Výměna karoserie???

1974 - 1983

Moderátor: lister

Odpovědět
Uživatelský avatar
houmr78
Závodník
Závodník
Příspěvky: 678
Registrován: 14.01.2008 18:59
Bydliště: Bílina

Výměna karoserie???

Příspěvek od houmr78 »

Zdravím,
chtěl bych legálně předělat vw golf 1 1.6 D 40kw na 1.6 TD 51kw,motor i doklady 51kw mám,ale nechci převařovat VIN,jen legální cestou,poradí někdo?Díky :-)

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna karoserie???

Příspěvek od zviratko »

legální cestou to nepůjde. Šla by udělat klasická přestavba když máš doklady o koupi auta které chceš předělat. Ale problém je ve výkonu. Když budeš dávat ze silné verze menší výkon tak není problém. Obráceně to problém je . jediná možnost která ti zbývá je domluvit se s Dekrou aby ti napsali že to vozidlo splnuje všechny potřebné věci k navýšenému výkonu a pak by to mělo jít zapsat.
Ale počítej s tím že u Dekry to nebude zadarmo , ale je to jediná možná cesta.
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Výměna karoserie???

Příspěvek od skacel99 »

kdysi jsem někde vyčetl,že pokud si člověk zaplatí homologaci(prý cca 150 000,-),tak to jde udělat legálně skoro cokoliv(co ted splní pravidla homologace).Nevím ale,co je na tom pravdy

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna karoserie???

Příspěvek od zviratko »

to jsi slyšel dobře , ale on nepotřebuje homologaci k tomu aby to auto jezdilo , on potřebuje dát větší výkon na papíry :-)
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Výměna karoserie???

Příspěvek od skacel99 »

tak ale pokud přehodí motor,tak je to zásah do konstrukce a tudíž to někdo musí schválit?

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna karoserie???

Příspěvek od zviratko »

jasně ,ale tou homologací si myslí auto , který si doma postavíš a chceš s ním jezdit legálně. On už to legální všechno má :-) Jen to potřebuje zkompletovat
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna karoserie???

Příspěvek od zviratko »

Třeba : http://www.dekra-automobil.cz/index.php ... chlist.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Jinak asi nejjednodušejší je tam zavolat a zeptat se co všechno s tím souvisí a jestli to vůbec projde legálně.
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Výměna karoserie???

Příspěvek od skacel99 »

Takže dejme tomu že bych do GIII nacpal naftovej třílitr a překopal to na 4x4.Samo s odpovídajícíma brzdama,podvozkem,...Tohle by šlo dostat do papírů bez homologace? Já myslel,že homologace je nutná pro každou konstrukční variantu auta zvlášť.

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna karoserie???

Příspěvek od zviratko »

skacel99 píše:Tohle by šlo dostat do papírů bez homologace?
Zase pleteš pojmy a dojmy. Ty budeš měnit motor z jinýho auta a budeš měnit konstrukci vozidla z 2WD na 4WD , tak že v tomto případě budeš muset mít homologaci .

On má dvě stejný auta a pouze chce dát vyšší výkon resp. změnu motoru . pořád to je to samé auto jako předtím změní se pouze výkon motoru a kod motoru.

Jsou to dvě různé věci.
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Výměna karoserie???

Příspěvek od skacel99 »

takže záměna pouze motoru v rámci jedné automobilky je možná,nebo pouze v rámci jednnoho modelu? Takže dejme tomu že do GIII jde dát pouze motor z GIII,jedno jakej,nebo jde i třeba 2.0 TDI CR?

Uživatelský avatar
houmr78
Závodník
Závodník
Příspěvky: 678
Registrován: 14.01.2008 18:59
Bydliště: Bílina

Re: Výměna karoserie???

Příspěvek od houmr78 »

já to napsal blbě,mám G1 1.6 TD 51kw,kastle je tam na sračky,tak bych potřeboval vyměnit karoserii.Chtěl bych použít tu mojí bílou G1 s tím,že bych zrušil papíry a dal do ní ten motor 51kw a pak udělat výmenu kastle u těch papírů 1.6 TD.
takže výkon motoru zůstane stejnej,jen se vymění karoserie,šlo mi o to jestli se to vůbec ještě dělá a prý jo,takže by neměl být problém,otázka je na kolik to přijde

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Výměna karoserie???

Příspěvek od Peťas »

Tohle jde, nebo teda mělo by jít - už je to pár roků, co jsem to dělal.

Musíš na úřad, kde zahájí řízení ohledně výměny karosérie. Tam Ti taky řeknou, co všechno se bude kolem toho dít. Každopádně budeš potřebovat vyjádření od importéra, že je ta výměna možná. Když to všechno půjde, budeš muset zajistit vyřazení původního VINu na novou kastli (u nás jsem si to mohl vyrazit i sám).
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Odpovědět

Zpět na „Golf I / Jetta I“