střecha cabrio

exteriér, interiér a elektro

Moderátor: lister

Odpovědět
Uživatelský avatar
duli
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 26.01.2011 12:54
Bydliště: Strakonice

střecha cabrio

Příspěvek od duli »

Tak řeším dilema. Až bude nějaké přijatelné počasí přivezu si G1 Cabrio Karmann. Bude se muset dát nová střecha a u ní váhám. Auto je v bílé barvě, takže by se mi líbila bílá střecha, ale tu dělají pouze PVC. Vydrží to něco? Nebo bude lepší oželet tu barvu a koupit ten lepší materiál a klasiku černou? Z čeho je vlastně originál?
Člověk se narodil, aby zemřel. Život se skládá pouze z toho, že denně odvracíme nevyhnutelné.

Uživatelský avatar
reddevilskoda110r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 544
Registrován: 16.07.2012 18:46
Bydliště: Karlovy Vary

Re: střecha cabrio

Příspěvek od reddevilskoda110r »

PVC nebrat....dej látku červenou vypadá to na bílé pěkně....
VW Golf MK1 cabrio

18.-20.8.2017 - 12. VW Golf meeting Podroužek 2017
https://www.facebook.com/pages/VW-MK1-C ... e=bookmark

Uživatelský avatar
VWendys
Závodník
Závodník
Příspěvky: 546
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: South Bohemia ale srdcem stále Pražák
Kontaktovat uživatele:

Re: střecha cabrio

Příspěvek od VWendys »

moje řeč, a nebo modrá....

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: střecha cabrio

Příspěvek od Peťas »

PVC je v pohodě - auto stejně jezdí z 90% se staženou střechou, takže není vidět. A pokud auto třeba zmokne (nebo je přes noc od rosy), tak vysušení střechy a její opětovné složení je otázka chvilky. U látkové střechy trvá vyschnutí podstatně déle a pokud se složí ještě vlhká, tak na ni zůstanou fleky.

Látková je, samozřejmě, od pohledu podstatně hezčí. :good:
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Vocko8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 31.05.2011 10:54

Re: střecha cabrio

Příspěvek od Vocko8 »

Mám černou látkovou a úplně v pohodě. Jediný co se z toho celkem blbě dostává je pyl. Na té černé je to hodně vidět. Nebo když ti to posere pták je taky fajn(což musí bejt super i u té bílé).. :D Ale s flekama jsem problém nikdy neměl(fakt je že jí imregnuju a voda odlítá hned jak se rozjedu)..

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: střecha cabrio

Příspěvek od Peťas »

No a ani jedno u PVC není problém. :laugh:

Já už se na výměnu střechy chystám snad pátý rok :blush: a původně jsem chtěl taky látkovou. Z tu dobu jsem si to několikrát probíral, co je lepší, hezčí, snadnější na údržbu atd. No a vyšlo mi to, že látková je lepší vlastně jenom ve vzhledu. A protože je střecha stejně skoro pořád stažená, tak u mě teď vede PVC. :wink:
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Vocko8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 31.05.2011 10:54

Re: střecha cabrio

Příspěvek od Vocko8 »

V tom případě jí nekupuj a používej jen tu šprcku na staženou střechu :D Třeba když jsem jel do rakouska, tak jsem měl střechu celou dobu nahoře.. Využívam jí víc nataženou,ale to je na každym :wink: Ja bych šel zas znova do té plátěné,prostě se mi líbí víc,ale to je jen můj názor a nikomu ho necpu :wink:

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: střecha cabrio

Příspěvek od Peťas »

Už trochu (dost) praská, takže nová bude muset být. :wink:. Nataženou ji mívám ve třech případech - v garáži, přes noc venku, když mě náhodou chytne déšť. Jinak jezdím jenom když je hezky. :smoke: U mě asi nakonec převážila ta údržba střechy. Samotné mytí auta nemám zrovna moc v oblibě a kdybych se k tomu ještě měl otravovat s čistěním a impregnováním střechy.... :negative:

A že je hezčí plátěná, na tom se shodneme. :drinks:
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Vocko8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 31.05.2011 10:54

Re: střecha cabrio

Příspěvek od Vocko8 »

shodneme se i na tom, že imregnování je vopruz a ta impregnace není úplně levná sranda..Ale je pravda,že to funguje. Mám od sonaxu a opravdu to stejká nádherně ta voda. Taky jsem si všimnul, že na to rádi lítají mušky a komáři na tu střechu a rádi na ní chcípaj :D Když jsem jel po dálnici, tak jsem jich docela pěknou partičku pochytal na tu část střechy co je nad čelním oknem..A čistí se to taky blbě. :) Jinak já jsem s tou střechou spokojenej no..Ale jak říkám na ten pyl by to chtělo vysavač no..

Odpovědět

Zpět na „Karosérie“