Veteránské SPZ

1974 - 1983

Moderátor: lister

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: Veteránské SPZ

Příspěvek od lister »

na cabriu ?
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
zdenda.88
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1665
Registrován: 25.12.2007 21:09
Bydliště: Rumburk

Re: Veteránské SPZ

Příspěvek od zdenda.88 »

Ano, je to součást volitelného dobového vybavení, které bylo prodejcem nabízeno nebo prodáváno v normální životnosti vozidla.. Takže pokud v roce 74-78 se dali pořídit chrom nárazníky, tak jsem je mohl na autě s rokem výroby 83 mít..

Tady to je velmi dobře popsáno

http://www.eurooldtimers.com/cze/testac ... zidel.html" onclick="window.open(this.href);return false;

8/ absenci jakýchkoliv nedobových doplňků (plastové nebo gumové ochranné lišty,
různé nápisy či „vylepšení“, nedobová audio/video technik aj.).

Chrom nárazníky dobové jsou, proto tam mohou být.

11/ jednoduše shrnuto, co nejbližší podobu s originálem vyrobeným v továrně

Uživatelský avatar
chavier
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 02.02.2008 22:42

Re: Veteránské SPZ

Příspěvek od chavier »

myslíte, že by šlo dosáhnout veteránské testace, jezdit na zelených značkách, když mám auto v originálním a původním stavu, pouze místo motoru 1,5D mám 1,6TD?
Cosi jsem četl, že jde i postavit auto na veteránské, které je úplně bez dokladů.
Obrázek

Uživatelský avatar
TOMIK__007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 05.09.2010 08:33
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránské SPZ

Příspěvek od TOMIK__007 »

Na něco jsem na jednom fóru narazil, tak to hodím sem, třeba tam někdo najde odpověď a svou otázku :wink:
Přílohy
vet 1.jpg
vet 2.jpg
vet 3.jpg
vet 4.jpg
vet 5.jpg
VW Golf I cabrio GTi Karmann r.1981 - http://youtu.be/mPwAdlToOmU" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Sharan II r.2001 Family, 1.8T + LPG, tiptronic, 5/7 sedaček, 6el. oken
SEAT Alhambra III 2.0TSI 162kW Style Advanced, DSG

Pener1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 30.01.2011 23:53

Re: Veteránské SPZ

Příspěvek od Pener1 »

Čau,lidi.Chtěl bych se zeptat těch co mají skušenosti s Veteránama a nebo stým klubem. Co je je lepší?A co je lepší jako finančně? A jaky jsou na to podmínky. Děkuji

Uživatelský avatar
duli
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 26.01.2011 12:54
Bydliště: Strakonice

Re: Veteránské SPZ

Příspěvek od duli »

Co vím, tak rozdíl veteránských značek oproti normálním je v tom, že na veterána platíš 1/12 pojištění, takže nebudeš platit dvojku ročně, ale 170 Kč.
Prozatím to nikdo nestíhá a nekotroluje, ale správně by se s takovým autem mělo jezdit pouze na veteránské akce.
Mě osobně těch 1830 Kč ročně navíc nazrujnuje, takže to neřeším.
Spousta lidí se bojí dát na auto jiný rozměr pneu, jen proto, aby v případě nehody nebyla vina hozena na ně. Co se stane, když ti někdo s kolem vlítne pod auto, pojišťovna samozřejmě nebude chtít hradit výdaje a jakmile se začneš ohánět ty s veteránskou pojistkou, tak se ti vysmějou a jdeš se klouzat (tedy pokud náhodou nebude zrovna někde nějaká akce) a to se bavím jen o případných léčebných výdajích a škodě na majetku.
Toť můj názor a když si spočteš kolik ročně propiješ, prokouříš, nebo jen dáš za vstupný na zábavy a podobně, tak je tohle směšná částka. Nehledě na to, že samotná vetránská atestace také něco stojí.
Člověk se narodil, aby zemřel. Život se skládá pouze z toho, že denně odvracíme nevyhnutelné.

Uživatelský avatar
zdenda.88
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1665
Registrován: 25.12.2007 21:09
Bydliště: Rumburk

Re: Veteránské SPZ

Příspěvek od zdenda.88 »

Duli: tvůj názor beru, ale nezakládá se na pravdě.. dle zákona můžeš denně uskutečnit testovací jízdu a ta není nějak omezena počtem kilometrů.. veteránské doklady jsou platné po celé evropské unii, z vlastní skutečnosti jsem zažil kontrolu v Německu a vše v pořádku.. pojištovna je povinna zaplatit vždy škodu, auto je normálně pojistěné jako jakékoliv jiné vozidlo v silničním provozu a je jedno kdy se stane nehoda jestli při testovací jízdě a nebo cestou na sraz, to už se dnes neřeší, protože se neeviduje kniha jízd jak tomu bylo ještě před pár lety.

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránské SPZ

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

No a u některých, co mají V8 to je celkem rozdíl mít veteránský a nebo normální.

BTW: Zajímavej poznatek - teď jsem byl ve správním řízení a měli tam úplnej výpis mejch vozidel, který jsem kdy vlastnil.
Poznatek A) Odcizený auto je vedený, jako provozovaný
Poznatek B) Veterán tam nikde nefiguruje!!!!

Závěrem jeden dotaz: Musí mít veterán dálniční známku, nebo je odproštěn??

Uživatelský avatar
duli
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 26.01.2011 12:54
Bydliště: Strakonice

Re: Veteránské SPZ

Příspěvek od duli »

OK, je možné že to tak je, nikdy jsem se po tom nepídil.
Bavíme se tady o G1, takže starosti s pojistkou na v8 odpadá (nicméně, jestliže bude někdo využívat denně v8, tak vzhledem ke spotřebě mi čtyřka ročně na pojistce příjde jako řešení drobných)
Za další, pokud se tu chce někdo ohánět veteránem a budoucí hodnoutou těchto vozidel, co bude mít větší veteránskou hodnotu, auto na normálních papírech, nebo veteránech?
Nehledě na to, že když můžeš dle zákona denně uskutečnit testovací jízdu, že to tak bude i zítra, pak se budou všichni tihle divit.
Zrovna nedavno jsem potkal člověka, který je velký veteránista a jen proto, aby mohl jezdit za veteránskou pojistku, tak nějak přihlásil GII v automatu na G1 papíry, ale rozdíl v pojištění proil za týden.
Člověk se narodil, aby zemřel. Život se skládá pouze z toho, že denně odvracíme nevyhnutelné.

Uživatelský avatar
zdenda.88
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1665
Registrován: 25.12.2007 21:09
Bydliště: Rumburk

Re: Veteránské SPZ

Příspěvek od zdenda.88 »

Cyp_the_trestacz: Veterán se neeviduje v registru silničních vozidel, ale v registru historických vozidel. Dálniční známku má mít.

Uživatelský avatar
jirkaTDI
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2072
Registrován: 29.08.2009 00:54
Bydliště: JihlaVWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránské SPZ

Příspěvek od jirkaTDI »

Pener1 píše:Čau,lidi.Chtěl bych se zeptat těch co mají skušenosti s Veteránama a nebo stým klubem. Co je je lepší?A co je lepší jako finančně? A jaky jsou na to podmínky. Děkuji
klubová testace vyjde asi na 1000kč + každý rok platíš nějakou stovku klubu, platíš 1/12 povinnýho ručení, auto zůstane v registru silničních vozidel a zůstanou ti normální značky, podle mě lepší volba.

Testace na veterána vyjde tuším na 2000kč + značky 2000kč, platíš taky 1/12 povinnýho. Veteránský značky jsou nepřenosný, takže při prodeji se musí znova zřizovat nové.
Golf mk1 mTDI
Golf mk3 GTI 20 jahre
Ibiza Cupra 20VT
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Veteránské SPZ

Příspěvek od Peťas »

jirkaTDI píše:klubová testace vyjde asi na 1000kč + každý rok platíš nějakou stovku klubu, platíš 1/12 povinnýho ručení, auto zůstane v registru silničních vozidel a zůstanou ti normální značky, podle mě lepší volba.
A řeší i tahle varianta ekoteroristický poplatek? Protože dělat to jenom kvůli tomu pojištění.... , vzhledem k tomu, kolik se do těch aut běžně sype. ;-)
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Uživatelský avatar
zdenda.88
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1665
Registrován: 25.12.2007 21:09
Bydliště: Rumburk

Re: Veteránské SPZ

Příspěvek od zdenda.88 »

testaci jsem platil 4000 Kc, na dopraváku za přihlášení 800 Kc (eko poplatek se nevztahuje) a pak každý rok platím 100 Kč za prodloužení platnosti a 414 Kc pojistku na rok a pak už jen benzín, s autem jezdím od jara do podzimu jen za hezkeho pocasi, v zime stoji v suche a teple garazi.

Uživatelský avatar
jirkaTDI
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2072
Registrován: 29.08.2009 00:54
Bydliště: JihlaVWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránské SPZ

Příspěvek od jirkaTDI »

Peťas: bohužel klubová testace eko daň neřeší :-( takže jen přes invalidu. Budu to dělat vlastně jen kvůli tomu pojištění (protože podporovat zlodějské pojištovny se mi nechce, stejně se na mě při nehodě vyserou) a taky kvůli pocitu, že mám veterána :-)
Golf mk1 mTDI
Golf mk3 GTI 20 jahre
Ibiza Cupra 20VT
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5

Pener1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 30.01.2011 23:53

Re: Veteránské SPZ

Příspěvek od Pener1 »

jirkaTDI píše:Peťas: bohužel klubová testace eko daň neřeší :-( takže jen přes invalidu. Budu to dělat vlastně jen kvůli tomu pojištění (protože podporovat zlodějské pojištovny se mi nechce, stejně se na mě při nehodě vyserou) a taky kvůli pocitu, že mám veterána :-)
Tak ty deš na veteráni nebo na ten Club? A jak a kde se dá jakoby když tak zaregistrovat a vyřídit papíry na ten club?Já právě slyšel že veterán nesmí za hranice a na dalnici tak teď dost bádam a hledam něco normalního pač se mi nechce mít auto normálně zaregistrovaní .Pač sou to děsní palky za ty auta... A eko mam dávno vyřesení přes invalidu.
Naposledy upravil(a) Pener1 dne 13.03.2012 15:12, celkem upraveno 2 x.

Odpovědět

Zpět na „Golf I / Jetta I“