MK1 Renovace Rady, nápady, názory :)

1974 - 1983

Moderátor: lister

vodouch888
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 07.12.2012 11:58

MK1 Renovace Rady, nápady, názory :)

Příspěvek od vodouch888 »

Zdravím,

už dlouho přemýšlím o tom že si zrenovuji mk1 3dv. a myslím si, že právě přišla doba se do toho pustit. Proto Vás žádám o rady a případné vychytávky :).

Vezmu to úplně od začátku:)

Auto si představuji s litáky trošku snížené ale né moc, aby se s ním dalo normálně jezdit + aby jízda byla komfortní nechci abych koupil hodně tvrdý podvozek a jízda po tom byla spíše jen utrpení:) Chci od toho pohodlné a stylové auto. Barvy Fialová metalíza + chrom dataily

1. Koupě - na co koukat při koupi, jaký motor by jste doporučili + jak je to s eko poplatkem? Jsou nějaké výhody když je to v podstatě veterán a byl by na veteránských značkách?

2. Demontáž - při rozebírání zjišťuji v jakém stavu jsou různé díly :) a přemýšlím do jakých barev budu ladit různé díly vozu.

3. Vyvaření karoserie - to se samozřejmě odvíjí od stavu karoserie dáma příklad na videu. U kterého mám dotaz proč odřezávají celou přední část? Nahrazují jí novou nebo proč?
http://www.youtube.com/watch?v=S_qLLNhtM4I" onclick="window.open(this.href);return false;
Jaký obchod doporučujete při koupi dílů karoserie?

4. Lak - tento bod asi nemusím nijak rozepisovat lak + podvozek natřít nějakým ochraným nátěrem proti korozy. Připravím si díly které budu také lakovat (nápravy + brzdy atd.) Motor + převodovka s lakováním těchto dílů nemám absolutně zkušenost máte nějaké rady?

5. Elektrika - doporučujete udělat kompletně novou? nebo podle stavu?

6. Interier - sedačky mam vyřešené ale spíš mě je o podlahu a střechu když by byla v horším stavu za jakých materiálu se dělá nová ? a případný postup :)

7. Kompletace - nejspíš asi nejhezčí činnost při renovaci :) Jaky obchod doporučujete při nákupu nových dílů (brzdy, podvozek, spojka, chrom díly....)

8. Dolazení detailů + přihlášení na veteránské značky (Co k tomu potřebuj ?) + pojištění havarijní a povinné.

To je asi tak všechno děkuju moc za Vaše rady a názory.

Adam

Uživatelský avatar
krbec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2028
Registrován: 31.08.2008 19:59
Bydliště: Louny

Re: MK1 Renovace Rady, nápady, názory :)

Příspěvek od krbec »

pokud se opravdu na tohle všechno ptáš vážně, tak si nejsem jistej jestli je rozumné se do toho pouštět- myslím na tvoje dobro..
Hlavní otázka je proto KOLIK na to máš?
pokud někdo chcete něco přepucnout (pohlavní orgány nemyslím) - ALU, kola, sání, prostě všechno : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... %9Bn%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

vodouch888
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 07.12.2012 11:58

Re: MK1 Renovace Rady, nápady, názory :)

Příspěvek od vodouch888 »

Asi taktomáam spoustu kontaktů proto můžu mít renovaci v podstatě za náklady od vyvaření karoserie až po dolití oleje a myslím si že by byla škoda toho nevyužít. O tázka peněz je dost flexibilní. Navíc díly jsou celkem levné to jsem si googloval, nechci s tím jezdit po soutěžích chci jen hezké auto a stylové auto. Na tolik otázek jsem se ptal pro to protože chci zvážit klady a zápory renovace + spočítat si možný rozpočet.

Uživatelský avatar
jirkaTDI
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2072
Registrován: 29.08.2009 00:54
Bydliště: JihlaVWa
Kontaktovat uživatele:

Re: MK1 Renovace Rady, nápady, názory :)

Příspěvek od jirkaTDI »

V první řadě se smiř s tím, že renovace bude stát zhruba 2x až 3x víc než si teď myslíš :mrgreen:

Hledej pokud možno co nejzachovalejší auto, hlavně, aby bylo co nejmíň zrezlý. Nejlepší investicí do budoucna je samozřejmě GTI, nebo když už obyč tak nejlíp <1980 s úzkými zadními světly, ale nedržel bych se toho. Rozhodně je lepší koupit zachovalé auto za 60tis. kč, než zrezlý vybydlený vrak za 10, ušetří to hodně peněz a práce.

Být tebou, tak jdu do tohle auta. Je to original GTD, což je celkem rarita:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 9&start=60" onclick="window.open(this.href);return false;

Nezbývá, než popřát hodně štěstí a pevné nervy :wink:
Golf mk1 mTDI
Golf mk3 GTI 20 jahre
Ibiza Cupra 20VT
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5

vodouch888
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 07.12.2012 11:58

Re: MK1 Renovace Rady, nápady, názory :)

Příspěvek od vodouch888 »

Přesně ten inzerát jsem četl :) vypadá hodně pěkně ještě mě zaujalo toto http://auto.bazos.cz/inzerat/18941907/Golf-1-16-GTi.php" onclick="window.open(this.href);return false;
borec mi má posílat víc fotek interiéru motoru a karoserie ale museli by se k tomu sehnat ještě papíry :) čistě teoreticky kolik si tak vezme ta 1.6 gti na sto km?

Nevím proč ale láká mě koupit něco v horším stavu a vrátit tomu autu krásu:) Vím že to bude stát hodně peněz ale nijak na to nespěchám auto bych dával do pořádku postupem času. :)

Qweros
Pilot
Pilot
Příspěvky: 709
Registrován: 20.04.2008 21:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MK1 Renovace Rady, nápady, názory :)

Příspěvek od Qweros »

Uplně tě chápu :)

Ja takhle koupil mk1 cabrio (rok 1979), celkem v pěkným stavu ale že ho komplet rozeberu,zrenovuju a hodim uplně na zem. Ale když ho mam, nějak se mi dotoho pořad nechce.. Ale to zjistíš až si to koupíš :)
Vubec to neni levná záležitost.. Ruzný těsnění kolem oken, lišty atd jsou celkem za raketu.. To nemluvím třeba o třech chrom nárazníkách co má ten na videu.. Origo cca 22tis za par.. Ale doufam, že se dotoho nějak vrhnu a rozeberu to do šroubku.. Ale trošku možná lituju, že jsem si vybral cabrio.. S tou střechou budou nervy.. Ale zase v létě je to prostě paráda :) Ale už to nevidim tak ružově jako na začatku.. To jsem si řikal, jak bude zima, vrhnu se na to, at v letě mužu jezdit.. Mno ale vidim to tak že ani příští leto jezdit nebudu :D

Kdybych ho moch zaparkovat do obejváku a po večer něco dělat, bylo by to lepší.. To by mě to bavilo..

Uživatelský avatar
krbec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2028
Registrován: 31.08.2008 19:59
Bydliště: Louny

Re: MK1 Renovace Rady, nápady, názory :)

Příspěvek od krbec »

ke zbytku se vyjadřovat nebudu, ale vyjádřím se ti k veteránskejm papírům, musíš mít auto starší 25ti let, v originál stavu , krom spotřebních věcí, když to zaženu do detailu, musí ti sedět vše , dle roku , výbavy, popř. jiného ukazatele, takže takhle určitě ne : hele tyhle sedačky jsou príma ty si tam dám páč jsou z GTička....
je mnohem těžší postavit auto po renovaci na veterány , než opravdu zachovalýho veterána, kde treba jen doladíš, že si někdo vyměnil zrdcátka, nebo páčku stěracu,,,ač se to možná zdá, není to pr**l....
Inu když máš auto v origo stavu, at uz po rekonstrukci nebo zachovalé, vyřídíš veteránské noty přez klub veteránů , kde oni tě doporučí komisi , která tvoje auto uzná / neuzná....čím běžnější to auto je, tím bývají nároky komise vyšší, je to logické, když bude chtít někdo zapsat na veteránský noty auto, kterých je v republice 5 tak nebude vadit, že je orezlej blatník, če jiný menší nesrovnalosti,,,, ale u aut které ještě běžně jezdej nebejvá uplně největší nadšení......

a jak zmiňoval kolega nade mnou renovace vyjde 2x až 3x víc než počítáš...i když budeš počítat sebe líp.

Každopádně pokud se do toho dáš tak držím palce, já osobně bych se do renovace auta, které nemá žádnou hodnotu nepouštěl, a nemluvím o finanční hodnotě, ale veteránské.

Je to jako renovovat jawu 250 kejvačku..... nikdy to nebude mít veteránskou hodnotu.
pokud někdo chcete něco přepucnout (pohlavní orgány nemyslím) - ALU, kola, sání, prostě všechno : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... %9Bn%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
krbec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2028
Registrován: 31.08.2008 19:59
Bydliště: Louny

Re: MK1 Renovace Rady, nápady, názory :)

Příspěvek od krbec »

jo potom pojistka bejvá u veteránů vyloženě směšná.... pár stovek ročně.
pokud někdo chcete něco přepucnout (pohlavní orgány nemyslím) - ALU, kola, sání, prostě všechno : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... %9Bn%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
chavier
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 02.02.2008 22:42

Re: MK1 Renovace Rady, nápady, názory :)

Příspěvek od chavier »

já už renovuji 2 roky, vzalo mi extrémně hodně času, peněz i nějaké zdraví. Už finišuji tak se na to dívám jinak, ale vím, že už nikdy. Příště raději si koupit něco hotového, klidně za 100tkč a být pánem, než sluhou auta ;-)

to Gti vypadá příšerně, jak už je to z venku zhnilé, tak po odhalení a rozebrání budeš krom střechy dělat všechno.
Obrázek

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: MK1 Renovace Rady, nápady, názory :)

Příspěvek od zviratko »

to GTD je nic moc , cena přehnaná , je na něm dost práce aby to bylo jako originál , tak pzor.

Jinak si zajed do Německ a, vem si sebou cca 8 - 10tis.€ a kup si jedničku na kterou nemusíš šáhnout , dáš tam max kola apodvozek a bude to v originálu. Renovace tě přijde na stejný peníze.
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

jirka.hory
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 255
Registrován: 01.01.2008 04:18

Re: MK1 Renovace Rady, nápady, názory :)

Příspěvek od jirka.hory »

zviratko píše:to GTD je nic moc , cena přehnaná , je na něm dost práce aby to bylo jako originál , tak pzor.

Jinak si zajed do Německ a, vem si sebou cca 8 - 10tis.€ a kup si jedničku na kterou nemusíš šáhnout , dáš tam max kola apodvozek a bude to v originálu. Renovace tě přijde na stejný peníze.
Já se zase bavim :potlesk: Zvíře asi moje auto viděl, nebo je to vševěd :pleasantry:
Jinak dneska se auto prodalo, nový majitel se bude jistě starat. Doufám, že mu bude sloužit a že dá všechno do pořádku, hlavně ty sprasený věci...

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: MK1 Renovace Rady, nápady, názory :)

Příspěvek od zviratko »

jirka.hory píše:
Já se zase bavim :potlesk: Zvíře asi moje auto viděl, nebo je to vševěd :pleasantry:
Já osobně jsem tam nebyl , ale byl se tam podívat známej a nemám důvod mu nevěřit. Vševěd nejsem , to bych byl politikem :mrgreen:
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

jirka.hory
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 255
Registrován: 01.01.2008 04:18

Re: MK1 Renovace Rady, nápady, názory :)

Příspěvek od jirka.hory »

zviratko píše:
jirka.hory píše:
Já se zase bavim :potlesk: Zvíře asi moje auto viděl, nebo je to vševěd :pleasantry:
Já osobně jsem tam nebyl , ale byl se tam podívat známej a nemám důvod mu nevěřit. Vševěd nejsem , to bych byl politikem :mrgreen:
Známej se byl u mě podívat na auto? Že o tom ani nevim :smoke: Přijel jen jediný zájemce a ten si auto i vzal, nikdo jiný u mě nebyl...

Uživatelský avatar
VWendys
Závodník
Závodník
Příspěvky: 546
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: South Bohemia ale srdcem stále Pražák
Kontaktovat uživatele:

Re: MK1 Renovace Rady, nápady, názory :)

Příspěvek od VWendys »

krbec píše:ke zbytku se vyjadřovat nebudu, ale vyjádřím se ti k veteránskejm papírům, musíš mít auto starší 25ti let, v originál stavu , krom spotřebních věcí, když to zaženu do detailu, musí ti sedět vše , dle roku , výbavy, popř. jiného ukazatele, takže takhle určitě ne : hele tyhle sedačky jsou príma ty si tam dám páč jsou z GTička....
je mnohem těžší postavit auto po renovaci na veterány , než opravdu zachovalýho veterána, kde treba jen doladíš, že si někdo vyměnil zrdcátka, nebo páčku stěracu,,,ač se to možná zdá, není to pr**l....
Inu když máš auto v origo stavu, at uz po rekonstrukci nebo zachovalé, vyřídíš veteránské noty přez klub veteránů , kde oni tě doporučí komisi , která tvoje auto uzná / neuzná....čím běžnější to auto je, tím bývají nároky komise vyšší, je to logické, když bude chtít někdo zapsat na veteránský noty auto, kterých je v republice 5 tak nebude vadit, že je orezlej blatník, če jiný menší nesrovnalosti,,,, ale u aut které ještě běžně jezdej nebejvá uplně největší nadšení......

a jak zmiňoval kolega nade mnou renovace vyjde 2x až 3x víc než počítáš...i když budeš počítat sebe líp.

Každopádně pokud se do toho dáš tak držím palce, já osobně bych se do renovace auta, které nemá žádnou hodnotu nepouštěl, a nemluvím o finanční hodnotě, ale veteránské.

Je to jako renovovat jawu 250 kejvačku..... nikdy to nebude mít veteránskou hodnotu.


trošku tě poopravím.veterán od letoška až nad 30 let stáří,s těma nárokama to není tak strašný,samozřejmě nutná originalita,ale pokud tam bude zrcátko z roku 70 nebo 78 není žádný problém(ty roky byl jen příklad) Samozřejmě nemůže být v jedničce golfu motor vr6 a tak podobně.Povinné se platí 1/12 z ceny.

Uživatelský avatar
krbec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2028
Registrován: 31.08.2008 19:59
Bydliště: Louny

Re: MK1 Renovace Rady, nápady, názory :)

Příspěvek od krbec »

Jo akorat jsem to cetl, takze mas pravdu je to 30 let, ovsem za zbytkem si stojim a i ho schvaluji, pac si myslim ze podminky pro ziskani by nemeli byt lacine. Nicmene urcite zalezi na komisy , ktera to posuzuje, moje zkusenosti jsou takove, ze cim vic je auto z historickeho hlediska "nezajmave" tim vic se lpi na detailech...
pokud někdo chcete něco přepucnout (pohlavní orgány nemyslím) - ALU, kola, sání, prostě všechno : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... %9Bn%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Golf I / Jetta I“