Dovoz Golf Mk.1 Cabrio ze zahraničí

1974 - 1983

Moderátor: lister

Odpovědět
Johnny_z_Montany
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 22.06.2015 14:35

Dovoz Golf Mk.1 Cabrio ze zahraničí

Příspěvek od Johnny_z_Montany »

Zdravím všechny,

jsem tu nový a chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti, příp. názor na moji představu níže.

Chtěl bych si splnit dětský sen a pořídit si Golfa Mk.1 v Cabriu pro radost na takovéto letní pohodové ježdění.
Chtěl bych co nejoriginálnější provedení s výhledem na veteránskou registraci do budoucna - bez tuningových výkřiků, snížených podvozků, muziky, atd.

Nejraději bych si individuálně dovezl nějaký zachovalý kousek s co nejzdravější plechařinou z Německa nebo Holandska.
Rozhlížím se po Autoscout a Mobile.de, je tam pár kousků, co by stály za detailnější podívání, ale celkem mě zaskočily ty kilometrové nájezdy, co tam jsou uváděné - není vyjímkou přes 200.000 km, někdy přes 300.000. Jasně, ty auta jsou stará okolo 30 let, ale máte někdo zkušenost, jak to tyhle starší motory vydrží? Nebudou tady s tím nájezdem totálně nepoužitelné?

Nezkoušel jste někdo podobný dovoz, máte s tím někdo zkušenost, příp. nějakou radu na co se zaměřit, co pohlídat, atd?

Díky za každou odpověď.

Uživatelský avatar
reddevilskoda110r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 544
Registrován: 16.07.2012 18:46
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Dovoz Golf Mk.1 Cabrio ze zahraničí

Příspěvek od reddevilskoda110r »

Kolik máš cenou představu???? Auta s nájezdem 200000 a více jsou kolem 1500-2000 euro.....lepší jedničky startují na 4000euro a více.....
VW Golf MK1 cabrio

18.-20.8.2017 - 12. VW Golf meeting Podroužek 2017
https://www.facebook.com/pages/VW-MK1-C ... e=bookmark

Uživatelský avatar
VWendys
Závodník
Závodník
Příspěvky: 546
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: South Bohemia ale srdcem stále Pražák
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz Golf Mk.1 Cabrio ze zahraničí

Příspěvek od VWendys »

těch kilometrů bych se až tak nebál, radši 250 000 přiznanejch, než 200 000 stočenejch....Koukal bych na to, aby auto nebylo po ráně a nebo nějaké klempířině "ala němec" ten zbytek je v podstatě hračka.Jak to tak sleduju, tak ceny rostou....

Johnny_z_Montany
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 22.06.2015 14:35

Re: Dovoz Golf Mk.1 Cabrio ze zahraničí

Příspěvek od Johnny_z_Montany »

reddevilskoda110r píše:Kolik máš cenou představu???? Auta s nájezdem 200000 a více jsou kolem 1500-2000 euro.....lepší jedničky startují na 4000euro a více.....
No viděl bych to tak na rozmezí 2000-2500 Euro. Jasně, viděl jsem v nabídkách auta s popisem "po celkové rekonstrukci" za 4000, 5000 i 7000 Eur, ale to by mi rodinný tribunál těžko skousnul - to bych měl mazlíka pro radost za víc než má manželka auto na každodenní dojíždění do práce... :lol:

Zatím mi při procházení serverů vykrystalizovala hrubá představa:
- přední čtyřoká maska
- zadní malé lampy
- líbí se mi víc verze s malými (staršími) nárazníky, ale není to zásadní problém
- motorizace asi není to nejhlavnější, auto není tak těžké, i nejslabší motory by snad měly 90-100 km/h v pohodě zvládat, otázka je 4-kvalt u slabších motorů z hlediska hlučnosti (s tím máte určitě víc zkušeností)
- nájezd pokud možno pod 200.000 km
- asi bych se chtěl vyhnout verzím dovezeným z Ameriky (i když možná zbytečně) - nevím jestli nejsou mezi EU a US verzemi nějaké zásadní rozdíly s hrozbou nějaké nekompatibility dílů, atd.
- preferoval bych nákup od přímého majitele než přes bazar kvůli historii, servisním dokladům, atd.
- no a pak bude asi také rozhodovat, jak daleko by se pro něj jelo, jel bych tam s plaťákem nebo odtahovkou, po vlastní ose bych si to nelajsnul, pak se někde něco vysype a zůstanu tam viset - takže NL 1600 km tam a zpátky nebo DE 600-1000 bude mít také nějaký vliv.

Zatím jsem vytipoval 4-5 kousků, co by na první kouknutí vyhovovaly, pomalu zkouším oslovovat prodejce, ale zatím nějak nereagují-uvidíme

Uživatelský avatar
reddevilskoda110r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 544
Registrován: 16.07.2012 18:46
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Dovoz Golf Mk.1 Cabrio ze zahraničí

Příspěvek od reddevilskoda110r »

Možná bude lepší koupit cabrio tady v CZ......ceny jsou mnohem nižší než venku.
VW Golf MK1 cabrio

18.-20.8.2017 - 12. VW Golf meeting Podroužek 2017
https://www.facebook.com/pages/VW-MK1-C ... e=bookmark

Johnny_z_Montany
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 22.06.2015 14:35

Re: Dovoz Golf Mk.1 Cabrio ze zahraničí

Příspěvek od Johnny_z_Montany »

reddevilskoda110r píše:Možná bude lepší koupit cabrio tady v CZ......ceny jsou mnohem nižší než venku.
No to je právě ta otázka.
To mě také napadlo, hledal jsem něco, ale moc toho není, našel jsem něco za cca. 70.000 a 100.000, ale u obou už to byly nějaké upravené kusy a mě jde o co nejvyšší míru originality - chtěl bych neupravované, původní provedení (i když opotřebované), bez tuningových doplňků, snížených podvozků, sportovních sedaček, atd.
Navíc tu hrozí typicky "české" problémy - stočené tacho, údržba "samodomo" v garáži, atd.

Když si dotáhnu něco zvenku za 2.000 Eur, to mám při stávajícím kurzu cca. 56.000 Kč, i když dám něco známému za půjčení odtahovky, tak jsem s rezervou do 70.000. Ano, pak sice výpalné v podobě eko daně, něco za registraci, ale pořád na tom budu plus/mínus stejně. Navíc v DE nebo NL předpokládám lepší stav díky kvalitnějším silnicím a vzhledem k vyšší životní úrovni tam bylo o auto lépe pečováno, opravy ve značkovém servisu, originální náhradní díly, pravděpodobně i věrohodná historie, servisní knížka a tak.

Johnny_z_Montany
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 22.06.2015 14:35

Re: Dovoz Golf Mk.1 Cabrio ze zahraničí

Příspěvek od Johnny_z_Montany »

Zdravím,

tak to vypadá, že bych si měl o víkendu dojet do Německa pro vyhlédnuté auto, chci se ještě zeptat na jednu věc - nejlépe někoho, kdo má vlastní zkušenost se stejným individuálním dovozem.
Jsem víceméně na všem dohodnutý s majitelem auta, říkal mi po telefonu, že auto je odhlášené. Pokud to tedy chápu správně, když tam přijedu, auto prohlédnu, někde mimo silnici lehce zkusím, sepíšu s ním smlouvu, převezmu doklady a zaplatím, tak můžu naložit auto na plaťák a frčet zpátky. Není potřeba chodit kvůli papírům nikam na žádnou Zullasungstelle , je to tak? A nebo se tam musí, aby oni vyznačili do TP nějakou poznámku, že jde auto na vývoz? Pojedu tam totiž v neděli a to mají samozřejmě zavřeno.

Díky za vaše poznámky a zkušenosti

Odpovědět

Zpět na „Golf I / Jetta I“