Veteránské SPZ

1974 - 1983

Moderátor: lister

Uživatelský avatar
jirkaTDI
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2072
Registrován: 29.08.2009 00:54
Bydliště: JihlaVWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránské SPZ

Příspěvek od jirkaTDI »

Pener1 píše:
jirkaTDI píše:Peťas: bohužel klubová testace eko daň neřeší :-( takže jen přes invalidu. Budu to dělat vlastně jen kvůli tomu pojištění (protože podporovat zlodějské pojištovny se mi nechce, stejně se na mě při nehodě vyserou) a taky kvůli pocitu, že mám veterána :-)
Tak ty deš na veteráni nebo na ten Club? A jak a kde se dá jakoby když tak zaregistrovat a vyřídit papíry na ten club?
jen klubovou testaci budu dělat... nejdřív ale musím pořešit přepis přes invalidu... Musíš si najít nebližší veterán. klub v tvém okolí a tam už ti vše řeknou ;-)
Golf mk1 mTDI
Golf mk3 GTI 20 jahre
Ibiza Cupra 20VT
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5

Pener1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 30.01.2011 23:53

Re: Veteránské SPZ

Příspěvek od Pener1 »

A jak a kde se dá jakoby zaregistrovat a vyřídit papíry na ten club?To taky jakoby zistim na tech veteranech? ten club? Hele a kdyz se dam ke clubu jakoby tak je vsechno jako u normalniho auta jen platim 1/12 poviného ruceni jestli to dobře chápu?..

Uživatelský avatar
jirkaTDI
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2072
Registrován: 29.08.2009 00:54
Bydliště: JihlaVWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránské SPZ

Příspěvek od jirkaTDI »

moc nevím na co se ptáš, přečti si ten šlánek z SM na předchozí stránce... normálně kontaktuješ klub, přijede komisař, zkoukne auto a je to. Jo, všechno je jako u normálního auta, jen je nižší pojistka.
Golf mk1 mTDI
Golf mk3 GTI 20 jahre
Ibiza Cupra 20VT
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5

Pener1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 30.01.2011 23:53

Re: Veteránské SPZ

Příspěvek od Pener1 »

jirkaTDI píše:moc nevím na co se ptáš, přečti si ten šlánek z SM na předchozí stránce... normálně kontaktuješ klub, přijede komisař, zkoukne auto a je to. Jo, všechno je jako u normálního auta, jen je nižší pojistka.
Jako všechno chapu jen jestli sou nekdy ty clubi jako evidovani abych se mohl do nej přihlasit vis.. :D sem asi mimoň :D

Uživatelský avatar
zdenda.88
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1665
Registrován: 25.12.2007 21:09
Bydliště: Rumburk

Re: Veteránské SPZ

Příspěvek od zdenda.88 »

Pener1 to najdeš na internetu, z jakého jsi mesta?

Pener1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 30.01.2011 23:53

Re: Veteránské SPZ

Příspěvek od Pener1 »

zdenda.88 píše:Pener1 to najdeš na internetu, z jakého jsi mesta?
Libčice nad Vltavou. TO je u Kralup nad Vltavou..

Uživatelský avatar
chavier
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 02.02.2008 22:42

Re: Veteránské SPZ

Příspěvek od chavier »

dělat veterána jenom pro levnější pojištění, ne nevím... Já platím pojistku cca do 2.000 ročně. Jinak na mnoha pojišťovnách lze domluvit sezonní pojistku, např od dubna do října, to je taky velká úspora.
Obrázek

Uživatelský avatar
jirkaTDI
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2072
Registrován: 29.08.2009 00:54
Bydliště: JihlaVWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránské SPZ

Příspěvek od jirkaTDI »

sezónní pojistka vyjde kolikrát nastejno jako celoroční, protože se na ní neuplatňují slevy. Ptal jsem se na to, a u sezónní bych ušetřil jen necelých 200kč, což se samozřejmě nevyplatí. Teď platím pojistku cca 2500kč, když udělám testaci, budu nebudu platit ani 300kč, což už je dost rozdíl. Navíc, když máš auto jako veterána a stane se ti nehoda, tak se při opravě nepočítá amortizace dílů. Což je dobrý důvod, protože i malá nehoda je u takovýho auta braná z pohledu pojišťovny jako totálka, a nebo zaplatí cenu dílů i s amortizací, takže zaplatí jen symbolickou částku ;-)
Golf mk1 mTDI
Golf mk3 GTI 20 jahre
Ibiza Cupra 20VT
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5

Uživatelský avatar
duli
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 26.01.2011 12:54
Bydliště: Strakonice

Re: Veteránské SPZ

Příspěvek od duli »

tak to s tím pojistným plněním jsem netušil. Už jsem nad tím kolikrát přemýšlel, že když si dám dohromady auto a někdo mi ho zboří, nedostanu nic, protože pro pojišťovnu je to stará pelešina. V tomhle případě to má smysl, víme všichni moc dobře, co nás to všechno stojí.
Jinak k té sezónní pojistce, vím, že to jde i na motorce, ale třeba zrovna dnes 17°, tak proč bych se neprojel. Když nebudu mít pojistku (kvůli pár stovkám), buď nepojedu, nebo jo a když se něco stane, tak se z toho pose..
Člověk se narodil, aby zemřel. Život se skládá pouze z toho, že denně odvracíme nevyhnutelné.

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2867
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Veteránské SPZ

Příspěvek od Peťas »

duli píše:Už jsem nad tím kolikrát přemýšlel, že když si dám dohromady auto a někdo mi ho zboří, nedostanu nic, protože pro pojišťovnu je to stará pelešina.
Nemusí to být vždycky pravda. Pokud můžeš nějakým věrohodným způsobem (nejlepší jsou samozřejmě faktury) prokázat, že do vozidla byla investována nějaká částka, měla by k tomu pojišťovna přihlížet a nehledět pouze na běžnou časovnou cenu.
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Uživatelský avatar
duli
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 26.01.2011 12:54
Bydliště: Strakonice

Re: Veteránské SPZ

Příspěvek od duli »

To je hezké, že by měla, ale známe to v tomhle státě, brát chtějí všichni, ale dávat nikdo.
Člověk se narodil, aby zemřel. Život se skládá pouze z toho, že denně odvracíme nevyhnutelné.

Uživatelský avatar
deywis
Pilot
Pilot
Příspěvky: 886
Registrován: 12.05.2008 23:53
Bydliště: vyškov

Re: Veteránské SPZ

Příspěvek od deywis »

máte někdo osvědčený klub, nejlépe olomoucký kraj, kde by šla udělat klubová a později krajská testace? v nejbližší době budem potřebovat přihlásit min. 2 veterány.
Koupim zachovalé přední sedačky do pola 86C/ golfa2, neprodřené a neprosezené, ideálně origo polosporty/ anatomy.

Odpovědět

Zpět na „Golf I / Jetta I“