Důležitý dotaz na G1 1,5 benál - spotřeba + pojištění

1974 - 1983

Moderátor: lister

Odpovědět
Uživatelský avatar
ondrasheq
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 25.10.2012 20:00

Důležitý dotaz na G1 1,5 benál - spotřeba + pojištění

Příspěvek od ondrasheq »

Ahoj, mám tu na vás pár dotazů ohledně pořízení golfika. Tak čím bych začal, asi tím o jakou jedničku jde. Je to 1,5lx (variator?) 51kW r 78. Jakožto čerstvý řidič a doufejmě budoucí majitel G1, ani nemám tušení co takovej brouček muže papat. Takže první dotaz je spotřeba a jak je to s tím olovem. Jako druhej dotaz bych měl na pojištění, jak už sem zmínil, kartička od řidičáku se mi ještě kroutí, proto pojišťovny na mě budou koukat jak na blba a lámavě mi vysvětlovat co všechno by bylo dobrý abych si připlatil, ani se nerozkoukám a mám to za 8tis.. Vzhlížím k vám jako ke zkušeným golfákům a věřím, že spousty zkušeností již máte. Budu vděčnej za kterýkoliv info, i třeba co nezaznělo v mých dotazech či naco bych neměl zapomenout. Díky :D

EDIT: Rok je to 78 :)
VW Golf 1.6 GTD MK1 SB 59kW r.79
VW Golf 1.8 MK2 96kW

Uživatelský avatar
cernyka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 22.01.2012 13:23
Bydliště: okres Olomouc

Re: Důležitý dotaz na G1 1,5 benál - spotřeba + pojištění

Příspěvek od cernyka »

Ahoj. Poněkud jsem nepochopil co myslis tim 1.5lx variator? Mysliš tím automatickou převodovku?
************************************************************************************************************************************
**My first car = Volkswagen GOLF MK1, 3dr, 1.6 Diesel, 3 speed automatic transmission with Economic mode
**Fuel consumption = 6-7 l/100km
************************************************************************************************************************************

Uživatelský avatar
ondrasheq
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 25.10.2012 20:00

Re: Důležitý dotaz na G1 1,5 benál - spotřeba + pojištění

Příspěvek od ondrasheq »

Přesně tak
VW Golf 1.6 GTD MK1 SB 59kW r.79
VW Golf 1.8 MK2 96kW

Uživatelský avatar
cernyka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 22.01.2012 13:23
Bydliště: okres Olomouc

Re: Důležitý dotaz na G1 1,5 benál - spotřeba + pojištění

Příspěvek od cernyka »

Tak to Tebe musím opravit ale žádný doposud vyrobené vozidlo zn. VW jak z řady Golf tak i z jiných řad nebylo vybaveno CVT převodovkou, tzv. variátorem. Tyto převodovky mají hlavně malá auta od Fiatu, Nissanu, atd..Jako první s tímto systémem přišel DAF - Variomatic. G1 mývala hydrodynamický 3q automat. Spotřeba se zde již někde řešila. Četl jsem že pod 10l na 100km to nejde...
************************************************************************************************************************************
**My first car = Volkswagen GOLF MK1, 3dr, 1.6 Diesel, 3 speed automatic transmission with Economic mode
**Fuel consumption = 6-7 l/100km
************************************************************************************************************************************

Odpovědět

Zpět na „Golf I / Jetta I“