motor v autě 1.6 vs. motor v TP 1.6 GTI

1974 - 1983

Moderátor: lister

Uživatelský avatar
duli
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 26.01.2011 12:54
Bydliště: Strakonice

Re: motor v autě 1.6 vs. motor v TP 1.6 GTI

Příspěvek od duli »

bohužel nejsou. To ti paní zapoměla zdělit?
Mužu ti říct, že z vrakáče za železo jsem zachránil hezčí G1, než paní prodává, akorát bohužel bez dokladů.
Člověk se narodil, aby zemřel. Život se skládá pouze z toho, že denně odvracíme nevyhnutelné.

gresa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 14.08.2011 15:51

Re: motor v autě 1.6 vs. motor v TP 1.6 GTI

Příspěvek od gresa »

no já jsem teď po těch detailnějších fotkách celkem na vážkách, jestli se do toho auta mám vůbec pouštět.. ty fotky v inzerátu vypadaly hezky..

Uživatelský avatar
duli
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 26.01.2011 12:54
Bydliště: Strakonice

Re: motor v autě 1.6 vs. motor v TP 1.6 GTI

Příspěvek od duli »

To jo, ale to auto už je tam minimálně dva měsíce. Na druhou stranu, jestli ho chceš dávat na veterána, tak 1,6 GTiček moc není, a paní říkala, že možná ví o motoru.
Já o něm přemýšlel jen z toho důvodu, že v inzerátu bylo napsáno originál barva, čímž jsem myslel, že do toho ještě nebylo šáhnuto, takhle je to na pováženou, co a jakým stylem už bylo zmrveno.
Člověk se narodil, aby zemřel. Život se skládá pouze z toho, že denně odvracíme nevyhnutelné.

Uživatelský avatar
Aleš Cordoba
Profík
Profík
Příspěvky: 908
Registrován: 25.08.2009 10:17

Re: motor v autě 1.6 vs. motor v TP 1.6 GTI

Příspěvek od Aleš Cordoba »

U těch G1 mě štve že poslední dobou ty lidi nevědí co by si za ty auta řekli jsou to naskutečný vraky a ty lidi si myslej co nemaj doma za poklady vorvaný to je a chtěj za to deseti tisíce. Bejt váma radši si připlatím a koupím něco lepšího i třeba za 50tis než pelech za 20 a investice 200tisíc :drinks:

Uživatelský avatar
jirkaTDI
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2072
Registrován: 29.08.2009 00:54
Bydliště: JihlaVWa
Kontaktovat uživatele:

Re: motor v autě 1.6 vs. motor v TP 1.6 GTI

Příspěvek od jirkaTDI »

Tak pod to se klidně podepíšu. Já svoje koupil za 8 tis. a bylo to relativně bez koroze, ale jinak tragédie. Dneska bych spíš koupil už nějakýho "pořádnýho" za nějakých 40 - 60 tis. v super stavu.
Golf mk1 mTDI
Golf mk3 GTI 20 jahre
Ibiza Cupra 20VT
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5

gresa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 14.08.2011 15:51

Re: motor v autě 1.6 vs. motor v TP 1.6 GTI

Příspěvek od gresa »

to že to je (podle názoru listera), nebo by mohlo být (pokud by sehnala někde ten motor) opravdu GTI je jediná věc, která mě ještě nutí se o to auto zajímat.. kdyby k tomu dala i ty kola a řekla si o 10-11K tak bych o tom uvažoval. už jsem viděl pár projektů, kde ty auta byly, co se kastle týče, v horším stavu.

Aleš Cordoba; jirkaTDI: jenže za ten zhruba půlrok, kdy hledám opravdu vážně jedničkového golfíka jsem na žádného slušného nenarazil.. :( a když tak to byl kabriolet, který se mi bohužel nelíbí.. a nedovedu si představit, co by to muselo být za konstelaci hvězd a planet, abych narazil na GTI ve slušném stavu a ještě v nějaké rozumné cenové hladině :( v tom nemůžu než souhlasit s Alešem, že se lidi chovají, jako by prodávali poklady nevýslovné hodnoty

Uživatelský avatar
jirkaTDI
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2072
Registrován: 29.08.2009 00:54
Bydliště: JihlaVWa
Kontaktovat uživatele:

Re: motor v autě 1.6 vs. motor v TP 1.6 GTI

Příspěvek od jirkaTDI »

já bych za GTIčko trhal ruce... sehnat ho alespoň v "nějakým" stavu je fakt boj, pokud tě v kapse nehřejou tisíce Eur a neuděláš si výlet do říše. Pokud je tohle alespoň z poloviny original GTI, včetně některých detalů, tak by to mohlo stát za to.

Btw. nějaký foto toho auta nemáte? A kolik že za to vlastně chce?
Golf mk1 mTDI
Golf mk3 GTI 20 jahre
Ibiza Cupra 20VT
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5

misobelko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 737
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: motor v autě 1.6 vs. motor v TP 1.6 GTI

Příspěvek od misobelko »

Stačí aby to malo origo GTI papiere v poriadku a ostatné sa dorobí...
Ak je ktomu aj relatívne (na tie roky) zdravá kasňa , sedi VINko a nebola robená žiadna prestavba a hlavne chuť a čas ztoho niečo spraviť, tak by som to hneď zobral. GTIčiek je veľmi málo, teda aspoň u nás na Slovensku poznám asi iba dvoch ľudí z origo GTIčkami. Poriadne spravené G1 GTI má v dnešnej dobe väčšiu cenu ako G5 GTI a na cene ešte porastú!

Ale to chce GULE!!! :baseball:

Uživatelský avatar
zdenda.88
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1665
Registrován: 25.12.2007 21:09
Bydliště: Rumburk

Re: motor v autě 1.6 vs. motor v TP 1.6 GTI

Příspěvek od zdenda.88 »

duli píše:bohužel nejsou. To ti paní zapoměla zdělit?
Mužu ti říct, že z vrakáče za železo jsem zachránil hezčí G1, než paní prodává, akorát bohužel bez dokladů.
i auto bez dokladů lze přihlásit na veteránská čísla.

gresa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 14.08.2011 15:51

Re: motor v autě 1.6 vs. motor v TP 1.6 GTI

Příspěvek od gresa »

a to uděláš jak? jak prokážeš nějaký původ auta?

Uživatelský avatar
jirkaTDI
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2072
Registrován: 29.08.2009 00:54
Bydliště: JihlaVWa
Kontaktovat uživatele:

Re: motor v autě 1.6 vs. motor v TP 1.6 GTI

Příspěvek od jirkaTDI »

co bys chtěl prokazovat? Stačí original stav a dostatečný roky.
Golf mk1 mTDI
Golf mk3 GTI 20 jahre
Ibiza Cupra 20VT
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5

Uživatelský avatar
zdenda.88
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1665
Registrován: 25.12.2007 21:09
Bydliště: Rumburk

Re: motor v autě 1.6 vs. motor v TP 1.6 GTI

Příspěvek od zdenda.88 »

nejdřív si podle vin dekodéru ověř rok výroby auta a pokud je starší 30 let, tak si to nech otestovat, si vypíšeš papír vše o autě, vin, motor atd.. pak s otestovanym papirem jdes do registru historickych vozidel, tam jim predlozis papir z testace a nejakou kupni smlouvu a oni na zaklade toho ti daji zelene znacky, prukaz historickeho vozidla a osvedceni o registraci.. a jeste pred tim nez pujdes na urad tak musis udelat pojistku.

gresa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 14.08.2011 15:51

Re: motor v autě 1.6 vs. motor v TP 1.6 GTI

Příspěvek od gresa »

aha, dík to je dobré vědět :)

Uživatelský avatar
Marosh16v
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4753
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov/Bratislava

Re: motor v autě 1.6 vs. motor v TP 1.6 GTI

Příspěvek od Marosh16v »

Jednou bych se v origu chtel projet. Pry jedine GTI ktere se vyrovna jednicce je dvojka 16v... Tak me to fakt zajima :-) ...kdysi jsem mel nepojizdne pirelli bez papiru,vycesane,prodal jsem ho za 4 tis. ,to auto bylo temer bez koroze. Super stav...

gresa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 14.08.2011 15:51

Re: motor v autě 1.6 vs. motor v TP 1.6 GTI

Příspěvek od gresa »

nemáte někdo fotku GTI motoru z G1?

Odpovědět

Zpět na „Golf I / Jetta I“