motor v autě 1.6 vs. motor v TP 1.6 GTI

1974 - 1983

Moderátor: lister

gresa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 14.08.2011 15:51

motor v autě 1.6 vs. motor v TP 1.6 GTI

Příspěvek od gresa »

Ahoj, chci se zeptat, jestli při technické kontrole jde poznat, že ve vozidle je motor 1.6 místo 1.6 GTI, který je v TP? Uvažuju totiž o koupi auta, kde číslo motoru v autě souhlasí s číslem v TP, ale reálně tam je jiný motor..
Majitel říká, že na kontrole po dovezení vozu z Německa to prošlo v pohodě bez jakýchkoliv problémů (nebo úplatků). Já bych to auto ale rád zkusil dát dokupy a postavil ho na veteránské značky, tak nevím..


Lukáš
Přílohy
TP
TP
č. motoru
č. motoru
VIN (tady se mi nějak nezdá 1. a 3. číslo, tak mi kdyžtak napište co si o tom myslíte ;-) )
VIN (tady se mi nějak nezdá 1. a 3. číslo, tak mi kdyžtak napište co si o tom myslíte ;-) )
Naposledy upravil(a) gresa dne 08.09.2011 16:49, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
duli
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 26.01.2011 12:54
Bydliště: Strakonice

Re: 1.6 vs. 1.6 GTI

Příspěvek od duli »

Záleží na koho trefíš, mě u jednoho auta řešili štítek, motor záleželo jen na čísle na motoru, když jsem za 4 měsíce bral jiné auto, tak tady na té STK u evidenčky neřešili nic, ale potřeboval jsem narychlo STK, tak jsem jel tam, kde by to s doplatkem prý mohlo projít a řešili úplně všechno, štítek, motor i VINko.
Jde také o to, jestli bývalému majiteli věříš, mě také u jednoho auta bývalý majitel tvrdil, že s motorem nic nedělali, ale ventily byly ze strany spalovacího prostoru očíslované fixou, nebo u jiného že čísla sedí dle TP, ale VINko bylo přeřezáno (což jsem zjistil, až když jsem auto rozebral a půlku obrousil.
Člověk se narodil, aby zemřel. Život se skládá pouze z toho, že denně odvracíme nevyhnutelné.

gresa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 14.08.2011 15:51

Re: 1.6 vs. 1.6 GTI

Příspěvek od gresa »

majitele neznám osobně, je to nějaká mladá mamka, co měla posledních pár let to auto na cestu do práce a z práce..

Uživatelský avatar
zdenda.88
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1665
Registrován: 25.12.2007 21:09
Bydliště: Rumburk

Re: 1.6 vs. 1.6 GTI

Příspěvek od zdenda.88 »

v tom žádný problém nebude..

Uživatelský avatar
Lucas
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 vs. 1.6 GTI

Příspěvek od Lucas »

Eventuelne jeste s ni zajed na evidencku a uvidis. U nas pokud nesedi typ motoru, se s tebou ani nebavi.

gresa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 14.08.2011 15:51

Re: 1.6 vs. 1.6 GTI

Příspěvek od gresa »

no a co si myslíte o tom VINku co je na 3. fotce? není to 1. a 3. číslo nějaké divné? hlavně teda to 3. číslo mi připadá nějaké menší než ostatní (a zdeformované..)

misobelko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 737
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: motor v autě 1.6 vs. motor v TP 1.6 GTI

Příspěvek od misobelko »

V prvom rade máš na tom papieri napísaný blud - typ motora LG v jedničke neexistuje. Má tam byť EG...

gresa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 14.08.2011 15:51

Re: motor v autě 1.6 vs. motor v TP 1.6 GTI

Příspěvek od gresa »

misobelko: :D to to zas pěkně začíná.. jak to můžu vyřešit, když to je v dokladech? resp. je nutné to řešit?

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: motor v autě 1.6 vs. motor v TP 1.6 GTI

Příspěvek od lister »

jestli to chceš mít jako veterána, tak by to mělo být pokud možno orignál. tzn v papírech EG pod kapotou EG (včetně stříkačky).

pokud jde o vinko, pochybuju , že by někdo přerážel dvě čísla a hlavně to první, golf I má interní označení "typ 17", takže všechny vinka do cca roku 80 začínají číslem 17..
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

gresa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 14.08.2011 15:51

Re: motor v autě 1.6 vs. motor v TP 1.6 GTI

Příspěvek od gresa »

lister: no a jde to nějak vyřešit?
fakt se omlouvám za asi hloupé otázky, ale nemám moc zkušeností s těmahle věcma.. :( jen si chci udělat radost a pořídit si konečně golfíka jako koníčka :wink: a doufám, že zkušenosti se snad dostaví časem. do té doby bych nerad udělal nějakou botu, tak se pořád na všechno ptám

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: motor v autě 1.6 vs. motor v TP 1.6 GTI

Příspěvek od lister »

tak v těch papírech by ti to mohli na DI opravit na základě dobrozdání od VW, ale počítej že to bude stát min 2500.

pak bych vyrazil EG před číslo motoru a udělal z něj zase gti, protože nevěřím tomu , že tam je jinej motor se stejným číslem, to by byla moc velká náhoda, spíš je to EG překopaný na karbec..

jinak by to chtělo víc fotek.
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
Marosh16v
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4753
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov/Bratislava

Re: motor v autě 1.6 vs. motor v TP 1.6 GTI

Příspěvek od Marosh16v »

Mimochodem,nema g1 cislo na pricce u ventilatoru a ne na kloboucku?

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: motor v autě 1.6 vs. motor v TP 1.6 GTI

Příspěvek od lister »

někdy do toho 80 roku je vinko krátký začínající 17kou a je na "klobouku", pozdější ročníky už ho mají na příčce a v klasickým formátu s písmenama na začátku.
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
duli
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 26.01.2011 12:54
Bydliště: Strakonice

Re: motor v autě 1.6 vs. motor v TP 1.6 GTI

Příspěvek od duli »

tak včera jsem na to auto volal také, zblízka foto nic moc stav (tedy spíš nic, než moc), v jednom inzerátu rok 83 a motor 1,6 gti, v druhým rok 79 a obyč 1,6.
A nejvíc mne naštvali ty kola, který by se mi líbily, ale ty si paní nechává, případně bůra připlatit.
Člověk se narodil, aby zemřel. Život se skládá pouze z toho, že denně odvracíme nevyhnutelné.

gresa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 14.08.2011 15:51

Re: motor v autě 1.6 vs. motor v TP 1.6 GTI

Příspěvek od gresa »

duli: nj.. na detailnějších fotkách vypadá to auto otřesně.. a kola jsem taky doufal, že jsou v ceně :D

Odpovědět

Zpět na „Golf I / Jetta I“