdenda.88 »

podle mě se tam ty sedačky z TT vůbec nehodí.. a zrovna tenhle kousek mi příjde takový nic moc..

rehy.11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 06.07.2009 17:07

Re: koupě G1 cabrio

Příspěvek od rehy.11 »

Sedáky se mi taky moc nelíbí, volant už tuplem ne...

Šlo mi o to, jestli někdo nezná majitele, jak se k autu chová, jestli to není nějaká bořka nebo podobná pastucha...

Resp. dotaz -> Nevíte někdo o nějakém zachovalém kousku mk1 cabrio?! :(

Uživatelský avatar
spyker
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 300
Registrován: 05.10.2008 23:03
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě G1 cabrio

Příspěvek od spyker »

todle je člověk z clubu ... takže se ho můžeš zeptat napřímo ... já ho znám.. jinak já kupoval cabrio za 14 tisíc taky 1,8 70kw a mě přijde že táhne dobře sice to není diesel ale dokope se do 200km/h (tachometrovejch) s autem naprostá spokojenost na to jak je to starý je to dost spolehlivý si myslím ... nedávno se měnily snad původní svíčky a kabely a to je rok 87 jinak bacha na prahy... nevyrábí se takže ať to není shnilé jako u mě :D
VW DeRby 1,3GT (minulost)
eRko more powa taky dost ale GoofycabRio má dvakrát tolik

Prodám Passat B4 vr6 automat glx na díly http://auto.bazos.cz/inzerat/54230842/N ... at-GLX.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Golf I / Jetta I“